Trpaslíci - popis jednotek

Trpaslíci jsou prastará rasa kovářů a válečníků, jejich řemeslnému umu se nikdo nedokáže rovnat. Jsou od přírody zakrslí, ale malý vzrůst je více než kompenzován jejich výdrží a tvrdohlavostí. Sídlí hluboko v horách, odkud se vydávají na toulky po celém světě. Cestují v malých skupinkách za obchodem či rudnými žilami. Všichni do jednoho nesnáší skřety a kdekoliv na ně narazí, okamžitě zaútočí. Milují pivo a zlato, a za tučný obnos se rádi nechávají najmout do služeb hráče.

Jak trpaslíci hrají?

Trpaslíci cestují světem, nenápadně procházejí nikým nespatřeni kolem království hráčů (možná právě teď jdou kolem tvého...). Trpaslíci nenávidí skřety! Když vidí, že je nějaké království napadené skřetí přesilou, neváhají a dají se s nimi do boje. Jsou to stateční bojovníci, z boje nikdy neutečou. Jejich skvělá brnění vydrží mnoho ran.

Trpaslíků, kteří se objevili u tvého hradu se NEMUSÍŠ BÁT. Nikdy tě nenapadnou!


Trpaslíci, stejně jako skřeti, nehrají stále. Ožijí a začnou chodit a bojovat, až když se přihlásíš. Čtyři hodiny hrají... a pak zase "usnou".

Jinak řečeno, když se přihlásíš do hry, probudíš tím trpaslíky a skřety k životu. Budou chodit a bojovat, podle toho, kolik mají energie, když se odhlášíš, za 4 hodiny zase usnou. Takže nemusíš mít strach, když delší čas nehraješ (třeba týden). Nic se nezmění. K životu je probudí až tvé další přihlášení.

Popis trpasličích jednotek


JednotkaObrázekPopis
Trpaslík stavitel Slabá trpasličí jednotka. Je to zručný kovář a horník, co hloubil šachty v legendární Mórii. Unese na zádech hodně nákladu. Pokud ho hráč uplatí, může s ním stavět stavby (a bourat) stejně jako se stavitelem.
Trpasličí střelec V přímém boji nejslabší trpasličí jednotka. Je pomalý a slabý. Ale dokáže střílet na delší vzdálenost než lidský střelec (4 pole) a jeho šípy více zraňují. Má veliký bonus (3x) na střelecké jednotky (všechny typy střelců s kuší), je schopen je zabít na dva výstřely. Pokud se ti podaří ho uplatit, je nejvhodnější ho umístit do obrany za zeď, odkud může na velkou vzdálenost odstřelovat skřety. Stojí-li na kopci či výspě (staví stavitel), má dostřel až 5 polí!
Trpaslík obránce Trpaslík s velikým štítem a obrovskou obranou. Má velmi slabý útok, ale dokáže na sebe nalákat soupeře a vydrží po dlouhou dobu mnoho jejich ran i střel (klasický "tank"). Jeho místo je na špici útoku a za něj je vhodné umístit střelce nebo pomocné jednotky pro napadání soupeře z boku.
Trpaslík válečník Je to bojovník tělem i duší. Trénovaný na boj se skřety a draky. Velice silná jednotka s velikým útokem i skvělou obranou. Dokáže se postavit i skřetímu veliteli. Má silná bonusová kouzla na boj.
Trpasličí stařešina Nejsilnější trpasličí jednotka, jeho ohromné kladivo je legendární. Máte tu čest s šlechticem, stařešinou svého rodu. Je nesmírně bohatý, pyšný a silný. Skřetí velitele si dává k svačině! Je velice těžké ho získat na svou stranu. Komu se to povede, má veliké štěstí. Má silná bonusová kouzla na boj.