Nápověda ke hře Pán Hradu (www.panhradu.cz)

Skřeti - popis jednotek

Skřeti jsou odporná, nízká rasa, která znepříjemňuje život celému království. Mají tunely hluboko v zemi, kde se množí a odtud vylézají. Jsou shrbení, zlostní, mají tmavou zelenou kůži. Mají dlouhé opičí paže, plochý obličej a žluté, špičaté zuby. Jejich krev je černá a studená. Jsou to kanibalové živící se mrtvolami a často hořkým masem svých vlastních příbuzných. Jsou to krutí bojovníci, útočí nejraději ve větším počtu v přesile.


Skřetí doupě

Skřeti se množí v doupěti v horách (to nelze zničit). Čím větší je království a level hradu hráče, tím více se množí i skřeti, vylézají silnější jednotky (skřetí velitel, šaman, upír) a jsou i odvážnější. Nestrpí nikoho v okolí svého doupěte. Napadají vojáky i stavby v království. Za každého zabitého skřeta získává jednotka hráče vyšší hodnost.

Jak skřeti hrají? Nehrají stále, usínají!

Pozor, skřeti a další nezávislé jednotky, za které hraje server neboli které nejsou ve vlastnictví žádného hráče, (trpaslíci, draci, atd.) nehrají stále! Ožijí a začnou chodit a bojovat, až když se přihlásíte!

Na pomalých serverech (S1 až S5) "usnou" za 4 hodiny od vašeho posledního přihlášení.
Na rychlých serverech (S6 až S7) "usnou" za 2 hodiny od vašeho posledního přihlášení.

Jinak řečeno, když se přihlásíte do hry nebo jste-li jinak aktivní ve hře, probudíte tím skřety k životu na pár hodin. Budou chodit a útočit, podle toho, kolik mají energie. Pak se odhlásíte nebo přestanete hrát a za pár hodin (4 nebo 2 dle typu serveru) zase usnou. Takže nemusíte mít strach, když delší čas nehrajete (třeba týden). K životu je probudí až vaše další přihlášení.

Uplácení skřetů a dalších jednotek

Některé jednotky je možné uplatit. Poznáš to tak, že když na ně klikneš, objeví se záložka "Uplatit" (viz obrázek). Záleží na tobě, jakou částku jednotce nabídneš, jednotky chtějí co nejvíce zlata, divoká zvířata se uplácejí jídlem.

Platí pravidlo, že čím větší úplatek dáš, tím je větší šance, že se k tobě skřet přidá. Ovšem nad určitou mez se to už nevyplácí, protože šance na úspěch roste jen nepatrně a to se prostě nevyplatí. V políčku, kam zadáváš výši úplatku, se ti vždy ukáže ta správné mez, kolik by jsi měl dát, aby jsi měl optimální šanci na úspěch. Ano, můžeš dát i 2x více, ale šance bude jen o trochu větší. A 4x více se prakticky nevyplatí dávat, šance vzroste jen nepatrně.

Pokud se uplacení podaří, skřet je navždy tvůj. Pokud ne, skřet stejně sebere peníze a několik dnů se uplatit nebude chtít nechat. Někdy se přidá.
Někteří silní skřeti (skřetí velitel či šaman) se téměř nedají uplatit. Je to o náhodě, ale čím vyšší je částka, tím se šance na uplacení zvyšuje. Funguje to tak, že pokud dáš 5x-10x vyšší částku než skřet požaduje, tak se šance zvýší jen 2x-3x. Tedy čím vyšší úplatek, tím je jen o trochu větší šance na uplacení.

V Univerzitě (stavba) je možné vyzkoumat vynálezy (Úplatkář I. až IV.), které významně zvyšují šance na uplacení.Popis skřetích jednotek


JednotkaObrázekVýskytPopis
Skřetí velitel Skřetí doupě Nejsilnější skřetí jednotka. Je velice silný, pozor na něj! Je schopen sám zabít hrdinu. Často se vrhá sám slepě do útoku, když jeho podřízení skřeti váhají. Je dobré ho napadnou více vojáky naráz.
Skřetí šaman Skřetí doupě Speciální skřetí jednotka, kromě boje zblízka umí i střílet blesky na dálku! Nepodceňujte ho, je silnější než obyčejní skřeti. Stojí-li na kopci či střelecké výspě, má větší dostřel. Dokáže obětovat dračí šupiny na oltáři.
Skřet Skřetí doupě Obyčejná, slabá, zbabělá skřetí jednotka.
Skřet sekerník Skřetí doupě O něco silnější než skřet, má lepší útok.
Skřet se štítem Skřetí doupě O něco silnější než skřet, s lepším útokem i obranou. Jeho štít mu poskytuje výbornou ochranu před střelci.
Skřetí upír Skřetí doupě, vydráždí se od 10. levelu hradu Strašlivý skřetí upír, který kdysi býval mocným skřetím šamanem. Přestože zemřel před dávnými časy, díky své magii žije dál jako duch. Při životě se udržuje vysáváním energie a života z živých jednotek (i tvých!) nejen během boje, ale i když jen tak stojí! Proto pozor na svoje jednotky stojící okolo! Saje i v šikmých směrech! Také umí létat. Vyskytuje se velmi vzácně, převážně v zimních oblastech, protože potřebuje k životu chlad.