Nápověda ke hře Pán Hradu (www.panhradu.cz)

Úvod do hry

Pán Hradu je nová česká online strategie, která používá nejmodernější technologie. Hraje se v internetovém prohlížeči a umožňuje pohyb a boj jednotek přímo na mapě! Ovládání je velice snadné, hráč kliká na šipky a vojáci se pohybují daným směrem.

Příběh začíná tak, že se ty jako hráč dostaneš do role krále, který se po smrti svého otce jde ujmout zpustošeného rodinného hradu. První problém tě potká hned cestou na hrad. Tvého věrného zbrojnoše obklíčí skřeti a tvým úkolem bude ho pomocí hrdiny zachránit.

Další problém je ten, že hrad je bez obrany, navíc poddaní jsou hladoví a vystrašení. Budeš muset zajistit vodu a bydlení. A pak postavit farmu a vycvičit stráž.

Z peněz a surovin, které neustále plynou do pokladnice, stavíš domy, cesty, hradby a verbuješ vojáky. Až bude bezpečnost hradu zajištěna, vyrazíš s hrdinou a jeho družinou do dálek za dobrodružstvím, kde se utkáš s hrdiny ostatních hráčů o poklady a mocné artefakty...

Cíl hry a odměny za vítězství a hrady

Cílem hry je jako první ze všech hráčů postavit Zlatý hrad. Postavit ho není jednoduché, cena je 300 000 od všech surovin a zároveň musí hráč či jeho klan držet v zajetí tři obrovské Zlaté draky. V okamžiku, kdy první hráč dostaví Zlatý hrad, server je dohrán a všichni hráči dostanou body a kredity dle tabulky.

Server nekončí zcela, ještě týden běží v "dohraném stavu", aby si hráči mohli v klidu dohrát svou hru a připravit hrdinu s artefakty na začátek nové hry. Za postavení nejvyšších hradů hráč dostává jako odměnu kredity, ale musí to stihnout včas, pokud je server již v "dohraném stavu", žádnou odměnu nedostane! Po sedmi dnech od postavení prvního zlatého hradu se server konečně zrestartuje a vše začíná od začátku.

Pokud nikdo nepostaví Zlatý Hrad do 100. herního dne a na
zrychleném serveru do 80. herního dne, server je ukončen a výsledekem je remíza.

Za co se odměňují hráčiDlouhodobé bodováníOdměna v kreditech
Postavení zlatého hradu do 100. dne
(na zrychleném serveru je to první ZH)
+1000 bodů+100
Postavení stříbrného hradu+200 bodů+20
Postavení bronzového hradu+100 bodů+10
Člen vítězného klanu+300 bodů+5

Levelování hradu - kolik stojí surovin?

Postavením vyššího levelu hradu se zvětší stavební prostor okolo hradu a jdou stavět nové budovy.
Tabulka levelů hradu (počet surovin)

Princip hry

Princip hry spočívá v tom, že každou minutu (viz ručička orloje) dostáváš od systému suroviny a peníze (energii pro pohyb jednotek jen každou 5. minutu). Za ty si kupuješ stavby, domy, opevňuješ hrad a verbuješ vojáky. Čím více má hrad obyvatel a staveb, tím větší máš příjmy zlata a surovin, a tím více si můžeš dovolit utrácet. A tak to jde stále dokola, až někdo ve hře postaví poslední level hradu - Zlatý hrad.
Tvůj rádce ti pomáhá, dává úkoly a štědré odměny. Trénuješ svého hrdinu, vojáky, střelce a vyzbrojuješ je artefakty. Z počátku tvůj hrad napadají skřeti, později skrze portál i hráči.

Princip pohybu jednotek

Princip pohybu jednotek spočívá v tom, že hráč u zvolené jednotky kliká na směrové šipky. Co klik, to jeden krok daným směrem. Každá jednotka má svou energii a každý krok po mapě ji část energie sebere. Energie se doplňuje pomalu, každých pět minut trošku energie přibude. Doplnění energie z nuly do maxima může trvat i několik hodin! Více o jednotkách je napsáno: zde

Princip boje jednotek

Souboj jednotek probíhá automaticky, bez zásahu hráče! Každá jednotka má své zdraví a během boje, který může trvat pár minut (ale i několik hodin!), si soupeři navzájem uštědřují údery.Rychlost úderů je jeden úder za minutu, pokud úder překoná obranu jednotky, ubere jí část života. Které jednotce klesne zdraví na nulu, zemře a souboj prohrála. Na mapě se zobrazí její mrtvolka.
Více o taktice boje je napsáno: zde