Dráčci a Draci - popis jednotek

Draci jsou hrabiví létající tvorové, kteří milují jen sami sebe. Létají po světě, plení lidská sídla a sbírají diamanty a drahé kovy, které si pak odnáší do svých doupat. Shromažďování pokladů je typická dračí vlastnost, čím větší má drak poklad, tím je mezi svými váženější. Obecně platí, že čím starší je drak, tím má větší poklad.
Kdysi žilo na severu mnoho velkých draků, ale většinu z nich už vyhubili trpaslíci, kteří mají stejnou lásku k pokladům. Proto se lze setkat spíše s malými dráčky, kterých je mnohem více a kteří se živí prasátky.

Jak dráčci hrají?

Existují velcí draci a malí dráčci. Zde popisuji chování malých dráčků, o velikých dracích není totiž mnoho známo. Dráčci musí pravidelně jíst, ale skřetí maso nemají rádi, protože smrdí a trpasličí je zase příliš tuhé. Největší lahůdkou je pro draka prasečí maso! A protože mají velice dobrý čich, ucítí prase na míle daleko. Proto se může stát, že zápach prasete dráčka přivábí do tvého království.

Jelikož dráčci umějí létat, mohou přistát ve tvém království či vesnici kdykoliv a kdekoliv. Většinou se ale dlouho nezdrží, sežerou prase, vypálí nějakou budovu a zase odletí pryč. Uplatit dráčka jde velice obtížně. Patří k velice ceněným jednotkám, protože umí létat přes terén i jednotky.

V boji jsou dráčci velice silní, s lidskými i skřetími jednotkami si umí poradit. Experti na ně jsou trpaslíci a hlavně střelecké jednotky, které na ně mají velký bonus. Dráčci bojují chytře, když je dráček vážně zraněn, pokusí se uletět pryč. Velice dobře ničí budovy díky ohnivému dechu. Ze zabitého dráčka zbyde na mapě kouzelná šupinka a náhodně jedna z osmi částí mrtvého těla. Šupinky lze na použít na oltáři a získat za ně zajímavé dary od bohů a pokud získáš všech osm částí draka, lze ho na Oltáři (mapa [200,200]) opět oživit!

Dráčci většinou odletí z království či vesnice do dvou dnů, takže mnoho škod nezpůsobí.

Dráčci, stejně jako ostatní nepřátelské jednotky, nehrají stále! Ožijí a začnou bojovat, až když se přihlásíte! Pak 5 hodin hrají... a pak zase "usnou". Jinak řečeno, když se přihlásíte do hry, probudíte tím nepřátelské jednotky k životu na 5 hodin. Budou chodit a útočit, podle toho, kolik mají energie. A za 5 hodin zase usnou. Takže nemusíte mít strach, když delší čas nehrajete (třeba týden). K životu je probudí až vaše přihlášení.

Dračí šupinky a oltář

Dračí šupinky ze zabitých dráčků je možné sbírat a obětovat na Oltáři, který se nalézá na mapě [200,200] a získat tak výjimečné artefakty, jednotky, či jinou pomoc od Bohů. Mají různou cenu, od nejobyčejnější zelené po nejvzácnější zlatou.

Oživení dráčka na Oltáři (mapa [200,200])

Z každého zabitého dráčka zbude na mapě náhodně jedna z osmi částí těla. Pokud se ti podaří sehnat všech osm částí těla, můžeš dráčka za libovolnou šupinu (bez rizika) oživit léčitelem (nebo šamanem) na oltáři. Od té chvíle ti bude dráček sloužit.

Dráčka můžeš "poskládat" z různých druhů dráčků (z různých barev), například křídlo může být zelené, hlava zlatá, atd. Jaký dráček nakonec ožije na oltáři záleží na náhodně, ale platí pravidlo, že čím více částí má stejnou barvu, tím je větší šance, že ožije takový druh dráčka.

Osm částí dráčka nutných k oživení

  1. dračí křídlo
  2. dračí hlava
  3. dračí pařát
  4. dračí tělo
  5. dračí oko
  6. dračí zuby
  7. dračí krev
  8. dračí ocas

Popis dračích jednotek


JednotkaObrázekPopis
Zlatý drak na řetězu Obrovských zlatých draků je ve světě Pána Hradu velice málo. Jsou staří, mocní a jejich plamen při útoku spaluje zároveň obě políčka v daném směru, takže může zraňovat dvě jednotky či budovy naráz. Proslýchá se, že jedenáct zubožených zlatých draků drží v zajetí skřeti, přikované na magickém řetězu ke skále. Skřeti je drží naživu a sbírají zlato z jejich odpadlých šupin. A prý i Bílá Sekta drží v poušti u Bílého Chrámu přikovaného zlatého draka.
Zlatého draka je možné zajmout (zkrotit) během boje, vojsko na něj musí útočit tak dlouho, dokud se vážně raněný drak nevzdá některému z útočníků, ale pozor ať ho nezabijete.
Za každého zdravého zlatého draka dostává klan do pokladnice každý den 1 kredit, ale 80. herní den se kredity přestávají vyplácet. Tři zajatí draci jsou potřeba pro stavbu Zlatého Hradu. Pokud hráč v průběhu stavění Zlatého hradu přijde o třetího draka (zbudou mu jen dva), zruší se mu rozestavěný level hradu a přijde o 3/4 surovin, které zaplatil za 12. level.
Střelecké jednotky mají na draka bonus. Po zabití z něj zbude velká zlatá šupina. Za padlého zlatého draka se další noc objeví nový zlatý drak na nové mapě někde jinde. Zlatý drak na řetězu je jediná z obrovských jednotek (2x2 pole), která může být rozzuřena nebo vyléčena za kredity.
Bažinný dráček Nejslabší a nejpočetnější druh dráčků z dračího pokolení, má rád mokřady, a přestože je to teprve dračí mládě, dokáže snadno zabít zbrojnoše či skřeta. Jako každý drak umí létat. Střelecké jednotky na něj mají bonus. Po zabití z něj zbude zelená šupinka.
Rudý dráček Druhý nejpočetnější zástupce dráčků, má rád prosluněná a suchá místa. Je o trochu silnější než Bažinný dráček. Jako každý drak umí létat. Střelecké jednotky na něj mají bonus. Po zabití z něj zbude červená šupinka.
Ledový dráček Silnější než Rudý dráček, setkat se s ním lze na vyšších levelech hradu a na zmrzlých místech. Jako každý drak umí létat. Po zabití z něj zbude modrá šupinka.
Skalní dráček Silnější než Ledový dráček, setkat se s ním lze jen velice výjimečně na nejvyšších levelech hradu. Jako každý drak umí létat. Střelecké jednotky na něj mají bonus.
Černý dráček Silnější než Skalní dráček, setkat se s ním lze jen velice výjimečně na nejvyšších levelech hradu. Jako každý drak umí létat. Střelecké jednotky na něj mají bonus.
Zlatý dráček Nejsilnější z malých dráčků, setkat se s ním lze velice výjimečně na 11. levelu hradu či na speciálních místech světa. Jako každý drak umí létat. Střelecké jednotky na něj mají bonus.