Artefakty - výbava jednotek

Artefakty jsou zbraně či různé věci, které u sebe může nosit většina jednotek. Artefakty zlepšují jednotce její vlastnosti, například meč zvýší útok, štít obranu atd.. Jednotka unese pouze osm artefaktů. Osm artefaktů stejného typu tvoří set (například skřetí set, trpasličí set).

Zde je stránka: Seznam všech artefaktů

                       

Jak artefakty získat

Artefakty se dají získat od zabitých skřetů a trpaslíků a dalších oblud, po kterých zůstávají ležet v truhlách na bojišti. A platí, že čím silnější je jednotka (např. skřetí velitel), tím je větší šance, že bude mít u sebe nějaký vzácnější artefakt v dobrém stavu. Později lze získat artefakty za úkoly od rádce nebo zabitím vojáka či hrdiny jiného hráče. Pokud zemře voják, který měl u sebe nějaké artefakty, tak se na mapě objeví truhla se všemi artefakty. Kdokoliv je může sebrat a používat.
Artefakty lze také koupit za kredity v Dražbě, artefakt získá ten hráč, který nabídne nejvíce kreditů. Dražbu si zobrazíš kliknutím na tlačítko Statistiky => Dražba.

Jak zvednout artefakt z truhly

Jednotkou si stoupni na truhlu. Klikni na kulaté tlačítko a pak klikni na záložku Výbava. Objeví se obrys postavy a ty musíš posuvníkem posunout okno dolů. Dole pod nohama postavy je výběr artefaktů, které leží v truhle, viz obrázek.

Hrdina má tři speciální výjimky

1. hrdina při smrti neztratí všechny artefakty, ale pouze jeden - náhodně zvolený
2. hrdina jde zdarma oživit za 24 hodin v hradu (artefakty mu zůstávají)
3. hrdina si může odnést artefakty do nové hry za splnění jedné z těchto podmínek:
   - hráč postaví alespoň hrad level 9
   - hráč má koupenou službu Bílý Hrdina

Pokud hráč nesplní ani jednu podmínku, po ukončení serveru (nebo abdikaci) jsou mu všechny artefakty smazány (výjimka jsou artefakty ze setu Skřet a Zbrojnoš). Je výhodné si během hry nasbírat celý set, v další hře má pak hráč velkou výhodu do začátku.

                       

                       

Artefakty se poškozují, ale lze je opravit!

Všechny artefakty, které vlastníš, se den za dnem poškozují. Když je artefakt zcela nový, má stav 100%, každý den se všechny artefakty poškodí o 3% (procento o půlnoci, další v 8:00 a 16:00). Pokud by se artefakt neopravoval, za 34 dní se rozpadne na prach. Artefakty, které mají u sebe počítačem řízené jednotky (např. skřeti) se nepoškozují.
Artefakt lze opravit za kredity, nebo na Oltáři (mapa [200,200]) za dračí šupiny (kromě unikátních artefaktů). Nejlevnější skřetí a lidský artefakt lze opravit celý za 1 kredit, vzácné za mnohem více kreditů. Pokud hráč složí artefakty do setu, tak se modře rozsvítí a jejich oprava stojí jen polovinu.

Unikátní artefakty

Unikátní artefakty nejdou složit do setu a jsou na jedno použití.

Artefakt(y)ObrázekPopis
Lektvary života Lektvar přidá okamžitě zraněné jednotce život.
Lektvary energie Lektvar přidá okamžitě vyčerpané jednotce energii.
Lektvary ovlivňující bonusy jednotek Zde je popis všech lektvarů ovlivňující bonusy jednotek.
Dračí šupinky Dračí šupinky ze zabitých dráčků je možné obětovat na Oltáři (mapa [200,200]) a získat tak výjimečné artefakty, jednotky, či jinou pomoc od Bohů. Mají různou cenu, od nejobyčejnější zelené po nejvzácnější zlatou.

Sety artefaktů - opravy jsou levnější

Hráč sety skládat nemusí, občas je totiž výhodnější zkombinovat artefakty z různých setů, a tak získat nejlepší hodnoty útoku, obrany a dalších parametrů. Ale pokud se hráči podaří set složit, má opravy artefaktů v setu za poloviční cenu   Jiné výhody z kompletního setu neplynou.

Zde je stránka: Seznam všech artefaktů

Skřetí set (základní) Zbrojnoší set (základní) Trpasličí set (střední)
Set Legionář (střední) Set Rytíř (pro boj a energii) Set Černého rytíře (skvělý pro boj)
Set Mága (nejlepší pro čarodějě) Set Elfa (nej. pro boj i magii) Set Nekromanta (nejvzácnejší!)