Chyba hry, co dělat?

Hra je optimalizována pro všechny hlavní prohlížeče. Prohlížeč musí mít povolené cookies a javascript, což ve výchozím nastavení mají všechny běžné prohlížeče. Pokud se ti přesto stane, že narazíš na chybu, nejprve se ujisti na fórech hry (fórum dotazy), zdali se chyba projevuje i ostatním hráčům. Pokud ne, tak je chyba pravděpodobně na tvé straně. Doporučuji vždy zkusit stisknout najednou klávesy Ctrl + R pro načtení aktuálních scriptů hry.

Nejde zvuk? Povol rozšíření (plugin) FLASH player

Zvuk ve hře se přehrává pomocí Flash Playeru. Pokud po kliknutí na ikonu žlutého reproduktoru zvuk nejde, tak je to kvůli zablokovanému Flash přehrávači.
Bohužel Flash je čím dál tím častěji v prohlížečích zakazován (ve výchozím nastavení). Google Chrome zobrazuje v adresním řádku "plugin zablokován!", viz obrázek. Pokud vám zvuk nejde, tak klikněte na "plugin zablokován!" a klikněte na "Tentokrát spustit všechny pluginy".

Některé prohlížeče, jako je Mozilla Firefox nebo Internet Exploror jsou k Flashi shovívavější, bohužel Chrome si nastavení (schválně) nepamatuje, takže se musí pokaždé kliknout na ikonku v adresním řádku. Nepomohlo mi, ani když jsem v nastavení zadal natvrdo adresu wwww.PanHradu.cz jako povolenou pro flash.

Pokud Flash vůbec nemáte, zde je odkaz na instalaci: https://get.adobe.com/cz/flashplayerRady jak postupovat, pokud ve hře něco nefunguje

Autoři hru stále vyvíjejí a nahrávají nové verze scriptů na server. Problém je, že prohlížeče častokrát vůbec nové skripty nenačtou. Kvůli rychlosti používají staré scripty, které mají uložené v "paměti" z minula. Je třeba je přinutit načíst nové skripty, a k tomu slouží tento návod.
 1. Stiskni současně klávesy Ctrl + F5 nebo Ctrl + R. Obnoví se celá stránka a scripty se načtou aktuální.
 2. Nepomohlo? Pozavírej všechna okna prohlížeče, poté znovu spusť prohlížeč a přihlaš se.
 3. Máš rozházenou grafiku nebo šipky na chození? Pak máš zvětšené okno prohlížeče, velikost má být 100%. Stiskni současně klávesy Ctrl + 0 (nula). Pozor, nepoužívej nulu na numerické klávesnici!)
 4. Nepomohlo? Asi používáš prohlížeč Google Chrome, zde je návod:
  Jdi do menu prohlížeče (ikona klíč) => Nástroje => Vymazat údaje o prohlížení a kliknout na Vymazat.
 5. Nepomohlo? Asi používáš prohlížeč Opera, zde je návod:
  Jděte do Menu => Nastavení => Vymazat soukromá data a kliknout na tlačítko Smazat.
 6. Nepomohlo? Zkontroluj si datum a čas na svém počítači, musí být aktuální.
 7. Nepomohlo? Vymaž všechny dočasné soubory (v prohlížeči v menu) a také cookies (koláčky).
 8. Nepomohlo? Zrestartuj celý počítač.
 9. Nepomohlo? Zkus jiný prohlížeč (Firefox, Google Chrome, Safari nebo Operu).
 10. Nepomohlo? Napiš na fórum Dotazy, nebo kontaktujte správce přes herní poštu, nebo piš na pletron@volny.cz