Zvířata - popis jednotek

Zvířata jsou nestranná, snaží se přežít jak jen se dá. Ale občas se nechají vyprovokovat a zaútočí sama od sebe. Po zabití po nich zůstává na mapě ležet jídlo. Některá jdou vykrmit na silnější jednotky!

JednotkaObrázekPopis
Divoké prase Velice slabé zvířátko, po zabití z něho zbude 300 jídla k sebrání.
Zlaté prase Je o trochu silnější než divoké prase, získat ho lze za splnění úkolu rádce. Po zabití z něho zbude 300 jídla k sebrání.
Divoký kňour Poměrně silné zvíře, které se odváží zaútočit, když je zahnané do kouta. Po zabití z něho zbude 1000 jídla k sebrání.
Zlatej kňour Je o trochu silnější než divoký kňour, získat ho lze za splnění úkolu rádce. Po zabití z něho zbude 1000 jídla k sebrání.
Pes Pes je velice rychlý, má hodně energie, která mu rychle přibývá. V boji je to slabší jednotka, i když má bonus na skřety. Má málo životů a malou obranu, ale veliký útok. Hodí se proto pro boj ze zálohy a pro sbírání artefaktů a surovin z mapy.
Velký pes Obrovský pes je postrachem skřetů, protože má na ně bonus. Má veliký útok a hodně energie, která mu rychle přibývá. Navíc se sám uzdravuje ze zranění. Je velmi nesnadné ho ochočit (uplatit jídlem).
Vlk Vlci vždy útočí ve smečce. Má podobné vlastnosti jako pes, ale navíc se sám uzdravuje ze zranění. Je snadné ho ochočit (uplatit jídlem).
Vrrk Vrrci jsou vzdálení příbuzní vlků, zkřížili je skřeti, aby jim pomáhali plenit vesnice lidí. Vrrk je silný, rychlý, má velký útok a energie mu rychle přibývá. Má podobné vlastnosti jako Velký pes a navíc má bonus na lidské jednotky. Je velmi nesnadné ho ochočit (uplatit jídlem).
Bílý Vrrk Silnější mutace Vrrka.
Černý Vrrk Nejsilnější mutace Vrrka. Navíc se uzdravuje 2x rychleji než běžný Vrrk.

Uplácení (ochočení) zvířat

Zvířata jdou ochočit (uplatit) trochou jídla. Záleží na množství jídla a také na štěstí, zda-li se zvíře přidá. Některé se přidají snadno (prase), jiné hůře (vlk) a některá velice vzácně (dráček).
Se smečkou prasat se už dá docela dobře útočit, samozřejmě v početní přesile, ideálně čtyři na jednoho. Prasata se také mohou hodit na odlákání skřetů, protože skřeti se ochočené prase snaží zabít a běhají za nimi. Také dráčci rádi žerou prasátka a často je jejich vůně přivábí k hradu.

Vykrmování jednotek - jídlem

Některá zvířata či obludy je možné vykrmit na mnohem silnější jednotky. Dělá se to tak, že si jednotka na mapě stoupne na jídlo (ikona jablíčko), a pak se v záložce Pytel klikne na tlačítko Vykrmit.

Výkrm lze Dokončit až když má jednotka poslední 9. hodnost! Pak se jednotka promění na vykrmenou.Vykrmování jednotek - mrtvolkami

Některá zvířata či obludy je možné vykrmit z mrtvolek ležících na mapě. To se vyplatí! Z nektěrých mocných oblud je mnoho jídla ke snědení. Čím silnější jednotka, tím "výživnější" mrtvola. Krmení probíhá stejně jako když se krmí jídlem (jablíčko), pouze jednotka musí stát na mrtvolce.Které jednotky lze krmit z mrtvolek na mapě

Prasata, divočáci (podmínka: vyzkoumán Výkrm prasat v Univerzitě), psy, vlci, pavouci skákavky a sklípkani, kostlivci a trojkostlivci.