Nápověda ke hře Pán Hradu (www.panhradu.cz)

Cestování portálem

Na začátku hry dostaneš hrad, který je na mapě umístěn v tebou zvolené oblasti (sever, jih, východ, západ). Nalevo od tvého hradu se nachází nefunkční portál, který v budoucnu využiješ k cestování mimo hranice svého hradu. Když portálu zvýšíš level, aktivuje se, a ty ho můžeš použít k cestování na jiné mapy. Jednoduše postavíš na portál až devět svých jednotek, zadáš souřadnice a odešleš je. Zmizí, a za nějakou dobu (podle vzdálenosti) se objeví v cíli.

Aby jsi byl chráněn před ostatními hráči, je to zařízeno tak, že hráči tvůj hrad mohou napadnout jen tehdy, pokud máš portál povýšený na 3. level. Takže dokud si neaktivuješ 3. level portálu, jsi až do osmého levelu hradu v bezpečí před ostatními hráči. Můžeš si tak pohodlně hrát a neřešit politiku a sváry mezi klany.

Přesto se může stát, že se dostaneš do bojů mimo území svého hradu, například pokud si postavíš na jiné mapě vesničku (a to se vyplatí), nebo cestuješ s vozíkem pro suroviny do dolů. Navíc od osmého levelu hradu se portál sám automaticky aktivuje a tvůj hrad tak otevírá pro nájezdy kohokoliv.

Portál má tři levely

  • Level 1 - výchozí level, portál je nefunkční, tvůj hrad je v bezpečí před jinými hráči, ty nemůžeš cestovat jinam, nikdo nemůže přicestovat k tobě
  • Level 2 - portál je aktivován, tvůj hrad je stále v bezpečí před jinými hráči, ty můžeš cestovat do všech map kromě těch, kde mají hráči svůj hrad, nikdo nemůže přicestovat k tobě
  • Level 3 - tvůj hrad je v nebezpečí, ostatní hráči ho můžou napadat a ty zase můžeš napadat jejich, nemůžeš napadat hrady hráčů, kteří mají portál na levelu 1 a 2 (vesnice ano)

nefunkční portál

portál pouze do pustých míst

portál do ostatních království