Nápověda ke hře Pán Hradu (www.panhradu.cz)

Skřeti - popis jednotek

Skřeti jsou odporná, nízká rasa, která znepříjemňuje život celému království. Mají tunely hluboko v zemi, kde se množí a odtud vylézají. Jsou shrbení, zlostní, mají tmavou zelenou kůži. Mají dlouhé opičí paže, plochý obličej a žluté, špičaté zuby. Jejich krev je černá a studená. Jsou to kanibalové živící se mrtvolami a často hořkým masem svých vlastních příbuzných. Jsou to krutí bojovníci, útočí nejraději ve větším počtu v přesile.


Skřetí doupě

Skřetí hrad 1 (první)

Skřetí hrad 12 (nejvyšší)

Skřeti se množí v doupěti v horách (to nelze zničit). Čím větší je království a level hradu hráče, tím více se množí i skřeti, vylézají silnější jednotky (skřetí velitel, šaman, upír) a jsou i odvážnější. Nestrpí nikoho v okolí svého doupěte. Napadají vojáky i stavby v království. Za každého zabitého skřeta získává jednotka hráče vyšší hodnost.

       

Jak skřeti hrají? Nehrají stále, usínají!

Pozor, skřeti a další nezávislé jednotky, za které hraje server neboli které nejsou ve vlastnictví žádného hráče, (trpaslíci, draci, atd.) nehrají stále! Ožijí a začnou chodit a bojovat, až když se přihlásíte!

Na pomalých serverech (S1 až S4) "usnou" za 4 hodiny od vašeho posledního přihlášení.
Na rychlých serverech (S5 až S7) "usnou" za 2 hodiny od vašeho posledního přihlášení.

Jinak řečeno, když se přihlásíte do hry nebo jste-li jinak aktivní ve hře, probudíte tím skřety k životu na pár hodin. Budou chodit a útočit, podle toho, kolik mají energie. Pak se odhlásíte nebo přestanete hrát a za pár hodin (4 nebo 2 dle typu serveru) zase usnou. Takže nemusíte mít strach, když delší čas nehrajete (třeba týden). K životu je probudí až vaše další přihlášení.

Uplácení skřetů a dalších jednotek

Některé jednotky je možné uplatit. Poznáš to tak, že když na ně klikneš, objeví se záložka "Uplatit" (viz obrázek). Záleží na tobě, jakou částku jednotce nabídneš, jednotky chtějí co nejvíce zlata, divoká zvířata se uplácejí jídlem.

Platí pravidlo, že čím větší úplatek dáš, tím je větší šance, že se k tobě skřet přidá. Ovšem nad určitou mez se to už nevyplácí, protože šance na úspěch roste jen nepatrně a to se prostě nevyplatí. V políčku, kam zadáváš výši úplatku, se ti vždy ukáže ta správné mez, kolik by jsi měl dát, aby jsi měl optimální šanci na úspěch. Ano, můžeš dát i 2x více, ale šance bude jen o trochu větší. A 4x více se prakticky nevyplatí dávat, šance vzroste jen nepatrně.

Pokud se uplacení podaří, skřet je navždy tvůj. Pokud ne, skřet stejně sebere peníze a několik dnů se uplatit nebude chtít nechat. Někdy se přidá.
Někteří silní skřeti (skřetí velitel či šaman) se téměř nedají uplatit. Je to o náhodě, ale čím vyšší je částka, tím se šance na uplacení zvyšuje. Funguje to tak, že pokud dáš 5x-10x vyšší částku než skřet požaduje, tak se šance zvýší jen 2x-3x. Tedy čím vyšší úplatek, tím je jen o trochu větší šance na uplacení.

V Univerzitě (stavba) je možné vyzkoumat vynálezy (Úplatkář I. až IV.), které významně zvyšují šance na uplacení.Popis skřetích jednotek


JednotkaObrázekPopis
Skřetí velitel Nejsilnější skřetí jednotka. Je velice silný, pozor na něj! Je schopen sám zabít hrdinu. Často se vrhá sám slepě do útoku, když jeho podřízení skřeti váhají. Je dobré ho napadnou více vojáky naráz. Uplatit jde velmi těžko a za hodně zlata.
Skřetí šaman Speciální skřetí jednotka, kromě boje zblízka umí i střílet blesky na dálku! Nepodceňujte ho, je silnější než obyčejní skřeti. Stojí-li na kopci či střelecké výspě, má větší dostřel. Uplatit jde lépe než obyčejní skřeti, ale hůře než Skřetí velitel. Dokáže obětovat dračí šupiny na oltáři.
Skřet stavitel Slabá jednotka, ale na skřetí poměry docela rychlá (+25E), má regeneraci +2. Její unikátnost je v tom, že je chytrá, utíká z prohrávaného boje a hlavně umí stavět.
Dokáže postavit skřetí hrad, ze kterého se následně rodí další skřetí jednotky a další stavitelé. Umí škodit hráči tak, že staví ve stavebním prostoru hradu skřetí palisády, pasti a ničí cesty a střelecké výspy.

Skřetí hrad 1 (první)

Skřetí hrad 12 (nejvyšší)

Pokud ho hráč uplatí, může s ním stavět skřetí palisády, pasti a dokonce i skřetí hrad! Hrad má omezení: lze stavět jen na hradových mapách a nebo tam, kde je možné postavit vesnici. Na mapě může být postaven hráčem pouze jeden. Hrad ale bude nezávislý a skřeti budou napadat i tvé jednotky! Skřetí hrad dokáže sám od sebe zvýšit level (upgrade) pouze na hráčských hradových mapách, na ostatních mapách zůstane na levelu 1 a vyleze z něj okolo 10 jednotek.
Skřet sekerník O něco silnější než skřet, má lepší útok.
Skřet se štítem O něco silnější než skřet, s lepším útokem i obranou. Jeho štít mu poskytuje výbornou ochranu před střelci.
Skřet Obyčejná, slabá, zbabělá skřetí jednotka.
Skřetí upír Strašlivý skřetí upír, který kdysi býval mocným skřetím šamanem. Přestože zemřel před dávnými časy, díky své magii žije dál jako duch. Při životě se udržuje vysáváním energie a života z živých jednotek (i tvých!) nejen během boje, ale i když jen tak stojí! Proto pozor na svoje jednotky stojící okolo! Saje i v šikmých směrech! Také umí létat. Vyskytuje se velmi vzácně, převážně v zimních oblastech, protože potřebuje k životu chlad. Vydráždí se od 10. levelu hradu. Šance na uplacení je velice, velice malá.