Novinky a změny ve hře Pán Hradu.cz

12.4.2021

Nový artefakt Kladivo pro Stavitele je ve hře!Toto kladivo, pokud ho stavitel bude držet v ruce, má jedinečný bonus: sníží cenu každé stavby, kterou stavitel bude stavět o 20%! A to se vyplatí jak při stavění cest, hradeb, výsep katapultů, skřetích hradů a také při založení vesnice - bude levnější.

Dále každá stavba, kterou stavitel kladivem postaví, bude v okamžiku postavení automaticky ze 20% hotova! Stavba tak nezačíná od nuly a bude rychleji hotová (to neplatí pro cesty, ty jsou postavené ihned). To se hodí při zakládání vesnice, kdy chceme co nejrychleji vesnici postavit.

Při restartu či abdikaci se Pila/Důl/Kamenolom/Farma změní na Pilu level 1

Protože se zneužívalo restartů a abdikací za účelem vytváření nových hradových map - a k tomu ještě navíc startovní technologie Hospodáře "Pila na kámen/železo" pro změnu Pily na Důl na železo + povýšení na vyšší level, tak jsem do hry dal změnu: při restartu či abdikaci se budova vrátí zpět na Pilu level 1.

Úmyslné vytváření nových hradových map systém eviduje, protože každý hrad trochu zatěžuje server. Hráč se za takovouhle činnost vystavuje riziku postihu od adminů.
14.3.2021

Z klanové pokladnice už je možné vyplácet i zbytek kreditů (pod 0.4)

Jak možná víte, nebylo možné z klanové pokladnice vybírat "mikročástky" 0.4 kreditů a méně. Nyní je ve hře úprava: pokud je v pokladnici 0.4 kreditů a méně, tak jde vybrat celá (nejmenší množství je 0.1 kreditu).

Oprava: doplněna doba portování 18 hodin i do klanových útoků

12.3.2021

Zavedeno počítadlo vzdání klanových úkolů

Zavedeno počítadlo počtu "Vzdání = restartů" klanových úkolů. Za každý vzdaný klanový úkol se počítadlo zvýší o +1 (= 1 den). Pokud klan vzdá úkol, bude čekat standartní dobu + X dní dle počítadla.
Aby hráči měli přehled, tak nyní Vojevůdce ukazuje kdy klan dostane nový úkol a v závorce ukazuje i počet vzdaných úkolů.

Například pokud klan vzdal 5x úkol Prokleté bažiny (kvůli expení hrdinů), dostane pošesté bažiny za dobu 4 + 5 dní = 9 dní. Komu záleží na balancu hry, tak tuto úpravu pochopí, protože za jeden klanový úkol si klan přišel až na 800 tisíc zkušeností a zopakovat úkol stihnul klan víc než 10x...
Ve fórech a v poště jde zpětně dekódovat text zpráv

Aby hráči mohli používat opakovaně zprávy s barevným textem, smajlíky, obrázky a odkazy, přibyla nová ikonka "D" vedle každé zprávy. Když na ni kliknete, dekóduje se text a zobrazí se v editačním okně zprávy. Opakované používání barevných zpráv se asi nejvíce využije v klanech a na klanových nástěnkách. Ikonka "D" se bude objevovat až u nových zpráv (u těch současných zpráv není).V portálu přibyla možnost odeslat na 18 hodin

Hráči si přáli vyplnit poměrně velkou časovou mezeru meze 12 a 24 hodinami. Proto byla přidána hodnosta "18 hodin".

11.3.2021

Rychlé servery (4x) nyní mají rychlost získávání zkušeností pro hrdiny na 1/2 rychlosti pomalých.

Až do teď byla rychlost na rychlých serverech S6 a S7 jen 1/3 pomalých serverů S3 a S4. Nyní bylo získávání zkušeností zrychleno na 1/2, tím pádem by z dlouhodobějšího hlediska mělo být cvičení hrdinů na všech serverech zhruba stejně rychlé.

Rady veterána: učitel Angee aktualizoval svou část nápovědy.

13.2.2021

Artefakty Dekret Nezávislosti a Elixír Temnoty opraveny

Dekret Nezávislosti osvobodí libovolnou jednotku, kterou je možné verbovat z kasáren, střelnic či dílny. Nyní končeně správně funguje i na Červené Šermíře.

Elixír Temnoty nyní funguje i na "černé jednotky" Černého Bratrstva tak, že je sice nezmění na černé (již jsou), ale alespoň je osvobodí z kasáren či střelnic či dílen. Stanou se volné.
25.10.2020

Opraveny dvě chyby na chráněném serveru S5

Jak asi vít, od 26. dne je možné posílat na serveru S5 ke své vesnici na 6. levelu pouze své stavitele a vozíky. Ale vlivem chyby je nešlo posílat. Chybu jsem opravil a už to jde, takže můžete vozíkovat.

Druhá chybka: zlatí draci na dračích mapách okolo sebe sypali vítězné body (artefakty). Občas se stalo, že se vítězný bod objevil chybně na skřetím ohništi, tím pádem nešel sebrat. To už se nebude stávat.
19.10.2020

Přesně za měsíc - 19.11. bude zrušena možnost držet Fensalira mimo klan!


Za měsíc - tj. dne 19. listopadu, bude zavedena do hry tato novinka:

Hráči, který vlastní zlatého draka Fensalira z klanového úkolu, pokud odejde z klanu (či bude vyhozen), automaticky Fensalir zemře.

Původní záměr s Fensalirem byl takový, aby klan měl jednoho svého zlatého draka - chráněného. Aby klan, který vlastní jen dva zlaté draky, mohl díky Fensalirovi začít stavět Zlatý hrad (podmínka tří ZD). Aby se mohlo "závodu" o stavbu Zlatého Hradu účastnit více klanů.

Bohužel se to začalo víc a víc zneužívat. Děje se to, že členové klanu se na začátku věku domluví, nejdou spolu do klanu, ale založí dva (i více) klanů, odehrají si klanové úkoly, získají Fensaliry, potom se spojí do velkého klanu a mají tři Fensaliry (často i více).

Proč až za měsíc? Nechci to klanům, kteří tuto taktiku právě teď dělají, překazit. Mají čas Fensaliry získat. Ale za měsíc to už nepůjde.
16.10.2020

Velký balíček změn je ve hře! Vykrmování z mrtvolek je tu!

Balíček změn obsahuje tyto úpravy:

1) Prasata, Divočáci, Psi, Vlci a Pavouci jsou vykrmovat kromě jídla i mrtvolkami!

2) Kostlivci a Trojkostlivci jdou nyní také krmit! Ale jen z masa mrtvol. Z jídla ne!

3) Nekromanti mají sníženu cenu energie kouzla "Vyvolání kostlivce(ů)".

4) Na mapě světa je vidět číslo levelu Pily, Kamenolomu a Železného dolu.

5) Na konci herního dne už skřeti poslední minutu nehrají, nehýbou se a neútočí.

6) V úkolu od Rádce - Upíři byla opravena chybka u artefaktů, které upíři nesou.

7) Analyzátor multi-účtů byl vylepšen a jednoduše zobrazuje kdo se kam přihlašuje

Vykrmování jednotek mrtvolami

Tahle změna se bude myslím moc líbit. Když jsem testoval vykrmování, bavilo mě to. Můj kostlivec pěkně uklidil krvavý svinčík, který nadělal můj čaroděj tornády mezi skřety. Všechny mrtvolky skřetů pěkně snědl a spokojeně si mlaskal, nakonec si pořádně říhnul. Také prasátka byla při chuti, rypáčkama přehrabovala okolí skřetiště a vyhrabávala mrtvolky. Takže velká spokojenost.

Ve hře je přes 200 jednotek, byla práce vybalancovat, kolik bude ze které mrtvolky jídla. Které mrtvoly jsou cenné, které méně a které se nedají jíst (vozík, bomba).

Obecně platí, že málo jídla k sežrání je z mrtvolek vyčarovaných jednotek: džinů, ďáblíků, pavoučků a kostlivců (na nich je málo masa) Takže mrtvolky vyčarovaných jednotek mají nízkou nutriční hodnotu (tj. málo jídla). Jinak by se to zneužívalo opakovaným kouzlením a zabíjením. Ale nebojte, nezaříznul jsem to úplně, takže i vyčarované jednotky Elfky (vlk, vrrk) a Čaroděje (malý, střední, velký elementál) nějakou malou nutriční hodnotu mají.


Kolik je jídla z mrtvolek?

Záleží na kvalitě jednotky, čím kvalitnější, tím více jídla. U velkých jednotek to jde do tisíců. Příklady:

  Mrtvola skřetího velitele na hodnosti 0: 325
  Mrtvola skřetího šamana na hodnosti 0: 297
  Mrtvola skřetího stavitele na hodnosti 0: 250
  Mrtvola základních skřetů na hodnosti 0: 102-117
  Mrtvola hrdiny válečníka na hodnosti 0: 325
  Mrtvola zbrojnoše na hodnosti 0: 135

Více jídla bude z mrtvoly, která měla za života vyšší hodnost. Nejvíce je z mrtvoly na hodnosti 9.

Uvidíme, jak se výkrm z mrtvolek osvědčí. Možná se objeví nějaká možnost zneužití, takže si vyhrazuji ještě na balanc jídla z mrtvolek. Možná se ukáže, že na některé mapě se bude žraní mrtvolek hromadně zneužívat a hráči si tak přijdou restartováním mapy na hromady mrtvol a jídla. Takže to budeme sledovat a průběžně hodnotit. Ať vás žraní mrtvolek baví!

Nekromanti mají levnější kouzlo vzkříšení kostlivců

Všiml jsem si, že se vyvolávání kostlivců u nekromantů málo používá. Raději se použije fireball, který je rychlý a výsledek je hned. Bez čekání. To je ale škoda. Proto jsem zlevnil jejich kouzlo vzkříšení takto:

  1) Vzkříšení na jednom políčku: 800 (dříve 1000)
  2) Vzkříšení kostlivců nebo 1 velkého na 2x2 pole: 1600 (dříve 2000)
  3) Vzkříšení kostlivců na 3x3 pole: 2400 (dříve 3000)

Zobrazení levelu dolu na mapě světa

Díky vám, udělal jsem to na základě vašeho nápadu na fóru Nápady.Zobrazuje se level dolu v malé mapce (ve velké ne), tak už nemusíte kvůli vození surovin proklikávat mapu a hledat nejlepší pilu/důl/kamenolom.

Opravena chyba poslední minuty přepočtu

Našel jsem chybu poslední minuty, kdy hráči již nemohli hýbat jednotkami a skřeti a další NPC jednotky ano. Takže ta minuta je opravena, už nezaútočí a ani se nevylíhnou noví.
28.9.2020

Drobná úprava Oltáře - místo pro novou jednotku

Ve hře je drobná úprava Oltáře - pokud není místo na Oltáři pro unikátní jednotku, tak se jednotka objeví vedle Oltáře. Samozřejmě co nejblíže, tam, kde bude volné místo. S pravděpodobností výher a typů jednotek se žádné změny nedělaly.
22.9.2020

Počet registrací za Černé Bratrstvo se počítá jinak!

Kvůli zakládání desítek falešných a prázdných účtů za účelem povolení registrace za Černé Bratrstvo se změnila podmínka počítání maximálního počtu registrací za Černé Bratrstvo na daném serveru.Už se to nepočítá podle počtu hráčů na serveru (často falešných, což zatěžuje server), ale nyní se vzorec počítá podle počtu hráčů na serveru s alespoň 100 odehranými dny!

Těchto hráčů je ale mnohem méně (na rozdíl od falešných), proto aby registrací za ČB nebylo zas tak málo, snížil jsem ve vzorečku dělitele 50 na nynějších 20. Viz vzoreček.

Max. počet registrací za ČB = 3 + počet hráčů na serveru s alespoň 100 odehranými dny / 20

Díky tomu už podvodným hráčům nepomohou opakované registrace nových účtů. Nové účty se nezapočítávají. Server si uleví...

Ať vás PH baví!
1.7.2020

Všechny typy hrdinů mají nové levely k výcviku!

Prázdninová novinka je ve hře. Můžete si cvičit další schopnosti u hrdinů, jak u válečníka, čaroděje, tak i u elfky. Jsou u všech stejné i stejně drahé. Jdou levelovat nezávisle na současném vývojovém stromu.

Ač jsou tyto poměrně drahé levely určené spíše pro hráče, kteří mají hrdiny vycvičené, tak třeba první level +200 nosnost za 200 000 zkušeností si budou cvičit asi i hráči s nevycvičenými hrdiny, protože zrychlí nošení surovin do hradu na začátku hry, a to se hodí.

5 levelů +100 energie (tj. celkem +500 energie)
5 levelů +40 života (tj. celkem +200 života)
5 levelů +200 nosnost surovin (tj. celkem +1000 nosnost)
5 levelů +5 obrana na střely a kouzla (tj. celkem +25 obrany na střely a kouzla (ne tornádo!))

Poslední level je tajný.

Ať vás trénování hrdinů baví! A hezké prázdniny a dovolené!

18.6.2020

Vylepšené sbírání surovin jednotkou.

Abych hráčům ušetřil klikání, tak nyní, když jednotka stojí na hromadě surovin, stačí kliknout na tlačítko "Zvedni/Polož" a jednotka zvedne maximum toho, co unese. Pokud je na hromadě více surovin, pořadí je: jídlo, dřevo, kámen a nakonec železo.
10.6.2020

Zkušenosti pro hrdiny hrající za Černé bratrstvo jsou nižší u velkých jednotek!

Až do teď dával Rádce hráči, hrající za Černé Bratrstvo, vysoké odměny, pokud zabil nějakou velkou či silnou jednotku hráči v TOP5 klanech. Tisíce surovin a vysoké desetitisíce zkušeností .

Bohužel jsem byl nucen radikálně snížit odměny v úkolech od Rádce za Černé Bratrstvo za tyto cenné jednotky. Zkušenosti pro hrdinu za zabité malé jednotky jsem nechal.

Jak to dělali? Dohodli se. Slabé jednotky se jim nehodil, za to byla málo zkušeností. Takže začali smluveně vykrmovat draky pro své nepřátele - Černé bratrstvo.

TOP5 klany krmily dráčky, draky a další cenné jednotky (přes farmáře) a posílaly je jako nastrčenou návnadu smluvenému hráči za ČB - který je dostal jako úkol od Rádce k zabití. Ten jednotku zabil (útok obludy byl často i stopnut, takže se nebránila) a získal tak vysoké desetitisíce zkušeností. A tak to šlo den za dnem... místo aby Bratrstvo bojovalo proti TOP5 klanům, tak jim smluveně posílaly draky k "expení herů".

Hrdinové za Č.B. tak získávali za pár dní třeba 300 000 zkušeností a často i více! Odhaduji, že milion zkušeností za věk nebyl problém.

Nyní Rádce dává stále stejné zkušenosti za menší jednotky. To zůstalo. Za drahé a vykrmené jednotky ale dává mnohem méně. Záleží i kolikátý den serveru je. V pozdní části věku dává Rádce jako cíle Černému Bratrstvu často jednotky které stojí u hradu... tím pádem, mnohem hůře půjde "nastrčit" přes portál vykrmence pod nos hráči hrající za Černé Bratrstvo. Rádce ho prostě už nevybere jako cílovou jednotku v úkolu. Což oni potřebovali.

Jinak, surovinové odměny pro Č.B. se nemění, jsou stále veliké, aby Černé Bratrstvo mohlo stavět a rozvíjet si svůj hrad.
25.4.2020

Elfka má změnu u vrrka a magický štít snižuje účinek destrukčních kouzel o 50%!

1) Hrdinka elfka nyní může vyčarovat současně vlka, vrrka i pavoučici. Vrrk tedy není závislý na vlkovi (jak byl doposud) a ani na času. Lze ho kouzlit opakovaně za 1800 energie. Jediná podmínka je, že nelze vykouzlit dalšího vrrka, pokud ten přechozí ještě žije!

Příjemná novinka je ta, že nyní elfka získává zkušenosti nejen z poslední vykouzlené jednotky (jak to bylo doposud), ale ze všech vykouzlených zvířat! Takže když bojují vlk, vrrk a pavoučice, dostává zkušenosti současně ode všech.

2) Magický štít byl zlevněn ze 700 energie na 400 energie. Kromě elfky ho umí kouzlit Léčitel, Bílý mnich, Druid a Černý čaroděj.

3) Malá revoluce v ochraně před destruktivními kouzly je tu! Magický štít, který až doposud chránil jednotku "jen" před negativními bonusy, které na jednotku mohly být seslány nepřítelem za účelem jejího oslabení, nyní získává další vlastnost - snižuje účinek destruktivních kouzel na polovinu! Oslabuje veškeré firebally, ohnivé koule, blesky i tornáda..

Magický štít oslabuje také veškerá destruktivní kouzla z artefaktů typu ohnivé hole, prstenů moci a dalších. Na klasické projektily jako jsou střely z kuší, vrhací kopí a házení kamenů či sněhových koulí (Jetti) magický štít nefunguje.

4) V posledním klanovém úkolu Peklo se nyní losuje náhodný nekromantí artefakt, takže klan má šanci získat časem celý set.


Pár slov k hrdince Elfce: elfka není pro každého hráče vhodná, hrát za ni je specifické, jinačí. Není moc vhodná pro přímý boj, pomáhá spíše zpovzdálí. Nynější posílení magického štítu posílí elfku v taktickém boji (a všechny jednotky co kouzlí magický stít), její přítomnost u každé velké bitvy bude velice důležitá, ochrání jednotky před čaroději a jejich firebally a tornády. Samozřejmě že ne všechny, na to nemá dost energie, ale ty nejdůležitější ano. Elfka má navíc svůj Trojštít - jehož součástí je i magický štít, takže i ona bude z poloviny chráněna před kouzly.

Uvidíme, jak se změní taktiky na skutečném bojišti a jak se nyní budou magické štíty používat. Protože až doposud se štíty téměř vůbec nepoužívaly a to byla škoda. Na druhou stranu není magický štít dokonalou ochranou, protože útočící čaroděj určuje, na koho pošle své firebally či tornáda, a logicky, pokud to jen trochu dovolí okolnosti bitvy, nesešle je na jednotku chráněnou štítem, ale na vedle stojící, bez štítu. Tam bude mít kouzlo účinek 100%.

17.3.2020

Drobné vylepšení hry

1) V klanovém fóru se nyní zobrazuje vedle jména hráče také funkce daného hráče v klanu, např: zakladatel, velitel, atd.

2) Tlačítko Vložit suroviny do hradu je o kousek posunuté, aby se nestávalo, že hráč místo položení surovin klikne omylem na vložit do hradu (což u jídla dost zamrzí).

3) Grafické vylepšení: Dílna a Dílna - černá dostaly oheň a kouř z komína

4) Grafické vylepšení: Kasárna - černá dostala vlající vlajku
11.3.2020

Ve hře jsou tři jednoduché úkoly od rádce: použít lektvar, svitek a kouzlo

Do hry jsem dal tři nové úkoly od Rádce. Jsou to úkoly spíše výchovné, ale velice příjemné pro všechny hráče, protože po jejich splnění Rádce za odměnu vyléčí všechny jednotky na hradové mapě. A to se hodí všem. Tyto tři úkoly zadá Rádce od 1. do 7. levelu hradu. Poté už ne.

28.2.2020

Ve hře je novinka - klanový analyzér - propracovaný nástroj pro velitele klanu!

V souvislosti s příchodem velkého počtu nováčků jsem udělal klanový analyzátor, který velmi usnadňuje a zpříjemňuje práci zakladatelům a velitelům klanu.

Byla by škoda ho nezveřejnit všem klanům, a tak po spolupráci s Angee, Charity, Avatem a Weronem ho máte velmi propracovaný. Jde tam vidět i třídit spousta důležitých parametrů - třeba klanové ovládání, hrdiny, skladiště, kdy se hráč prihlásil naposledy a mnoho dalšího .

Zde je obrázek jak to vypadá: Klanový analyzér

Každý člen klanu si v nastavení může zakázat zobrazování informací o sobě! Takže i na toto jsem myslel. Výchozí nastavení je zakladatelé a velitelé.

Starejte se o své členy klanu a pomáhejte svým nováčkům!
25.2.2020

Ve hře je šikovná vychytávka - položit všechny artefakty

Pro hráče s koupeným VIP je ve hře šikovná vychytávka - položit všechny artefakty naráz. Hráč je nemusí pokládat po jednom.

10.2.2020

Jednotka Zbrojnoš - panoš dostala regeneraci zdraví +1!

Hráč po registraci začíná se dvěma unikátními zbrojnoši (nepotřebují kasárny) do startu: Béďou a Otakarem, jsou to zbrojnoši panoši. Nyní dostali tyto jednotky regeneraci zdraví +1, tedy, sami se pomaličku léčí.Tato změna nijak neovlivní rovnováhu sil ve hře, pomůže hlavně nováčkům, kterým zemřeli, i když se snažili a zabili skupinovým několik skřetů. Nyní budou mít šanci se zregenerovat.

Ať vás PH baví!
10.2.2020

Surovinová podpora pro hráče registrované POZDĚJI na server

Hráč či úplný nováček, který se na server zaregistroval o X dní později, má velké zpoždění.
Aby mu to bylo alespoň trochu kompenzováno, dostane více surovin do startu.
Za každý den serveru o něco víc surovin, strop je max. 10 dní!

U hradu budou ležet suroviny, vypočítané dle vzorce:

Dřevo = herní_den_serveru * 1000
Kámen = herní_den_serveru * 1000
Železo = herní_den_serveru * 250

Strop je 10 dní, takže i kdyby se hráč zaregistroval třeba 20 den, stejně dostane maximálně 10000 dřeva a kamene a 2500 železa. Jídlo se dávat nebude, protože je zneužitelné pro vykrmování.A protože pozdě zaregistrovaný hráč potřebuje také peníze, dostane na hromadu také 1 až 2 nové artefakty Měšec 3000 zlatých.

Úprava Serveru S5: - jednotky letící portálem se vrací od vesnice na 6. levelu!

Toto nové pravidlo platí jen na chráněném Serveru S5. Pokud letí jednotky k vesnici a majitel této vesnice právě "nakliknul" 6. level vesnice, veškeré jednotky ať už hráče, klanu či cizí, se automaticky vrací zpět ke svým hradům.

Úprava reaguje na nehezkou praxi, že nepřítel si zpozdil přílet jednotek k vesnici o +2 dny a ty pak dostavěnou vesnici (v tu dobu už zamčenou) bez odporu zbořili.

Úprava nápovědy - byla doplněna a aktualizovaná + hezčí grafický design

4.2.2020

Nový úkol od Rádce - zatočit Kolem Štěstí

Ve hře je nový úkol pro všechny hráče, ale cílí hlavně na nováčky. Rádce dá hráči za úkol zatočit Kolem Štěstí. Pokud to hráč splní, dostane za odměnu nové zatočení.

A pak Rádce ještě 2x v průběhu pár dní připomene hráči, že má nachystané Kolo k zatočení. Ale za tyto dvě připomenutí už odměna žádná není.

Systémová úprava mapy - mapa se nyní po aktualizaci centruje!

Pro všechny hráče, hlavně ty hrající z PC či notebooku, je zde velice malá, ale revoluční změna: po kliknutí na tlačítko AKTUALIZACE se mapa vycentruje přesně na tu pozici, kde předtím byla posunuta.

Tedy mapa již se nezobrazuje vlevo nahoře a tak hráči odpadá posouvání posuvníkem. Vím že hráči proto používali radeji klávesu F5 a nebo refresh tlačítko na prohlížeči. Teď už nemusí...
1.2.2020

Server S5 má posunutou dohrávku o +1 den, tj. 8 dní, proč?

Kvůli chystané velké kampani na Youtubu, která bude spuštěna v pondělí 10. února, jsem se rozhodl posunout start S5 o jeden den, startuje tedy v 7:00 v pondělí 10. února! Bude tam hodně hráčů, hodně nováčků, pro které je tento chráněný server ideální.
Očekávám více než 600 registrací..

p.s. budu na S5 hrát také, ale budu pomáhat v klanu nováčků, pokud jim budete chtít pomáhat také a být jejich učiteli, dejte mi 10. února vědět (dřív to nemá cenu).

Včerejší úpravy odměn na chráněném serveru S5

Včera, 49. den S5, jsem v rychlosti měnil pravidla odměn v S5, protože dle změn ve hře (viz novinky ve hře 6.prosince 2019) by byli velice, velice nízké. Což se mi nezdálo dobré. Zvedl jsem doměny cca dvojnásobně.

Nově jsou odměny nastaveny na S5 takto:

2x větší maximální limit odměny kreditů.
Zmírnění podmínky 3 TOP klanů na 5 TOP klanů (vysvětleno v textu dole).
Odměna za Odboj se mění z jediného klanu na každý klan(!) a podmínka je pro všechnyt klany snížena na 300 000 zabité kvality (dříve byl milion).

Podrobnější popis změn - vzorce

Místo 3 TOP klanů jsem změnil podmínku na TOP 5 klanů. Hrozilo totiž, že by tento věk Tartaros vůbec nedostal odměnu v kreditech (což je hloupé), protože z našeho klanu už na konci věku odešli někteří hráči a hlavně jsme byly plošně vymazáváni, takže náš klan vypadal ve statistikách z TOP 3. A tím pádem by Tartaros nedostal kredity.

Max. výše kreditů je omezena kvalitou zabitých jednotek pouze 5 TOP klanů(!) ve statistice Klany dle vzorce:

max. kreditů= kvalita_zabitých_jednotek_pěti_top_klanů / 10 000 (dříve bylo 20 000)

Každý klan, který vítěznému klanu zabil jednotky v kvalitě alespoň 300 000, dostane odměnu za odboj, která je 60 do klanové pokladnice a členové 200 dlouhodobých bodů. Při remíze nic.

Pravidla chráněného serveru S5: Nápověda: chráněný server
24.1.2020

Čtyři klany mohou založit sbírku na výstřel z Obřího děla

Ve hře je vylepšení Obřího děla na mapě [201,201]. Nyní mohou založit sbírku na výstřel až čtyři klany (dříve jen 3). Druhá změna u děla je ta, že založit sbírku může hráč pouze pro svůj klan! Pro cizí ne. Takže už nepůjde udělat ta škodolibost, kdy jeden klan založil schválně všechny sbírky a poté už konkurenční klan nemohl založit svou sbírku.


7.1.2020

Ve hře je nové tlačítko "Zpět na předchozí mapu"

Jak jsem včera slíbil na globálním fóru, dnes plním. Toto nové tlačítko je velice pohodlné, hlavně pro mobily (a částečně i tablety). Usnadňuje přepínání map, do kterých se jde dostat přes Portál (několik kliknutí).

Tak snad vám udělalo radost.


6.1.2020

Zlevnění pastí, zdražení Trpaslíka střelce v arénách a úprava klanových úkolů

Zlevněny pasti na více než polovinu!Past (dřevěná) stojí 5000 zlata, 3000 dřeva (dříve 20000 a 500)

Past - zasouvací (železná) stojí 10000 zlata, 1000 dřeva a 2000 železa (dříve 40000, 500, 500)


Zdražen Trpaslík střelec v arénách


V arénách byl zdražen Trpaslík střelec na 610 peněz (dříve 510). Vyplácel se mnohem víc nežli střelci a hráči si vybírali jen a jen trpasličího střelce.

Úkol Skřetí pevnost II.

V klanovém úkolu Skřetí pevnost II. bylo nastaveno skřetím šamanům a skřetím velitelům do startu nula energie, takže nemohou hned střílet na selky. Dále byly zbourány skály vedle selek, takže se mohou pohybovat ve vězení o jedno pole. A skřetí upír by si selek neměl moc všímat a měl by spíše útočit na klanové skřety.

Úkol Kyklopové

V klanovém úkolu Kyklopové byly odstraněny kopce, aby Kyklopové nedostřelili na šlechtičny. A navíc zrušena Dračí skála, aby šlo popojít s šlechtičnami o jedno pole dozadu.
24.12.2019

Ježíšek je tu! Dárečky na objevily na portálech! A také novinka Kolo štěstí!

Krásné Vánoce Vám přeje tým adminů a poradců: Weron, Johny_ICE, Avat a Lord Pletron!

Jako dárek pod stromeček od nás získává každý hráč, který se za posledních 7 dní přihlásil do hry, artefakty 8000 zkušeností pro hrdinu a dárek (obsahuje náhodný artefakt od slabého po nejvzácnější)! Artefakty leží na zemi uprostřed portálu (vlevo od hradu). Artefakty mají jen 7%, takže na jejich sebrání máte dva dny, než-li se rozpadnou.

Mám na vás jednu prosbu. Prosím hráče, aby byli čestní a nekradli tyto vánoční dárky ostatním hráčům. Pokud se tak stane, věřím že komunita semkne a vedoucí klany na jednotlivých serverech zlodějíčky potrestají.

Krásné Vánoce a ať vás Pán Hradu stále baví!

Kolo štěstí je tu!

Od teď si budete moci 2x denně zatočit (1x dopoledne a 1x odpoledne) Kolem štěstí.

Pokaždé něco vyhrajete: suroviny, artefakty, lektvary&kouzla, unikátní jednotku, urychlení výzkumu do univerzity, malou opravu všech artefaktů hrdiny a nebo zkušenosti pro hrdinu.

Velikost některých odměn je závislá na počtu dnů serveru a také na bonusu. Pokud vytočíte bonus (je umístěn na 12. hodině kola), tak si můžete zatočit znovu a výhra se násobí! Pokud máte štěstí a opět vytočíte bonus, tak se hodnota bonusu násobí: 2x, 4x, 8x až 16x pro opravdové šťastlivce. A výhra je pak samozřejmě mnohem větší.

Věřím že se vám Kolo štěstí bude líbit a budete se alespoň 2x denně s radostí přihlašovat a točit.

8.12.2019

Dva klanové úkoly byly upraveny, aby byly lehčí

Skřetí pevnost II.
Sníženo zdraví obrů na polovinu a obři jsou nezavislí (nehraje za ně cizí klan).


Úkol Kyklopové
Aby Kyklopové nezabili princezny ihned (mají dostřel 5), princezny mohou ustoupit o jedno pole dál (zmizela skála).
6.12.2019

Do hry byly právě nasazeny změny jednotek a startovních hradů!

Změny se týkají několika jednotek, šlo nám o pestřejší používání jednotek - ne jen zbrojnošů. Šermíř byl velmi posílen, nyní se bude jistě používat jako "šéf" mezi zbrojnoši. Velitelský hlas +2 útok jen za 200 energie se opravdu vyplatí používat (má ho levnější i hrdinka Elfka!). Změny se týkají i startovních hradů, hlavně verbování zbrojnošů na vysoké hodnosti bylo omezeno.

Druhá polovina změn (viz fórum Nápady) bude do hry implementována během prosince.


ZMĚNA CENY JEDNOTEK

1a) Zbrojnoš: zvýšena cena na 3000 zlata, 1500 jídla a 1500 železa (dříve 2000, 1000, 1000).
1b) Střelec: snížena cena na 5000 zlata, 1000 jídla, 1000 dřeva(!) a 1000 železa (dříve 9000, 3000, 3000).
1c) Střelec - modrý: snížena cena na 6000 zlata, 1500 jídla, 1500 dřeva(!) a 1500 železa (dříve 9000, 3000, 3000).
1d) Léčitel: snížena cena na 5000 zlata, 5000 jídla (dříve 20000, 10000).
1e) Druid: snížena cena na 10000 zlata, 10000 jídla (dříve 30000, 14000).
1f) Bomba: snížena cena na 5000 zlata, 5000 dřeva, 5000 kamene a 5000 železa (dříve 16000, 16000, 6000, 6000).


ZMĚNA PARAMETRŮ JEDNOTEK

2a) Modrý střelec má zvýšenu střelbu na 9 (dříve 7) a obrana na střelbu 6 (dříve 0).
2b) Zbrojnoš - modrý získal bonus útok +3 (dříve 0) na lidské jednotky a obranu na střely 5 (dříve 2).
2c) Šermíř: zvýšena obrana z 8 na 10.
2d) Šermíř červený: zvýšena obrana z 12 na 14.
2e) Všem typům šermířů, hrdince Elfce(!) a dalším co používají kouzla "Velitelský hlas" a "Hrdinství" byl snížena energie pro použití z 500 energie na 200.
2f) Skřetí upír - obrana snížena na 16 (dříve 32) a obrana na střely na 0 (dříve 12). I tak to bude zabiják, který když chce, jednoduše z boje odletí...


ZMĚNA STARTOVNÍCH HRADŮ

3a) Startovní hrad OBRÁNCE: snížena technologie Zbrojnoš hodnost +5 na Zbrojnoš hodnost +3.
3b) Startovní hrad SKLADNÍK: snížena technologie Zbrojnoš hodnost +3 na Zbrojnoš hodnost +2.
3c) Startovní hrad FARMÁŘ: obilné pole a dvě zahrádky nebudou při startu zaseté.


ZMĚNA KLANOVÝCH ÚKOLŮ

4a) Úkol Sežeňte zbraně: byl doplněn jako možnost i druhý artefakt - Železné kopí.


CHRÁNĚNÝ SERVER S5

5a) vítězné body se 50. den proplatí všem klanům do pokladnice v poměru 1 bod = 1*-*, ale max. výše je omezena dle vzorce:

max. počet bodů převedený na kredity = součet_kvality_zabitých_jednotek_tří_top_klanů / 20 000

Těmi třemi klany ve vzorečku se rozumí tři cizí klany s nejvíce vítěznými body. Tím pádem by nemělo hrozit, že si klany domluví odměny bez boje.

5b) Ze zabitého hrdiny by vždy měl vypadnou vítězný bod, pokud ho nese.
5c) Na S5 se oba věky v praxi nevyplácelo klanům držet ZD kvůli bodům. Od 3. věku se budou zlatým drakům v zajetí klanu přičítat +2 body (dříve jeden)!
3.12.2019
Při příletu klanových vojsk ke tvému hradu či vesnici se v informační systémové zprávě nyní zobrazuje také místo výsadku na mapě (LH, LD, PH a PD). U cizích vojsk tato informace ve zprávě chybí.
10.11.2019
Vylepšení šermířů (regenerace a útok na lidi) a Trpaslíka střelce!

Aby se více vyplácelo používat šermíře (oproti zbrojnošům) pro boj hráč vs hráč byli nyní posíleni v útoku a regeneraci. Všem typům šemířům se zvedl bonus útok na lidi (jiné rasy ne!) o +2.

Nyní se snad bude šermíř více používat, když se sám léčí, což bude výhoda v boji se skřety. Větší bonus na lidské jednotky se zase hodí do válek. Jeden šermíř dva zbrojnoše spolehlivě zabije.Šermíř (z kasáren): bonus útok na lidi +6 (dříve 4)
Červený šermíř: bonus útok na lidi +6 (dříve 4)
Elfí šermíř: bonus útok na lidi +5 (dříve 3)
Černý šermíř: bonus útok na lidi +7 (dříve 5)
Bílý templář: bonus útok na lidi +7 (dříve 5)
Šermíři - dvojčata: bonus útok na lidi +6 (dříve 4)

Regenerace (sebeléčení) se zvedla u třech typů šermířů o +1

Ostatní typy šermířů již regeneraci +1 měli, takže se jim nic nepřidávalo.

Šermíř (z kasáren): regenerace (sebeléčení) +1 (dříve 0)
Červený šermíř: regenerace (sebeléčení) +1 (dříve 0)
Šermíři - dvojčata: regenerace (sebeléčení) +1 (dříve 0)


Trpaslík - střelec má víc energie, střelbu a navíc bonus 3x proti střelcůmTrpaslík střelec má nyní 1800 energie (dříve 1500), střelba 14 (dříve 10). Nově dostal bonus 3x na střelbu proti těmto střeleckým jednotkám:

Střelec, Modrý Střelec, Červený Střelec, Černý Střelec a Střelec myslivec.

Klasického střelce je schopen Trpaslík střelec zastřelit na dva výstřely!
19.10.2019
U startovního hradu Útočník je nyní Střelnice level 3!

Startovní hrad Útočník, který si hráč může zvolit v registraci, má nyní extra budovu Střelnice na 3. levelu (tj. hodnost +2), dříve to byla Střelnice pouze na 1. levelu.
14.10.2019

Podzimní balíček změn - slevy a změna Tržiště

Ve středu 16.10. brzo ráno nastanou tyto změny:

Změna tržiště - zvýšení obratu a zabránění opakovanému stavění/bourání!

Proč měníme Tržiště? Chceme v základu posílit Tržiště všem hráčům, zvýšit obrat o téměř dvojnásobek. Protože se nám nelíbí, že se začíná víc a víc objevovat nešvar "bourání tržišt": hráč postaví za den třeba 10 tržišť, prodá jídlo, zboří, postaví znovu,... a tak to jde stále dokola. Dost divné, aby bourání budovy x-krát za den dávalo výhody oproti těm hráčům, co tržiště levelují a nebourají.

Jak bude fungovat vynázel z Univerzity: Tržiště +10K/+20K/+30K/+50K/+100K?

Takže, ruku v ruce s výrazným posílením tržiště jde o změna fungování vynálezů Tržiště v univerzitě. Bonus k obratu, který vynález z univerzity dává (+10K/+20K/+30K/+50K/+100K) se bude přičítat k tržišti až o půlnoci! To pomůže - postavením tržiště se bonus nezapočítá, hráč si tržiště bude muset nechat do půlnoci, kdy bude bonus k obratu připočítán.

Další výhoda je, že díky posílení Tržišť nebude mít velice silný "startovní hrad Farmář" a jeho technologie +30 tisíc Tržiště tak velkou výhodu oproti jiným startovním hradům.
Tržiště - změna od 2. levelu

Tržiště 1: obrat 6000, cena: 1000 1000 1000 (zůstává beze změny)
Tržiště 2: obrat 20000(dříve 12000), cena: 4000 4000 4000 (dříve: 2000, 2000, 2000)
Tržiště 3: obrat 30000(dříve 18000), cena: 6000 6000 6000 (dříve: 4000, 4000, 4000)
Tržiště 4: obrat 40000(dříve 24000), cena: 8000 8000 8000 (dříve: 8000, 8000, 8000)
Tržiště 5: obrat 50000(dříve 30000), cena: 10000 10000 10000 (dříve: 16000, 16000, 16000)


Snížení ceny děl (budova) - a snížení levelů - jde stavět ve vsi!

Protože se děla málo používala a byla drahá, snížili jsme cenu a také level hradu, kdy jdou děla postavit.

Děla level 1, 2 a 3 půjdou postavit stavitelem již od 6. levelu hradu a tím pádem nově i u vesnice na 6. levelu! Takže celkem může mít hráč 1 dělo u hradu + 3 děla u vesnice, tedy celkem 4 děla!

Dělo level 4 půjde postavit až od 8. levelu hradu. Důvodem jsou partizáni, aby si partizáni nemohli v základu vybrat startovní typ hradu Útočník a technologii dělo 4 a stříleli by ze svých zamčených hradů na 7. levelu (žlutý portál) bez možnosti odplaty.
Dělo - level 1: 10000 10000 10000 (dříve: 20000, 20000, 20000), jde stavět na 6. levelu hradu/vsi
Dělo - level 2: 15000 15000 15000 (dříve: 30000, 30000, 30000), jde stavět na 6. levelu hradu/vsi
Dělo - level 3: 20000 20000 20000 (dříve: 50000, 50000, 50000), jde stavět na 6. levelu hradu/vsi
Dělo - level 4: 25000 25000 25000 (dříve: 70000, 70000, 70000), jde stavět na 8. levelu hradu


Velké slevy vynálezů v univerzitě - urychlí to výzkum

Druid: 200000    (dříve: 300000)
Červený šermíř: 500000    (dříve: 900000)
Šermíři dvojčata: 1000000    (dříve: 1500000)
Léčitel 3H: 30000    (dříve: 100000)

Studna level 3: 200000    (dříve: 350000)
Dům level 9: 150000    (dříve: 400000)
Fara u kostela: 300000    (dříve: 700000)
Velká fara: 500000    (dříve: 1000000)
Dva katapulty: 600000    (dříve: 800000)

Dělo I.: 100000    (dříve: 400000)
Dělo II.: 150000    (dříve: 500000)
Dělo II.: 200000    (dříve: 700000)
Dělo IV.: 250000    (dříve: 1000000)

Dřevo za 6 (prodej na tržišti): 20000    (dříve: 50000)
Dřevo za 8 (prodej na tržišti): 50000    (dříve: 90000)
Dřevo za 10 (prodej na tržišti): 100000    (dříve: 180000)

Kámen za 6 (prodej na tržišti): 20000    (dříve: 60000)
Kámen za 8 (prodej na tržišti): 50000    (dříve: 100000)
Kámen za 10 (prodej na tržišti): 100000    (dříve: 210000)

Železo za 6 (prodej na tržišti): 20000    (dříve: 60000)
Železo za 8 (prodej na tržišti): 50000    (dříve: 120000)
Železo za 10 (prodej na tržišti): 100000    (dříve: 240000)

6.9.2019
V chráněném serveru S5 přibyla záložka "Vítězné klanové body"

Tato zpráva je jen pro server S5, kde se ve všech klanech objevila nová záložka Vítězné klanové body. Zde je přesně spočítané, jak si klan bodově stojí. Vidí to jen členové klanu.

Jen upozorním, že body jsou jen průběžný součet, o vítězi serveru rozhodne přesný počet bodů až 50. den. Třeba Zlatí draci mohou padnout a pak bude počet jiný.

Zde je obrázek celého okna klanu Průtrž na S5: body klanu

Nový Artefakt Vítězný klanový bod - zatím není na serveru S5 přítomenSnad už v dalším věku (nic neslibuji) použijeme jako odměnu za vítězné činnosti klanu také artefakt Vítězný bod, který klany budou moci získat za nějaké aktivity či výhry.
26.8.2019
Vylepšeno ovládání Tržiště. Předvyplňuje se přesný počet suroviny či zlata!Také vás zdržovalo zadávat přesný počet surovin při prodeji/nákupu na Tržišti? Já používám Tržiště moc rád, jako farmář nyní prodávám hodně jídla a vadilo mi neustále zadávat přesný počet jídla do okénka.
Tak jsem to přeprogramoval.

Nyní se předvyplní do Tržiště přesně maximální počet surovin (či zlata), které je potřeba zadat do políčka. Výpočet zohledňuje jak max. kapacitu Třžiště, Skladiště hradu, tak i počet surovin či zlata v pokladnici.

Předvyplnění se aktivuje jen když nakupujete/prodáváte jednu surovinu. Pokud současně kupujete/prodáváte více surovin, tak se nic do okének nepředvyplní.
19.8.2019
Spuštěn první věk na upraveném serveru S5 - nyní je to "chráněný" server.

Má ambice se stát nejoblíbenější server pro hráče, neboť odstraňuje některé hlavní bolístky hry.
Více viz nápověda: Chráněný server
2.7.2019
Ve hře je novinka: jednotky vylezlé ze skřetích hradů odcházejí 5. den

Ze skřetích hradů (hlavně ty na vysokých levelech) občas vylezou opravdu silné jednotky, které mohou společně udělat u nepřipraveného hráče dost paseku. Hráči se často i povede zbořit skřetí hrad, ale tyhle obludy tam stále jsou... většinou pomůže klan, ale pokud hráč není v klanu, tak měl až dosud smůlu. Nyní to funguje tak, že NEJSILNĚJŠÍ JEDNOTKY (obludy, upír) za pět dnů od okamžiku vylezení ze skřetího hradu automaticky odcházejí. Slabé jednotky až do úrovně Zlatého Skřetího Velitele nikdy neodcházejí, zůstávají a je výhodné je zkusit uplatit. Nemá význam zkoušet uplácet jednotky co stejně odejdou.
No, ale pokud skřetí hrad stále stojí, tak i když po 5 dnech odejdou, tak nové zase přijdou...

Tato novinka platí jen tam, kde má hráč hrad (hradové mapy), na jiných mapách, vesnicích a na serveru T1 jednotky ze skřetích hradů neodcházejí a bojují stále.
21.6.2019
Technická novinka - server přešel z protokolu HTTP na HTTPS

Asi jste si všimli, že v některých prohlížečích (Chrome) se při přihlašovaní na server zobrazuje varování na nezabezpečenou komunikaci.

Přechod na https už byl na čase, nově nasazený protokol HTTPS na serveru zvyšuje zabezpečení komunikace mezi serverem a hráčem tím, že ho šifruje.

Adresa hry, která dříve byla http://www.panhradu.cz se změnila na https://www.panhradu.cz

Pro hráče by se nemělo vůbec nic změnit. Server sám automaticky převádí "staré adresy" s http na https. Pokud máte nějaké problémy, určitě mi napište do pošty.
18.6.2019
Poslední klanový úkol je hotov! Peklo pod Ohnivou horou - Arciďábel jako odměna!

Tak, konečně je ve hře i poslední klanový úkol! Celá mapa Ostrova Pokladů je tím pádem hotová. Do nápovědy do sekce Klan jsem také dopsal seznam všech 13 klanových úkolů a odměny za ně.Popis úkolu Peklo pod Ohnivou horou

...došli jsme až k Ohnivé hoře, obloha je potemnělá, všude popel a smrad. Naši zvědi objevili na úpatí hory vchod do podzemí. Jdeme dovnitř. Stovky a stovky schodů, všude kosti a čím dál větší horko... Slyšíme bolestivé úpění a vřískot. Je zde obrovský sál s kobkami, mučí zde vězně! Ale něco se děje! Sbíhají se dáblové! Začíná boj mezi veliteli - obřími Arciďábly! Zlatý je silnější, Rudý má zase na svou ochranu víc ďáblíků...

Těžký úkol, klan si může zvolit dvě obtížnosti - záleží, kterému velitelskému Arciďáblovi chce pomoci. Pokud zvítězí, zvolený člen klanu dostane jako odměnu buď o fous slabšího Rudého, nebo silnějšího Zlatého Arciďábla. Na tuto mapu je možné poslat neomezený počet hrdinů a nekromantů, což úkol docela usnadňuje. Odměna je 30 000 nebo 40 000 zkušeností pro všechny členy klanu!

Seznam všech klanových úkolů byl vytvořen v nápověda - Klan

20.5.2019
Ve hře je důležitá novinka - automatické otočení jednotky při napadení!

Možná se vám to nezdá, ale toto je moc důležitá pomoc pro hráče. Pokud hráč útočí svou jednotkou na budovu, a ta je napadena skřetem, tak se neotočí a dál otrocky bije do budovy. Nakonec zemře. Kdyby se automaticky otočila, tak skřeta snadno zabije. To se teď změnilo.

Ve hře je změna: hráčské jednotky, které útočí na budovu, se nyní po napadení vždy automaticky otočí a bojují s nepřítelem. Tím se často ubraní a nezemřou jako dříve.

Tohle usnadnění ve hře vám pomůže udržet si unikátní jednotky, sníží ztráty a nutnost hru tolik kontrolovat a přihlašovat se. Myslím, že ač se to nezdá, je tohle hodně významná změna.

Pro některé své chronické kritiky na fórech dodávám: hra si musí udržet nějakou úroveň obtížnosti. Do hry je stále a stále zaváděno hodně změn, které hraní stále více hráčům zlehčují. Kam to povede? Nechci, aby to šlo tím směrem, že hra bude tak snadná, že skřety stačí prostě ignorovat. Chci, aby představovali nějakou hrozbu. A ano, aby občas dokázali zahrozit a hráči stavěni obranu.

Vezměte to prosím na vědomí. Většina komunity je v pohodě a chápe to, ale jsou zde kritici, kteří při jakékoliv změně křičí a dožadují se úlev a ulehčení. Občas je prostě třeba udělat i nějakou změnu, která hru vybalancovává ve prospěch skřetů (třeba ty Skřetí hrady).

Ať vás PH baví!
17.5.2019
Zkrácení turnajového serveru T1! Z 20 na 12 dní a jen 6 map k dobytí! Odměny zůstávají veliké!

Pro velikou časovou náročnost serveru T1 a jeho 12 skřetích map k dobytí, jsem změnil nastavení serveru T1 tak, že nyní hráči budou dobývat POUZE šest skřetích map místo 12!
A druhá změna je, že herní věk (počet dnů) se zkrátí z 20 dnů na 12 dnů +3 dny dohrávka. To by mělo výrazně ulehčit hru. Odměny zůstávají obrovské, jak pro vítěze, tak pro odboj, tak i pro remízu. Mnoho kreditů a velké množství zkušeností pro hrdiny. To se vyplatí.

A není to tak, že bych ponechal šest posledních (nejtěžších) skřetích map, ale zvolil jsem i lehčí. Vybral jsem mapy: 1,6,8,10,11 a 12, takže první a šestou mapu zvládnete snadno, zbudou jen čtyři těžké.

Ve čtvrtek 23.5. startuje 9. věk, tak si pojďte zkusit zahrát. Podmínka je VIP účet a 300 odehraných dní na libovolném nicku v rámci účtu (můžete si založit do T1 v rámci účtu jiný).

Vyhlašuji bonusovou LP-ho cenu pro vítěze změněné "šesti-mapé" T1 ve výši 100 kreditů!
Pokud nikdo nevyhraje a bude remíza, tak se LPho cena přesune do dalšího věku! Jen dodám, že vítěz by tedy dostal 200+100 kreditů a 100 000 zkušeností každý hrdina (a další si sám vydělá zabíjením oblud v mapách).

Odměny a další pravidla T1 si zjistíte v nápověda Server T1.


Ponecháno bylo z 12 skřetích map těchto šest, a z toho jsem nechal dvě lehké (mapu 1 a 6):

Mapa 1: Trpasličí dvojhala (velikost 40x16, odměna 2 a 2000 pro každého hrdinu)
Tří skřetí hrady na levelu 1. Pozor na létající skřetí upíry.

Mapa 2 (zrušena): Trojschodí (velikost 36x22, odměna 2 a 2000 pro každého hrdinu)

Mapa 3 (zrušena): Posvátné ohniště (velikost 32x26, odměna 2 a 2000 pro každého hrdinu)

Mapa 4 (zrušena): Pavoukov (velikost 30x30, odměna 4 a 2000 pro každého hrdinu)

Mapa 5 (zrušena): Chodba nemrtvých (velikost 52x16, odměna 4 a 2000 pro každého hrdinu)

Mapa 6: Vykradená pokladnice (velikost 24x16, odměna 4 a 2000 pro každého hrdinu)
Tři skřetí hrady na levelu 4,5 a 6 a několik obrů. Hodně malý prostor na manévrování.

Mapa 7 (zrušena): Dračí nora (velikost 33x16, odměna 8 a 2000 pro každého hrdinu)

Mapa 8: Nekromantí labyrint (velikost 30x22, odměna 8 a 2000 pro každého hrdinu)
Dva skřetí hrady na levelu 8, ovládáš trpasličí oddíl! Vyléči si svého stařešinu a vyvolej vlky.

Mapa 9 (zrušena): Yettí rodinka (velikost 14x31, odměna 8 a 2000 pro každého hrdinu)

Mapa 10: Lávová řeka (velikost 42x17, odměna 16 a 2000 pro každého hrdinu)
Skřetí hrad na levelu 10, odměna jsou 4 zlatá děla! Hlídej ta děla, po výhře ti připadnou.

Mapa 11: Skřetí náměstí (velikost 36x26, odměna 32 a 2000 pro každého hrdinu)
Skřetí hrad na levelu 11, odměna je 5 zlatých děl! Hlídej ta děla, po výhře ti připadnou. Na zemi jsou hodně pěkné artefakty, použij je pro výhru.

Mapa 12: Peklo (velikost 80x19, celkově 200 a 100 000 pro každého hrdinu - viz Odměny)
Finální obrovská mapa pekla a vězeňských cel. Skřetí hrady na levelu 9, 10, 11 a čtyři hrady na levelu 12. Odměna jsou 4 zlatá děla! Pozor, ve vězení ihned ovládáš Lesní elfku a kňoura!
15.5.2019
Několik významných novinek je ve hře:

1) Nový klanový úkol Chrám Bílé sekty je ve hře
2) Hráč může stavět Skřetí hrad díky skřetímu staviteli!
3) Zlevněno na polovinu Beranidlo a Bomba!1) Nový klanový úkol Chrám Bílé sekty je ve hře!

Předposlední klanový úkol, předposlední zastávka v putování po Ostrově pokladů je tu!
Bílá sekta má svou tajnou základnu v poušti, úkolem klanu je oázu dobýt a zachránit Zlatého Draka. Pokud hráči úkol splní, Zlatý drak jim bude do pokladnice dávat denně +1 kredit a drak se započítává do podmínky tří zlatých draků pro stavbu Zlatého hradu.

Na této mapě je několik novinek:

- největší budova hry 4x4 pole velký Chrám Bílé sekty - z něj vylézají sektáři
- velitelský čtyřstan 2x2 pole velký - z něj vylézají elitní jednotky Bílé sekty
- několik typů stanů - z něj vylézají jednotky podle levelu stanu
- nová jednotka Bílý templář (typ zbrojnoš), umí přidávat k obraně a léčit, má regeneraci +2
- amfory s artefakty uvnitř
- unikátní písečné pozadí mapy (poušť)
2) Uplacený Skřetí stavitel může stavět skřetí hrad!


Skřetí stavitel je slabá jednotka, ale na skřetí poměry docela rychlá (+25 energie), má regeneraci +2. Její unikátnost je v tom, že je chytrá, utíká z prohrávaného boje a hlavně umí stavět. Dokáže postavit skřetí hrad, ze kterého se následně rodí další skřetí jednotky a další stavitelé. Umí škodit hráči tak, že staví ve stavebním prostoru hradu skřetí palisády, pasti a ničí cesty a střelecké výspy.

    

Pokud ho hráč uplatí, může s ním stavět skřetí palisády, pasti a dokonce i skřetí hrad!

Hrad má omezení: lze stavět jen na hradových mapách a nebo tam, kde je možné postavit vesnici. Na mapě může být postaven hráčem pouze jeden. Hrad ale bude nezávislý a skřeti budou napadat i tvé jednotky!

Skřetí hrad dokáže sám od sebe zvýšit level (upgrade) pouze na hráčských hradových mapách, na ostatních mapách zůstane na levelu 1 a vyleze z něj okolo 10 jednotek. Více je napsáno v nápovědě: jednotky - skřeti.


3) Zlevněno Beranidlo a Bomba!

Vzhledem k tomu, že se ve hře používá Bomba a Beranidlo minimálně (a vesnice boří hlavně zbrojnoši, ideálně na hodnosti 9), snížil jsem jejich cenu na polovinu (zhruba). Samozřejmě, že hráčům by se více líbílo, kdyby mělo beranidlo i bomba přírůstek +30 energie, aby mohlo šikovně manévrovat v boji, ale to není možné. Obléhací stroje jsou z principu pomalé a těžké, nemohou být rychlé jako zbrojnoši. Ale zase mají dost velkou zásobu života.

1.5.2019
Byl zvýšen bonus (kouzlo) některým jednotkám do obrany, přírůstku léčení a magické síly.

Vše je popsané v tabulce v nápovědě: Jednotky => Magie a bonusy

Tyto jednotky byly vylepšeny ohledně jejich speciáního bonusu:
Černý šermíř
Bílý templář
Bílý mnich
Druid
Skřetí velitel
Rudý skřetí velitel
Černý skřetí velitel
Zlatý skřetí velitel
Skřetí šaman
Galadriel
Elfka světlá
Černá bojovnice
Modrá bojovnice
Elfka bojovnice
Rudý ďáblík
Zlatý ďáblík
Obr Vousáč
Obr Parádník
Veleobr Vousáč
Veleobr Parádník
Malí dráčci všechny typy)
Velcí draci(všechny typy)
11.4.2019
Ve hře je nová skřetí jednotka - Skřet stavitel!

Skřet stavitel je chytrý, chová se jinak nežli ostatní skřeti. Umí utíkat z boje, umí stavět skřetí palisády a pasti, umí bourat cesty, výspy a pasti hráče. Umí schválně zastavovat stavební prostor u hradu hráče.

Ale hlavně umí postavit první level Skřetího hradu (3x3 pole), který se pak sám postupně leveluje. Z něj začnou vylézat další skřeti a havěť, čím vyšší level skřetího hradu, tím silnější jednotky vylezou.

Poznámka: aby si hráči skřetí hrady schválně "nepěstovali" kvůli trénování hrdiny, tak veškeré jednotky ze Skřetího hradu mají jen třetinovou zkušenost, tedy hrdina získá méně zkušeností z těchto jednotek.


19.3.2019
Změna políčka u výkrmu velkých jednotek (oblud)! V levo dole!

Aby se zabránilo zmatkům, tak se od teď změnilo políčko pro výkrm jednotek z levého horního rohu (myšleno ústa) na levý dolní roh! Viz obrázek. Protože všechny suroviny se u velkých oblud sbírají levým dolním rohem, je logičtější, aby to samé políčko platilo i pro vykrmování.

18.2.2019
Dráždění velkých oblud ze skřetího doupěte!

Tahle novinka se snad bude líbit všem, jak válečníkům, tak farmářům. Už nemusíte cestovat za obludami daleko... máte je za humny.

Pokud vydráždíte skřeta z doupěte, tak musíte nějaký čas počkat, než-li můžete dráždit dalšího. Tak to bylo až dosud. Nyní, po úspěšném vydráždění skřeta můžete navíc za 3 kredity vydráždit velikou a silnou obludu (2x2 pole velkou) a zabojovat si a získat zkušenosti pro hrdinu!

Jaká obludy vylézají? Obří prasata, pavouci, kostlivci, džinové, občas i velcí draci s velkou šupinou. Na nejvyšších levelech hradu ale pozor, přicházejí velice mocné obludu, i arciďáblové!

Velké obludy pokaždé přinesou nějaký artefakt. Jsou mezi nimi jak slabší, tak i velice vzácné artefakty (dárky, zkušenosti, osvobození, černé jednotky, atd.). Obluda sama odejde za dva dny, je to ochrana pro nováčka (nebo nezkušeného hráče) kterému by jinak mohla zničit celý hrad.

Jsou tři omezení:

1) vydráždit obludu lze pouze 1x za tři dny
2) musíte mít dostatečnou sílu vojska v pravé polovině mapy (může i klanová)
3) cena je tři kredity

15.1.2019
Historie úkolů od Rádce

Nyní máte přehled kdy a v jakém pořadí jste dostali úkol od Rádce z hradu a jak jste ho splnili. Rádce nedává úkoly pokaždé ve stejném pořadí, záleží na levelu hradu a dalších podmínkách.

15.1.2019
Ve hře jsou tři noví skřetí velitelé: Rudý, Černý a Zlatý. A mají také svoje bonusy a kouzla (zastrašení a obrana), které jsou silnější nežli kouzla klasického Skřetího velitele ( +1 více rudý, o +2 více černý, +3 více zlatý).


Doba trvání účinku jedu Skákavek a Sklípkanů byla zvýšena o 25%, tím pádem jed sebere více zdraví. Nyní se taktika kousnout a ustoupit bude více vyplácet.
28.12.2018
Varovná zpráva - nepřátelský výstřel z děla se již také zobrazuje v klanovém fóru v záložce Hlášení!

Byl 2x zrychlen čas výstřelu z děl! Děla level I, II, III a IV nyní střílejí jedenkrát za 12 hodin (dříve 24 hodin). To dvojnásobně zvyšuje frekvecni střelby, a tedy i využitelnost děl.Byl upraven terén map v úkolu Záchrana Galadriel a klanový Skřetí pevnost II.

V úkolu od Rádce Záchrana Galadriel byl zrušen přechod přes řeku, kde se Galadriel ukrývala a splnila tak svou pasivitou po dvou dnech úkol automaticky (jednotky bohužel odešly). Není již neodcházejí.

V klanovém úkolu Skřetí pevnost II. byly doplněny překážky tak, aby zabránili obrům dostat se k portálu a zcela cestu k němu zablokovat pro zachraňované selky.
11.12.2018
Varovná zpráva o útoku na člena klanu se nyní zobrazuje v klanovém fóru v nové záložce Hlášení!

Aby velitelé klanu měli větší přehled a mohli rychle organizovat obranu a případnou pomoc svým členům, tak se nyní hlášení o útocích na členy klanu zapisují do klanového fóra do záložky Hlášení.

Přístup do této klanové záložky mají pouze Zakladatelé, Velitelé a Veteráni - tedy ověření klanoví hráči. Je to z důvodu toho, aby nevěrohodný nováček či obyčejný člen, pokud by byl špión, neměl možnost tak snadno předávat informace o útocích jiným klanům.

4.12.2018
Bílý hrdina již téměř neztrácí artefakty a hráči s VIP mají povolené všechny typy startovních hradů!

Bílý hrdina - vylepšení

Až do teď každý hrdina při své smrti automaticky ztrácel náhodně jeden z artefaktů. To vedlo k tomu, že hráči co mají vzácné artefakty a často i bílé hrdiny nechtěli moc bojovat, protože se báli že ztratí některý z cenných artefaktů a nepřítel jim artefakt sebere.
Nyní je to jinak. Každý hráč, který má koupenou službu Bílý hrdina (cena 40 kreditů na půl roku), má mnohem menší šanci, že ztratí artefakt, který hrdina nese. Náhoda je malá, jen 1 z 10. To je stejná náhoda, jako že z "desetihranné kostky" hodíte jedničku. Ale i tak, občas se to může stát, a je to tak nastaveno proto, aby hráči bílého hrdinu opravdu nez rozmyslu neposílali do každé prohrané války. Ten malý pocit nejistoty jim v tom bude bránit a soupeř bude mít malou naději, že přeci jen možná nejaký cenný artefakt získá.


VIP účet - vylepšení

Hráči co mají VIP účet mají v registraci povoleny všechny typy startovních hradů! Tedy nemusí mít 100, 200 či 300 odehraných dnů).

Farmář (pro hráče od 100 dnů nebo koupený VIP účet) - zaměření na produkci jídla a výkrm oblud
Útočník (pro hráče od 200 dnů nebo koupený VIP účet) - zaměření na boj (kasárny, střelnice, beranidlo)
Skladník (pro hráče od 300 dnů nebo koupený VIP účet) - rychlá výstavba hradu díky skladišti a surovinám

Kompletní popis hradů je zde: Startovní hrady
12.11.2018
Spuštěn turnajový server T1! První věk začal!

Turnaj se hraje přesně 20 dní, v případě rychlejší výhry se server dohrává v dohraném stavu. Pokud žádný klan nestihne dobýt svých 12 map, je výsledkem remíza a odměny jsou jiné. Turnaj je tedy výrazně kratší nežli běžné věky na serverech, které se hrají cca 80 dní. Podmínka registrace - VIP účet a 300 bodů.

Turnaj má dvě vojenské roviny:

1) V rámci klanu: co nejrychleji dobýt 12 turnajových skřetích map (každý klan má své).

2) Vůči jiným klanům: vojensky napadat nejrychlejší klan(y) a tím ho (je) zpomalovat.

Kompletní popis je v nápovědě: Server T1
16.10.2018
Kvůli zneužívání byl Typ hradu: Útočník omezen: losují se mu slabší kouzla!

Při registraci či při restartu se u typu hradu "Útočník" losují tyto artefakty a leží na zemi vedle hradu:
Dva náhodné artefakty z Rytířského setu a dvě náhodná kouzla (či lektvary).Mezi lektvary a kouzly až do teď patřilo i Přivolání dráčka a firebally 2x2 a oštěpy. S tím je konec.
Protože se to zneužívalo a někteří hráči opakovaně zakládali či restartovaly království za účelem vylosování právě Přivolání dráčka/fireballů/oštěpů, tak nyní tyto vzácné artefakty již není možné vylosovat. I tak tam zůstává několik pěkných lektvarů a kouzel, ale nižší hodnoty.

Je to svým způsobem škoda, mnoho pěkných nápadů není možné realizovat, protože se zneužívají.
12.10.2018
Změna ceny zbrojnošů v arénách:

Zbrojnoš panoš = 480 zlatých
Zbrojnoš modrý = 550 zlatých
Zbrojnoš černý a toulavý = 590 zlatých
24.9.2018
Nekromanti byli posíleni: snížení ceny energie pro vyvolání kostlivců!

Mám dobrou zpráva pro všechny majitele nekromantů. Protože jsem shledal, že hráči u nekromantů i díky malému přírůstku energie moc vyvolávání kostlivců nepoužívají, významně jsem snížil cenu energií za vyvolání kostlivce(ů). Bylo to upraveno takto:

Vyvolání kostlivce (1 políčko) = 1000 Energie (dříve 1400)
Vyvolání kostlivců (2x2 pole) = 2000 Energie (dříve 2800)
Vyvolání kostlivců (3x3 pole) = 3000 Energie (dříve 3600)


Myslím si, že nynější cena 1000 energie za vyvolání kostlivce je bomba!*/c* Je to mnohem výhodnější než cena za jednu ohnivou kouli (600 energie). Vyvolaný kostlivec udělá mnohem více zranění, zablokuje, odnese art, atd.. Jen dodám, že to, že nekromanti mají jako nemrtvé jednotky pomalý přírůstek energie je ode mě záměr, je to jejich jediná nevýhoda.

Více o oživování kostlivců je v nápovědě: Nekromanti.
18.9.2018
Byl založen turnajový server T1, který se do měsíce spustí.

Více je v nápovědě: Turnaj T1.
1.9.2018
Ve hře je další klanový úkol Elfí hvozd!

V první musí hráč pobít elfky, z nich vypadnou nekro artertefakty a položit na Oltář celý Nekromantí set. Díky tomu vyvolá silného Andělského Nekromanta, který pomůže v boji s Galadriel. Po vyvolání se mapa rozšíří a klanu se otevře celý elfí hvozd.

Úkolem je pobít všechno co se hýbe. Za odměnu je dle obttížnosti odměna expy, jeden a dva nekromantí artefakty.

Nejtěžší obtížnost úkolu je v první části úkolu téměř nehratelná.

1.9.2018
Ve hře jsou tři novinky - vylepšení

1) Od teď musí stát na portálu velké jednotky (2x2 políčka) celým tělem! Již nefunguje, že stačilo stát na portálu jen levým horním políčkem jednotky. Tím pádem je od teď možné naráz odeslat portálem jen jednu velkou jednotku a max. 5 malých. Dvě velké se již nevejdou.

2) Bylo vytvořeno nové tlačítko u založeného "Klanového útoku". Jmenuje se "Poslat zprávu jen velitelům". Díky tomu zakladatel klanového útoku nemusí upozorňovat na klanový útok všechny členy klanu (to tlačítko tam stále je), ale upozorní jen velitele a zakladatele.

3) Pokud hráč propouští svou jednotku, tak tuto informaci o propuštění + čas kdy se tak stane, vidí POUZE HRÁČ A ČLENOVÉ KLANU. Již ji nevidí nepřítel, který to mohl využít a poslat své jednotky na uvolněné políčko po propuštěné jednotce.
8.8.2018
Nový úkol je ve hře! Záchrana elfí královny Galadriel!

V tomto unikátním úkolu od Rádce si vyzkoušíte jaké je to hrát za jednu z nejmocnějších jednotek ve hře - za Galadriel, která má naprosto fantastická kouzla a má jich opravdu hodně na výběr. Proti ní stojí obrovská armáda skřetích upírů, obřích kostlivců a nekromantů. Zvládne to sama? Pokud ano, tak odměna bude sladká - Černý nekromant, což už je velmi silná jednotka, která skvěle oživuje kostlivce z mrtvol. Na nižší obtížnost jsou jako odměna slabší nekromanti.

Dále jsem chtěl, aby si hráči mohli vyzkoušet nové nekromantí artefakty, které se válí v elfím lese a je výhodné je využít (samozřejmě nejdou odnést, mapa je zamčená). Zkusíte si oživit kostlivce nekromantí holí, Prstenem Moci hodíte blesky, atd.

A aby toho nebylo málo, vznikla speciálně pro tento úkol nová budova - Elfí strom, kde si hráči mohou postupně "přiverbovávat" další elfí jednotky a pomáhat tak zraněné Galadriel.

Úkol je dostupný pro veterány, co mají alespoň 160 odehraných dnů a nebo pro všechny hráče, pokud mají zakoupenou službu VIP účet za 10 kreditů.

17.7.2018
Ve hře je přehledná tabulka všech artefaktů!

Ve hře je přehledná tabulka všech artefaktů, která lze zobrazit buď obrázkově, kdy najetím myši nad obrázek se zobrazí popis a nebo tabulkou s popisem. A dále jsou artefakty rozděleny podle setů a podle pozic na těle.

Také je vidět:
- cena opravy artefaktu
- zdali jde opravit za kredity
- zdali jde opravit za dračí šupiny na mapě Oltáře [200,200]
- zdali se může objevit v dražbě artefaktů a jaká je vyvolávací cena

Pozor, ne všechny artefakty ve hře jsou! Je možné, že v seznamu uvidíte některé artefakty, které nikdy nebyly ve hře použity a nebo se plánují použít ve hře do budoucna.

Zde je stránka: Seznam všech artefaktů
1.7.2018
Vylepšení Obřího hrdiny - umí se zmenšit a nyní i střílet!

Na posledním srazu hráčů v Praze jsem mluvil s hráči a poslouchal jejich názory a rady a přání, co by ve hře chtěli změnit. Vlastička přišla s tím, že je nefér, že hrdina Čaroděj má poslední level Teleport a klasický hrdina bojovník má "jen" obřího hrdinu. Problém neměla se silou, ale že hrdina v "obřím módu" nemůže střílet a ani se zmenšit - je nemotorný a jde snadno obklíčit.

Takže jsem naprogramoval změnu, a Obří hrdina umí v "obřím módu" střílet z kuše (pokud má vycvičen daný level) a i se zmenšit! Zmenšení má výhodu v tom, že zároveň setřese všechny útoky na něj vedené. Boje skončí.

Snad toto vylepšení oceníte. PH zdar!

1.7.2018
Ve hře jsou nové artefakty z Nekro setu! Mají naprosto jedinečné vlastnosti!

Ve hře jsou nové artefakty, jednak celý Nekromantí set, a dále pak pět dalších artefaktů. Zbývá ještě šestý... Palantir - výzvědné oko, který není hotov, protože je s ním mnohem víc práce nežli jsem čekal. Všechny tyto artefakty jsem dal právě teď do dražby pouze za 1 kredit. Připomínám, že artefakty z Nekromantího setu se nikdy více neobjeví v Dražbě. Toto je jedinečná poslední šance je získat. Jedině to půjde obtížně v předposledním úkolu od klanového Vojevůdce.

Některé slabší artefakty půjdou sehnat od Rádce (muchomůrka, mandragora) a nebo v Alchymistické dílně na mapě [202, 202], kterou nikdo moc nevyužívá, což je škoda.Poznámky k artefaktům:

- artefakty muchomůrka a mandragora (speciálně pro nekromancii) - půjdou opravovat za šupiny, rádce je bude hráčům nabízet za 3 a 4 (hodí se hlavně pro podporu nekromancie, pozice kapsa)
- ostatní artefakty kromě palantiru, který bude neopravitelný půjdou opravit jen za
- set nekromanta se jeden art po úspěšném dokončení náhodně (dle výběru náhodně) dostane při úkolu vojevůdce, který bude nově nahozen a pak zdřejmě ještě jeden v úplně posledním úkolu vojevůdce (rovněž dle náhodného výběru randomu) ....

Popis artů stručně:

- plášť nekromanta - ideálně se hodí pro nekromanta, či čaroděje s elfkou
- koruna nadvlády - hodí se pro čaroděje či elfku, i pro válečníka vzhledem k bonusu HP
- nekromantí hůl - rozšíří schopnosti nekromanta, zvýší dosah a i jiná jednotka kromě nekromanta bude moct oživit (nekromant má na oživování bonus, takže s menším účinkem)
- nekromantí roucho - hodí se pro všechny typy hrdinů
- prsten moci - hodně silný artefakt využitelný pro každého s energií - dělá blesky velikosti 1x1 na vzdálenost 3pole
- ohnivý štít - dobrý art pro tanka, lze nahodit i během boje
- kniha mrtvých - hodí se nejvíce pro elfku či čaroděje, ale má regen na HP
- nekromantí boty - využití pro všechny
- angmarský meč - meč blesku, nejlepší zbraň ve hře z pohledu bonusu k síle, může dělat blesk jako prsten, ale jen do vzdálenosti 1
- čtyřlístek - pozice kapsa, hodí se pro každého (lepší jak nejzlatější šupina)
- Hůlka Galadriel - hodí se hlavně pro elfku, střelce, pro boj se skřety ... (pozice zbraň)
16.6.2018
Ve hře jsou Nekromanti a Kostlivci.

Nekromanti jsou magické jednotky, které umí z mrtvol ležících na mapě oživovat kostlivce. Umí ale i další kouzla, například střílet ohnivé koule, nebo Teleportační skok, který jim umožňuje skákat přes překážky až dvě pole daleko. To se velice hodí v zaplněné mapě plné jednotek, kde si Nekromant snadno "doskáče" tam, kam potřebuje.

Všichni nekromanti mají regeneraci - automaticky se sami léčí. Čím silnější typ nekromanta, tím vyšší regenerace.Vzkříšení kostlivců z mrtvol

Jaký typ kostlivce či trojkostlivce dokáže nekromant oživit, záleží na "kvalitě mrtvoly". Z mrtvoly malého prasátka jde vyvolat jen nejslabší Šedý kostlivec, kdežto z mrtvoly Skřetího velitele či jiné silné jednotky je možné vzkřísit velice silného Zlatého trojkostlivce. V procesu vzkříšení hraje svou roli i náhoda. Hodnost kostlivce záleží na hodnosti mrtvé jednotky.

Magická síla ovlivňuje život a energii vzkříšeného kostlivce. Čím vyšší je magická síla a také trochu i štěstí v boji, tím vyšší počet života a energie bude kostlivec mít. Z mrtvol kostlivců a neživých jednotek (např. beranidlo, vozík, bomba) není možné vyvolávat kostlivce. Safírový a vyšší nekromanti umí vyvolávat velké kostlivce (2x2 pole), podmínkou je ale velká mrtvola 2x2 pole.

Pozor! Vyvolanému kostlivci pomalu ubývá život, za jak dlouho záleží na rychlosti serveru a mapy, nakonec ale zemře. Proto je výhodné kostlivce co nejdříve zapojit do boje. Kostlivci mají také svá kouzla: strach, únava a další...
26.5.2018
1) Léčitel nyní léčí opakovaně bez toho, aby mřížka zmizela. Nemusí se stále dokola naklikávat tlačítko léčení.

2) Umístění (políčko) vyvolané jednotky z artefaktu (vlk, dráček, atd.) je nyní tam, kam se jednotka, která artefakt použije, dívá. Příklad: má jednotka nese artefakt vyvolání dráčka, a dívá se dolu (na jih). Vyvolaný dráček se objeví dole pod jednotko (bude-li místo).

3) Opraveno kouzlo Energie 2x2 u Trpaslíka Stařešiny.

4) Počty hráčů hrajících za Černé Bratrstvo jsou nyní podle vzorce: 3 registrace + (počet zaregistrovaných hráčů na serveru / 50)

5) Plošně zvýšena doba trvání (počet minut) magických bonusů/malusů cca o +10%.
25.5.2018
Nové všeobecné obchodní podmínky (VOP) a Zásady ochrany soukromí GDPR.

25.května 2018 vstoupilo v platnost obecné nařízení EU o ochraně osobních údajů - GDPR. Proto je všem účtům ve hře (ne nickům) po kliknutí na hrad zobrazen formulář k odsouhlasení.

Ve hře byly změněny tyto dokumenty:
- Všeobecné obchodní podmínky (VOP)
- Zásady ochrany soukromí (ZOS) - nový dokument

Co je nového? Nic se nemění, v dokumentech je nyní podrobně popsané nakládání s vašimi osobními daty.

Nově si můžete v nastavení zapnout/vypnout zasílání informačních zpráv do emailu.

V případě jakýchkoli dotazů mi můžete napsat do herní pošty na Lord Pletron a nebo emailem na pletron@volny.cz.
25.1.2018
Optimalizace hry pro mobilní telefony a tablety! Změny kódu byly provedeny na stovkách místech. Všechna herní okna by se nyní měla na mobilních telefonech zobrazovat správně vycentrovaná k dané jednotce (budově, ...). Testováno na mobilu a také tabletu se systémem Android, prohlížeč Chrome Mobile verze 63.0.3239.111.

Také by se již neměly objevovat zbytečné posuvné lišty (scroll bar) v těch oknech, kde to není potřeba - protože posuvník zbytečně zabíral místo v okně a vypadalo to nehezky. Pokud někdo narazíte na okno, kde by "posuvník" měl být a není, tak mi to oznamte na nick Lord Pletron.

Pokud máte problémy se zobrazením, stiskněte naráz klávesy Ctrl a F5 a nebo zkuste Ctrl a R.
Na mobilech může pomoci vymazat prohlížečovou cache paměť - v Chrome Mobile, na které jsem hru testoval, se to dělá: NASTAVENÍ => OCHRANA SOUKROMÍ => VYMAZAT ÚDAJE O PROHLÍŽENÍ => VYMAZAT DATA (nastavit období)
13.12.2017
Změny u startovních hradů (vybíráte si je v registraci)

Hrad Obránce: místo jednotek Modrý a Zelený zbrojnoš je nyní Bílý a Zelený zbrojnoš. Bílý zbrojnoš má větší obranu (16 vs 13) a hlavně má regeneraci +2, takže nováčkovi u skřetího doupěte tak rychle nezemře. Dále byla Modré bojovnici zvýšena hodnost z 1 na 4.

Hrad Hospodář: beze změny

Hrad Farmář: bylo smazáno jedno neoseté pole a tři neoseté zahrádky. Dále technologie Tržiště +50K (+50 000 zlatých obrat) byla snížena na Tržiště +30K.

Hrad Útočník: beze změny

Hrad Skladník: zvýšen počet všech surovin do startu z původních +3000 od všech na +4000 od všech. Tedy o +1000 od každé suroviny.
27.11.2017
Ve hře je přepracován přehrávač zvuku! Už nepoužíváme Flash!

Protože hodně hráčů mělo problém se zvukem kvůli stále menší a menší podpoře Adobe Flashe, předělal jsem přehrávání zvuků přes HTML5 Audio.

Nyní by měl zvuk chodit ve všech hlavních prohlížečích na PC, vyzkoušel jsem tyto: Chrome, Explorer, Firefox i Opera . Určitě bude fungovat i na mnohých dalších... Na mobilu mi začal zvuk fungovat i v Chrome Mobile. Další jsem nezkoušel, ale jistě bude i tam.


Pokud máte zvuk moc hlasitý, na titulní stránce si můžete v levém horním rohu ZMĚNIT HLASITOST KLIKNUTÍM NA MALIČKOU STUPNICI POD ŽLUTÝM REPRODUKTORKEM.

Pokud máte nějaký problém se zvukem, stiskněte naráz klávesy Ctrl a F5. Případně mi dejte vědět na fóru Nápady.
28.10.2017
Ve hře je významná novinka! Výběr z pěti typů startovních hradů! Každý typ hradu je zaměřen na něco jiného.

Každého hráče baví ve hře Pán Hradu něco jiného, každý má jiné požadavky a plány, jak bude hrát a na co se zaměří. V registraci je možné si zvolit s jakým typem hradu začneš. Chceš být dobrý hospodář a mít rychlou ekonomiku? Zvol Hospodáře. Nebo chceš být mít dobrou obranu proti skřetům a mít hradbu s katapultem? Zvol Obránce. Nebo útočník? Záleží na tobě co si zvolíš v registraci

1. Obránce (vhodný pro nováčky) - zaměření na obranu před skřety (hradby, katapult, výspy)
2. Hospodář (vhodný pro nováčky) - zaměření na ekonomiku (domky, studny, kovárna, tržiště, skladiště)
3. Farmář (pro hráče od 100 dnů) - zaměření na produkci jídla (farmy, selky) a výkrm velkých oblud
4. Útočník (pro hráče od 200 dnů) - zaměření na útočení a války (kasárny, střelnice, beranidlo)
5. Skladník (pro hráče od 300 dnů) - zaměření na skladišťové prostory a snadnější levelování hradu

Více je napsáno v nápovědě, včetně obrázků map: Typy hradů.

30.7.2017
Aby se nepletla hodnost jednotky 5 a 6, byl změněn obrázek hodnosti 5. Nyní má 5 hvězdiček a je lépe rozeznatelý. Nutno stisknout klávesy Ctrl a R a nebo Ctrl a F5 pro znovunačtení nového obrázku.

29.6.2017
Tři nové vynálezy v Univerzitě! Změňte si Pilu na jinou produkci!

Do univerzity byly přidány tři nové výzkumy, které umožní si přestavět hradovou Pilu (to je ta pila napravo od hradu) na jinou budovu:

Kamenolom: (univerzita level 1 a 2), produkuje již na levelu 1 +3 kamene (pila jen +1 dřevo)

Železný důl: (univerzita level 1 a 2), produkuje již na levelu 1 +3 železa (pila jen +1 dřevo)

Farma (nová stavba!): (univerzita level 3 a 4), produkuje na levelu 1 +1 jídlo na zem!

Takže se změna produkční budovy určitě vyplatí. U farmy, která je nejlepším vynálezem z těchto tří nových, je skvělé to, že jídlo se produkuje také na hromadu na zem vedle farmy. Jídlo jde tedy sebrat a vykrmovat s ním své jednotky! Všechny budovy jdou povýšit na vyšší levely. I farma jde. A stejně jako u Pily to může udělat libovolný hráč na serveru jinému hráči na serveru.

15.6.2017
Ve hře je nový úkol od Rádce: Záchrana pavoučků na 9. levelu hradu.

Hraje se jen za pavoučici a malé pavoučky, kteří musí doběhnout ve zdraví do hnízda uprostřed mapy. Pavoučice musí malé pavoučky podpořit na cestě k ní a chránit. Hráč nemůže posílat žádné jednotky portálem. U tohoto úkolu je nutné dávat velký pozor na útoky nepřátelských jednotek a včas uhýbat (mapa je zrychlená) a také přemýšlet, jak si pomoci. Je zde více taktických možností jak úkol splnit.

Hráči co mají koupený VIP účet si budou moci zvolit, pokud úkol úspěšně splní, vlastního pavoučka - ten jde samozřejmě vykrmit na obrovského.

26.4.2017
Opravena chyba opakovaného odesílání jednotek z Portálu (bez nutnosti aktivovat ho za 1 kredit).
17.4.2017
Malí i obří pavouci nyní chodí k hradu hráče (od 8. levelu hradu). Malí pavouci, jak skákavky, tak sklípkani, jdou uplatit a následně vykrmit. Šance na uplacení je na úrovni skřetího velitele, tedy malá.
16.4.2017
Ve hře jsou od teď jedovatí pavouci. Malí a velcí. Skákavky a Sklípkani!Na oltáři je možné získat dva typy nejslabších skákavek a dva typy nejslabších sklípkanů, které jde vykrmit na obrovské pavouky. Skákavky jsou jedovatí pavouci, kteří se dělí na malé a velké. Jejich unikátností je, že umí skákat přes překážky. Jsou jedovatí, ale jejich jed je mnohem slabší, než-li jed pavouků sklípkanů, i když zase účinkuje v těle kousnuté oběti o něco déle. Jed skákavek ubírá pouze život, kdežto jed sklípkanů také energii (paralyzuje). O pavoucích a rozdílech mezi nimi je napsáno v nápovědě Pavouci.

Klanový úkol - Pavoučí soutěska

Klanový úkol Pavoučí soutěska je velice obtížný, pro sedm hrdinů klanu. Naštěstí jde zvolit tři obtížnosti - tři možnosti doprovodného vojska, které pomůže ochránit vozík, který se musí dostat přes pavoučí soutěsku až nahoru na cílové políčko. Odměny jsou zkušenosti pro celý klan a jednotka pavouk pro hráče, kteří poslali své hrdiny do boje. Velkou výhodou je přinést si sebou velké zásoby lektvarů protijed a požehnání, na eliminaci pavoučích jedů. Pokud má klan elfku s vytrénovaným požehnáním, bude pro něj úkol o dost jednoduší.Zlevněn výkrm ďáblů a arciďáblů!Rudý ďáblík jde nyní vykrmit na velkého rudého ďábla za 200 000 jídla (dříve 350 000)
Zlatý ďáblík jde nyní vykrmit na velkého zlatého ďábla za 250 000 jídla (dříve 400 000)


Rudý ďábel jde nyní vykrmit na velkého rudého Arciďábla za 500 000 jídla (dříve 800 000)
Zlatý ďábel jde nyní vykrmit na velkého zlatého Arciďábla za 700 000 jídla (dříve 1 000 000)
15.3.2017
Zvýšen útok na budovy Beranidlu (z dílny) a snížen útok na budovy velkým drakům

Z důvodů toho, že se opravdu málo používají beranidla z dílny, a také proto, že velcí draci jsou velikou pohromou pro všechny vesnice (jejich útok na budovy je drtivý), došlo k této úpravě.Bernadlo z dílny má zvýšený útok na budovy z 30 na 33.

Velcí draci mají snížen útok na budovy o 10.

Bažinný drak: z 40 na 30.
Rudý drak: z 45 na 35.
Ledový drak: z 50 na 40.
Skalní drak: z 55 na 45.
Černý drak: z 60 na 50.
Král draků (zlatý) a draci na řetězu: z 65 na 55.
1.3.2017
Aktualizovaná nápověda: Rady veterána Angeeho

Zkušený hráč Angee po delším čase kompletně zaktualizoval a doplnil svou část nápovědy. Doporučuji si ji celou přečíst, neboť v kostce, byť rozsáhlé, poměrně detailně popisuje jak hrát Pána Hradu. Pokud se budete jeho radami řídit, úspěch vás nemine. Rady veterána Angeeho pro nováčky

Nápověda - doplnilo se, co se změnilo za poslední rok:

1) Aktuální tabulka jednotek
2) Aktuální tabulka staveb
3) Zdůrazněno doplňování po 1 minutě energie v arénách a turnajových mapách.
4) Doplněna alchymistická dílna
5) Doplněny informace o energii, léčení, nových dočasných lektvarech
6) Doplněny informace o čaroději, elfce, info o pastech
7) Doplněny informace o boji o magii
8) Doplněny informace o bombě a vozíku
9) Nový "oddíl" Černé Bratrstvo a Kouzla (magie)
10) Nový "oddíl" Kouzla (magie & lektvary)

Pokud má někdo dotazy nebo připomínky k doplnění "Nápovědy od veterána", nechť mu napíše na nick Angee.

Moc Angeemu děkuji za pečlivou práci, díky které se naplňuje moje vize ideální nápovědy: A) stručná nápovědy - která neodradí a za B) detailní nápověda - kde je vše polopatě popsané.
26.2.2017
Novinka: optimalizovaná mapa a systém zobrazení

Ve hře byl optimalizován systém zobrazení mapy (kaskádové styly), měla by se tak zvýšit rychlost zobrazování a snížit zátěž na procesor.

Změnu nejlépe uvidíte u kouzlení nebo léčení, které nyní půjde seslat na cílovou jednotku rychleji za sebou, protože při kliknutí nebude překážet vyskakovací číslo nad zasaženou jednotkou (hodnota zranění/léčení/zkušenosti).

Také mapa je vylepšena v tom, že již není možné omylem "potáhnout myší" pozadí mapy. Nyní je pozadí mapy opravdu NEAKTIVNÍ. Zkuste si například myší uchopit a potáhnout (drag&drop) horu nebo strom. Už to nejde, a tím se snižuje zátěž na prohlížeč a omyly hráčů.

Pokud se u vás změny ještě nenačetly, je třeba stisknout naráz klávesy "Ctrl" + "R".
15.12.2016
Novinka - v klanovém fóru je nová záložka VELITELÉ

Na základě žádostí hráčů o privátní záložku v klanu jen pro vedení klanu jsem ji dnes vytvořil. Zprávy vidí a mohou napsat pouze velitelé a zakladatelé klanu. Stejně tak i zprávy zaslané jinému klanu skrze tuto záložku uvidí jen vedení daného klanu.

15.12.2016
Bylo zavedeno omezení psaní zpráv na Globální a Lokální fórum pro hráče, kteří mají odehráno méně než 30 dnů. Je to z důvodů zvýšení zabezpečení proti spamu z nově založených falešných účtů.

Plánujeme zavést povinosti mít ověřený email pro psaní na veřejná fóra hry. Proto apelujeme na hráče, ať si email, který používají k účtu ověří!

Jak si ověřit email: NASTAVENÍ => ZMĚNA HESLA => TLAČÍTKO ZASLAT OVĚŘOVACÍ ZPRÁVU
10.12.2016
Pokud byste chtěli koupit kredity jinému hráči (bráchovi, tatínkovu, atd.) platbou na bankovní účet hry, tak máte nyní možnost jednoduše zjistit variabilní symbol hráče. Viz obrázek.

6.12.2016
Černé Bratrstvo

Maximální počet registrací za Černé Bratrstvo na pomalých serverech je nyní stejný jako je na rychlých serverech. Tedy platí pro všechny servery: 5 registrací + (celkový počet všech hráčů na serveru / 100)


Vozíky - tři kapsy

Vozík a Černý vozík má nyní rovnou tři kapsy! Nezáleží tedy na hodnosti vozíku, jak tomu bylo doposud, kdy měl tři kapsy pouze vozík na hodnosti 9. Důvodem je snaha o větší využití vozíků pro vození artefaktů do Alchymistických dílen a také jako pomocná jednotka, co vozí lektvary a kouzla na bojiště.Mapa Alchymistické dílny (lektvary & kouzla | dračí části | zbraně a výstroj | zkušenosti pro hrdiny)

Alchymistické dílny jsou výjimečné stavby, které se nachází ve středu mapy [202|202]. Na mapě se nachází po dvojicích 4 typy těchto dílen, tedy celkem 8 staveb. Každá je zaměřená na výrobu různých artefaktů: (lektvary & kouzla, dračí části, zbraně&výstroj, zkušenosti pro hrdiny).

Alchymista v dílně požaduje přinést artefakty a poplatek v kreditech, za které pak vyrobí daný artefakt. Libovolná jednotka může přicestovat a přinést artefakty a položit je vedle dané dílny. Na stupni poškození artefaktů nezáleží, je tedy výhodné přinášet artefakty těsně před rozpadem. Alchymista artefakty sebere a daný artefakt ihned vyrobí. Po pěti dnech se ve všech dílnách mění nabídka, je tedy dobré sledovat nabídku (a datum změny v horní části okna), aby měl hráč dostatek času na to sehnat požadované artefakty.

       

V alchymistických dílnách lze tedy vyrobit kromě mnoha a mnoha různých artefaktů také 23 nových artefaktů, které jsou nyní ve hře. Hráči tak mohou využít hromady povalujích se laciných a poškozených artefaktů u svých doupat a proměnit je na cenné artefakty či zkušenosti pro hrdiny.

23 nových speciálních artefaktů
Ohnivé hole může používat libovolná jednotka, výstřelem se poškozují až do svého zničení a navíc nejdou vůbec opravovat. Že artefakt nejde opravit vůbec, ani za kredity, se pozná maličkých červeným vykřičníčkem (!) v levém horním rohu.
Vrhací kopí je jedinečné v tom, že pokud ho jednotka hodí, tak zůstane pod nohama cílové jednotky, kterou zraní. Veškerá kopí mají +20% bonus na velké obludy (2x2 pole).
Řemdih je unikátní artefakt na ničení budov. Ale má malus na obranu -12. Což ale většinou při bourání vesnic nevadí... :-)
Ohnivé střely jsou kouzla na jedno použití, stejně tak i artefakty zaměřené na výzkum. Například Astroláb dokáže posunout výzkum o 50%, když se šikovně použije, tak ušetří u nejdražščích výzkumů klidně i 600 000 peněz. Nejvíce zkoumaný vynález v Univerzitě znamená ten vynález, na kterém pracuje největší počet obyvatel.
Měšce přidají (nasypou) peníze do pokladnice, ale pokud je málo skladišť, tak se tam všechny nevejdou a o zbytek peněz se přijde. Zvláště na záčátku hry se měšce velice vyplatí.

8.11.2016
Opravena protivná chyba, která se týkala Internet Exploreru 11: při kouzlení nebo stavění se občas posunula celá mapa doleva. Už se to neděje.
21.10.2016
Ve hře je systémové upozorňování na rozpad cenných artefaktů. Tuto zprávu generuje systém hry pouze aktivním hráčům, kteří se přihlásili v posledních sedmi dnech. Upozorňuje na rozpadnutí pouze těch nejcennějších artefaktů (set ČR, Mág, Elf, atd.), které mají stav 9-11%.).
19.10.2016
V aréně nejde koupit za 1 kredit "Rychlý start". Jde to zdarma, ale pouze hráčům s VIP účtem.
28.9.2016
Ve hře je 7 nových lektvarů - zvyšují dočasně parametry jednotek a ruší negativní!

Podobně jako mohou některé lepší jednotky sesílat a aktivovat bonusy (např. Elfka), tak nyní o tyto nové lektvary toto umí. Lektvar jde použít pouze 1x. Pak zmizí. Doba působení lektvarů záleží na rychlosti serveru, či mapy. Čím vyšší je rychlost serveru/mapy, tím kratší čas lektvary působí.

Lektvary jsou získat za šupiny na Oltáři, v aukci, v klanových úkolech, a také je mohou nosit silné jednotky, které se objevují u hradu hráčů.

Popis lektvarů je zde: nápověda.

Jak dlouho působí lektvar?

Doba působení je pro pomalý server 120 minut a pro rychlý server (4x) 30 minut. Na rychlých mapách se snižuje doba účinku lektvarů dle rychlosti boje dané mapy. Tedy klanové mapy mají boj 20x, tedy doba trvaní bude jen 6 minut.

9.9.2016
Ve hře je 9. klanový úkol! Ochránit ostrov a kostel před útokem Bratrstva!

Úkol začíná slovy vojevůdce...
Připluli jsme přímo do války! Na ostrově se bojuje, Černé Bratrstvo dobývá zdejší hrad. Chtějí zničit zdejší slavný kostel a získat ostatky svatého čaroděje a jeho magickou hůl, která je podle legendy ukryta právě v hrobě pod kostelem. Pomůžeme jim kostel zachránit...Jak splnit úkol? Dva možné cíle?

Úkol je to výjimečný. Poprvé se klan dostává do role, kdy musí bránit opevněnou vesnici. Aby to měl ještě složitější, poslat portálem do boje může jen 20 jednotek, a to pouze zbrojnoše, léčitele a šermíře. Nic víc. Napovím, že nejlepší jednotka k odeslání jsou šermíři-dvojčata. Ale jsou to unikátní jednotky, řada hráčů je nebude chtít riskovat. Klan si může vybrat ze dvou cílů. První je lehčí, a to 24 hodin udržet naživu Kostel a mnicha, poté připlují lodě s posily, a klan má splněno. Odměna je jen 3000 zkušeností pro každého kdo poslal vojáky.

Druhý cíl je obtížný, pobít veškeré jednotky Bratrstva a samozřejmě chránit kostel a mnicha. To je velice těžké, ale odměna je krásných 9000 zkušeností pro každého kdo poslal vojáky. Napovím že artefakty přivolání dráčků a vrrků se budou velice hodit. A jelikož může hráč používat i katapult, tak natažení katapultů se bude také velice hodit.Odměna navíc - Svatá hůl

Odměna pro hráče za splnění úkolu bude navíc Svatá hůl, která je na úrovni Hole života. Parametry jsou pěkné: +6 útok, +5 obrana a +4 magická síla.

Poděkování

Rád bych poděkoval hráči Johny_ICE za navrhnutí mapy v editoru a také za otestování bojem. Hodně mi pomohl. Dále bych rád poděkoval hráči Bosco za namalování Svaté hole.

A prozradím, že dalším klanovým úkolem, který bude také v editoru navrhovat Johny_ICE, bude projít pavoučí soutěskou. Pavoučice bude opravdu odporná.
9.9.2016
Aréna KATAPULTY má snížený rozpočet o 1000 peněz!

Protože dle statistik ze 114 zápasů vyhrávají v průměru o 30% častěji trpaslíci, byl snížen rozpočet.

Rozpočet Trpaslíků v Aréně KATAPULTY o 1000 na 7000 peněz.
Rozpočet Lidí v Aréně KATAPULTY byl snížen o 800 na 8200 peněz.
12.8.2016
Ve hře je nový ceník jednotek v aránách! Protože nyní mají jednotky extra bonusy a kouzla, a třeba čarodejnice je nyní extrémně silná, rozhodl jsem se předělat ceník jednotek v arénách. Lépe odpovídá bojové hodnotě jednotek. Nyní se kromě magické síly zohledňují také extra bonusy na rasy (lidi, skřeti, trpaslíci).

Zde je seznam cen jednotek v Arénách.

A opravena byla dlouhodobá chyba, kdy se občas nevykonal útok - jednotka nebojovala a přitom měla.
10.8.2016
Malá revoluce ve hře! 60 jednotek má bonusy! 3x větší odměny pro Bratrstvo!

Ve hře jsou bonusy jednotek, celkem 60 jednotek dostalo své bonusy či kouzla. Některé bonusy fungují jen na danou jednotku (samy na sebe) a nestojí žádnou energii, jsou limitovaná jen časově 8 hodin pomalý, 2 hodiny rychlý server.

Ostatní kouzla jsou sesílána na cizí jednotky a stojí energii. Podrobný popis jak kouzla fungují, vzorce a další rady najdete zde: Seznam jednotek s bonusy

Rozdělení jednotek na magické a nemagické
A protože dostaly bonusy jak magické, tak nemagické jednotky, tak jsem byl nucen rozdělit jednotky obecně na magické/nemagické.
Proč? Protože třeba bonus šermíře "Velitelský hlas" nemohl být ovlivňován magickými artefakty. Šermíř neumí magii. Proto nemagické jednotky neumí používat bonus magická síla u artefaktů.
Takže 18 jednotek má nyní přiřazenou magickou sílu, například léčitel, šaman, ďáblíci a další. A jejich kouzla můžete zlepšit tím, že jim seženete magické artefakty, třeba léčitel bude lépe léčit. Magická síla je uvedená u některých jednotek v nápovědě v tabulce Seznam jednotek s bonusyČerné Bratrstvo dostane 3x větší odměny! Větší motivace bojovat klanům

Pokud nebyl Zlatý Hrad postaven, tak na konci věku systém hry vyplatí tyto odměny hráčům hrajícím za Černé Bratrstvo:

Postavení 12. levelu Černého hradu: +500 dlouhodobých bodů, 30 kreditů a 100 000 zkušeností pro hrdinu
Postavení 11. levelu Černého hradu: +300 dlouhodobých bodů, 20 kreditů a 60 000 zkušeností pro hrdinu
Postavení 10. levelu Černého hradu: +200 dlouhodobých bodů, 10 kreditů a 30 000 zkušeností pro hrdinu
Zamezení násobného trénování elfy/čaroděje

Kvůli neuvěřitelně rychlému způsobu "expení" Elfy, který hráči objevili, bylo nutno zavést úpravu. Elfce se nyní přičítají zkušenosti POUZE Z POSLEDNÍHO VYČAROVANÉHO vlka/vrrka/pavoučice. To samé platí i pro hrdinu čaroděje a jeho elementály.

Mapa Obřiště se bude otevírat jen na 7 dní a pak se zamkne. Současné Obřiště budou zamčeny za 7 dní.

Opravena chyba neaktualizace surovin při koupi jednotky.

Věřím že toto je malé revoluce v PH, že zvýší pestrost používání jednotek. Zatraktivní šermíře a léčitele, změní taktiku boje - do hry se dostává další rovina: magické ochrana, případně "čištění jednotek" od negativních magických bonusů.

Testoval jsem to dlouho, jednotek bylo moc, kombinací ještě více. Pokud se časem ukáže, ze bonusy/malusy/magické štíty se v boji budou používat minimálně, samozřejmě zvýšíme jejich účinek či zlevníme. Snažil jsem se, aby to bylo tak akorát. Uvidíme. V arénách nyní možná vzniknout nové sestavy, díky jednotek s novými bonusy. Pokud se ukáže, že nějaká jednotka je extrémně výhodná a ničí rovnováhu arén, tak ji zdražíme. Tak budu rád za vaše postřehy.

Ať vás nové bonusy baví!
24.7.2016
Posílení hrdinky Elfky: vlk jde vyvolat nyní 1x za 4 hodiny. Dříve to bylo 1x za 8 hodin. Vrrk zůstává i nadále 1x za 8 hodin a připomínám, že jde vyvolat vždy jen jeden - buď vlk nebo vrrk.
22.7.2016
Hotovo! Ve hře je nová hrdinka Elfka a revoluční systém bonusů/kouzel.

Ve hře je v pořadí třetí typ hrdiny - Elfka. Můžete si ji jednorázově zakoupit za 30. Takto vypadá klasická Elfka (ta zelená). Bílá Elfka je ta (fialovo-bílá), ta se povýší automaticky, pokud má hráč koupenou službu Bílý hrdina. Zde je celý obrázek vývojového stromu levelů ElfkyPro koho je Elfa určena? Začátečníci pozor!

Hrdinka Elfka je vojensky o hodně slabší než-li klasický hrdina a o trochu slabší nežli čaroděj (zase má zdarma elfí troj-štít a vlka), ale má nejvíce energie ze všech typů hrdinů. Není to jednotka do první linie "tzv. tank", ale je skvělá jako podpůrná jednotka, protože dokáže zvýšit sílu velké armády.

Elfka umí hromadně pozvednout sílu ostatních jednotek, přímá útočná kouzla nemá žádná (např. ohnivou kouli), pouze umí střílet z luku (až vycvičí daný level).

Silná stránka elfky je v tom, že umí vyvolávat zeleného vlka (nestojí energii!), nebo po získání daného levelu silného vrrka či obří pavoučici (závěrečný level), jejíž kousnutí je jedovaté a která rodí pavouky.

Sama na sebe umí zakouzlit Elfí štít (nestojí energii!), který jí významně zvedá vojenskou sílu a magickou ochranu. Zkušenosti získává nejen bojem, ale i za sesílání kouzel (jak na své, tak na cizí jednotky) a také od bojujícího vlka či vrrka, které vyvolala.

Co je také velice důležité je to, že elfka umí ochránit magickým štítem své jednotky před nepřátelskou magií a také umí očistit své jednotky od magie, což je velice důležité.

Elfku doporučujeme zkušeným hráčům, kteří umí ovládat klanová vojska a vědí, jak využít její podpůrná kouzla v boji.

Je otázka, jakou kombinaci artefaktů ji hráč oblékne. Artefakty s magickou silou (set mága či elfa) zásadně zvyšují dobu účinku a sílu vyvolaných jednotek. Na druhou stranu, pokud byl hráč zvyklý nechávat svého hrdinu bez dozoru u skřetího doupěte, tak poměrně slabá elfka bez aktivního elfího štítu bude mít problémy, leda ji obléknout vojenské artefakty.

Chci elfku, co mám dělat?

Elfka stojí 30 kreditů. Můžeš mít více hrdinů na účtu, ale hrát na serveru (ve hře) můžeš jen s jediným hrdinou. Pokud si elfku koupíš, ihned se objeví na portálu a zároveň tvůj současný hrdina odejde, ale neboj, zkušenosti mu zůstanou a artefakty taky. Při další registraci na server si budeš moci vybrat, s kterým hrdinou chceš hrát.

Pokud chceš přehodit artefakty ze současného hrdiny na elfku, tak si je musíš před koupí svléknout (položit na zem), pak koupit elfku a artefakty si sebrat ze země.

Služba Bílý hrdina funguje po dobu své platnosti i na elfku, takže budeš mít místo zelené elfky bílo-fialovou a kromě přídavné kapsy také o +2 vyšší magickou sílu.

Úprava artefaktu Nejzlatější šupina!

Štěstí v boji náhodně zvyšuje jak sílu úderu, tak i sílu kouzel. V souvislosti se zavedením elfky do hry se snižuje parametr nejzlatější šupiny: Štěstí v boji z 20 na 16. Dodávám, že Zlatá šupina má beze změny stále štěstí v boji 15.
3.5.2016
Čaroděj má odhalen poslední level ve vývojovém stromu - Teleportační skok!

Poslední level čaroděje je teleportační skok za 1 milion zkušeností. Každých 8 hodin (4 hodiny na rychlém serveru) se může čaroděj teleportovat až 4 pole daleko. Kouzlo nestojí energii.Možná se některým může zdát, že poslední level je dost slabý. Ale zdání klame. Teleport je velice silný a bude velmi používán! Proč?

Teleportování nestojí žádnou energii. Skok o 4 pole daleko - šikmým směrem = 300E x 8 kroků = 1600 energie ušetřeno každých 8 hodin či 4 hodiny na zrychleném serveru. A to je sakra hodně! A to nepočítám obtížný terén, kde je úspora energie ještě vyšší.

Klasický čaroděje na pomalém serveru našetří za 8 hodin 3072 energie (+32 energie x 12 = 384 energie za hodinu x 8 hodin = 3072).
A porovnejte si, že díky teleportu ušetří 1600 energie. To je více než polovina. Tím pádem bude vylevelovaný čaroděj na pohyb nejrychlejší jednotka ve hře.

Dále má teleportační skok obrovskou výhodu při boji. I když budete mít nula energie a soupeř se bude radovat, jak vás má obklíčeného ze všech čtyř stran, tak mu prostě teleportačním skokem utečete. A velkého draka? Prostě ho přeskočíte a jdete dál...

V úkolech, kde jsou zdi nebo překážky až 3 pole široké, je prostě přeskočíte. A další výhoda je u hradu, kde když budete mít cestu postavenou nad hradem, tak čarodějem prostě přeskočíte budovy nahoru na pole. Nemusíte mít tedy cestu napříč celým hradem, čaroděj se dostane snadno z jedné strany na druhou.

A změnila se také ikonka LÉČENÍ u léčitelů a čarodějů. Nyní je to ikonka s červeným srdíčem.
26.4.2016
Ve hře je nová Dračí aréna, nový turnaj o Elfí artefakt a úprava Demoličního turnaje!

Ve hře je nová Aréna 10: Dračí, ve které je velký rozpočet 20000, můžete si tak vyzkoušet zlaté dráčky, upíry, stařešiny, bomby a další velice silné jednotky.

Nový turnaj pro 8 hráčů - jmenuje se Závěrečný

Z arénové mapy vychází také nový turnaj, je vytvořen v okamžiku ukončení serveru, tedy asi jako první se bude hrát na S4. Hraje se o zlaté dračí části, zkušenosti pro hrdiny a elfí artefakt. Zde je popis:

Závěreční večerní turnaj pro 8 hráčů (20:00 až 22:00).

Turnaj se automaticky založí v okamžiku kdy je server dohrán. Bojuje se s maximálně 9 jednotkami a rozpočet na vojsko je 20 000! Cílem je obsadit vítězné políčko, nebo zničit soupeře. Registrace je za 7 kreditů a hráč musí mít ve statistice alespoň 10 dlouhodobých bodů. Turnaj se hraje na 3 kola, první zápasy startují ve 20:00 a finále
Výhry jsou kredity, zlaté dračí části, zkušenosti pro hrdinu a pro vítěze turnaje se náhodně vylosuje artefakt z elfího setu či Hůl života.

Demoliční turnaj se zmenšil z 16 hráčů na 8! A bude upraven i turnaj Divočáci.

25.3.2016
Změna cen všech jednotek v arénách a turnajích je ve hře!

U některých nových arén a turnajů byl snížen rozpočet a navýšeny počty jednotek.

Nelíbil se nám současný stav, kdy byly nevyvážené ceny jednotek a vyplatilo se kupovat prakticky jen jeden typ nejsilnějších jednotek. Cílem je zvýšit pestrost skladby vojska a možnost využívat různé taktiky, které se nyní prakticky nepoužívaly. Také se již započítávají (menší vahou) i bonusy jednotek na ostatní rasy. Jednotky byly testovány v arénách a jejich ceny mnohem lépe odpovídají skutečnému boji.

Jaká ceny se nejvíce změnily?

Velmi se snížily ceny Stavitelů, Léčitelů, Bomb, Beranidel a slabých jednotek. Naopak podražily ty dražší (ty s cenou nad 800 peněz). Doporučuji se zamyslet při sestavování vojska nad stavitelem, léčitelem a beranidlem. Jsou výhodné a umožňují zajímavé kombinace a nové taktiky.

Hodně štěstí s nově sestaveným vojskem v arénách!
20.3.2016
Arény a turnajové zápasy končí o minutu dříve!

Předělal jsem přepočet tak, aby přepočet ihned po spuštění nejprve vyhodnotil vítěze v arénách a až pak přidával energii a údery jednotek.

Co z toho plyne? Že pokud aréna začne ve 12:00 a končí ve 12:30, tak opravdu úderem 12:30 aréna skončila. Tedy poslední "bojový" přepočet je v 12:29.

V 12:30 se nastaví konec aréna a určí se vítěz. Přepočet pak dál počítá... přidává energie a počítá údery, ale to se už výsledek arény nezmění - ta už je dohraná.

Změna je již na serveru.
20.3.2016
Problém přesného času portování jednotek +/- jedna minuta je snad vyřešen!

Problém přesného času portování jednotek +/- jedna minuta jsem se nyní pokusil vyřešit. Doufejme že úspěšně a že jednotky už vždy přistanou v danou minutu.

Technické vysvětlení

Přepočet, který každou minutu počítá veškeré boje, energii a portování jednotek, totiž trvá okolo 8-12 sekund. Začíná se počítat v 00:00.

Záleží na čase odeslání. Portování jednotek se počítá v přepočtu odhadem okolo 4-6 sekundy. A hráč, který se strefil v čase a poslal jednotky PŘED touto dobou (tj. 00 - 4 sekunda), měl jednotky portován dříve, než ti hráči, kteří odeslali později (ale v rámci stejné minuty!).

Hráči, kteří poslali jednotky později (pod 6 sekundě), vyhodnocoval až další minutový přepočet.

Vyřešil jsem to tak, že sekundy ignoruji (ořezávám) a důležité jsou pro přepočet jen minuty. Sice jsou tam další problémy a složitosti ohledně třídění v databázi podle časů přistání/návratů, protože hráči pracují s taktikou postupného odesílání jednotek v rámci klanu (na sekundy přesně za sebou), ale to by nemělo smysl zde vysvětlovat. Je to také vyřešeno.

Závěr je, že by ta 1 minuta už neměla zlobit.
16.3.2016
Černé Bratrstvo může stavět děla přímo v hradové oblasti (stavěny jsou z hradu). Nyní byla opravena chyba, kdy Černé Bratrstvo mohlo postavit více děl, nežli je maximální zastavěnost mapy (40 polí). Nyní nejde postavit více děl nad tuto hranici.

14.3.2016
Ve hře je nový artefakt "Vyčarování bomby". Podobně jako funguje například artefakt "Přivolání vlka", tak takto funguje i svitek Vyčarování bomby.
Artefakt bude použit v demoličním turnaji a demoliční aréně.

9.3.2016
Ve hře je nový úkol od Rádce: Zachraň myslivce před zuřivým kňourem!

Úkol dává rádce od 3. do 8. levelu hradu. Pokud se vám podaří myslivce zachránit (kňour po něm jde!), tak vstoupí do vašich služeb, a navíc se všem jednotkám (na hradové mapě) doplní energie.

8.3.2016
V arénách, v konfiguraci vojska, se nyní zobrazuje u jednotek i parametr střelba. Je to logická úprava, protože je to potřeba pro nový Střelecký turnaj.

Ve hře je Střelecký turnaj pro 16 hráčů, hraje se úterky

Úterní večerní turnaj pro 16 hráčů (20:00 až 23:00).

Turnaj se automaticky vytvoří 33 herní den, a pak se hraje v úterý ve 20:00. Jak vypadají mapy? Jsou to ostrovy. Vidět je můžete na S6 na souřadnicích [187,183] a [188,183].

Bojuje se s maximálně 9 jednotkami, na výběr je mnoho různých střeleckých jednotek více ras, a navíc je k dispozici také stavitel a léčitel. Registrace je za 5 kreditů a hráč musí mít ve statistice alespoň 8 dlouhodobých bodů.

Turnaj se hraje na 4 kola, první zápasy startují ve 20:00 a finále začíná ve 22:15. Výhry jsou kredity, různé kuše, a vzácný noldorský luk.

28.2.2016
Ve hře je nová slabá jednotka: Střelec myslivec!


Do "Vidláckého" turnaje mi chyběla nějaká slabá jednotka, zhruba poloviční síly, než-li je klasický střelec. Nyní jsou tam střelci, a ti jsou moc silní vzhledem k jednotkám (prase, pes). Proto vznikla tato velice slabá střelecká jednotka.

Dostřel má myslivec stejný jako klasický střelec, jeho střely zraňují méně, energie má málo, a na boj je také velice slabý. V arénách stojí pouze 240 peněz (klasický střelec 510). A to stojí za zvážení. Na Oltáři jde také získat.

Myslivce přidám ještě dnes do Vidláckého turnaje na S7. A až turnaj skončí, vyškrtnu z něj klasického střelce.

Myslivec bude také použit do nějakého úkolu od Rádce, úkol plánuji udělat do 2-3 levelu hradu.

25.2.2016
Založen nový Demoliční turnaj (vznikne 54. den serveru, pro 16 hráčů, hraje se v sobotu od 14:00). Také vznikla Aréna 9: Demoliční.
25.2.2016
Změna času výbuchů bomb v souvislosti s chystaným Demoličním turnajem

Aby byla bomba více použitelná v arénách a obecně čas výbuchu více odhadnutelný, Snížil jsem časy výbuchů bomb. A novinkou je pevný čas v arénách a na úkolových zrychlených mapách, kdy bomba vybuchne za pevné 2 minuty.

Popis bomby

Velice drahá jednotka na jedno použití. Po zapálení se zobrazí žlutý plamínek a za daný čas (viz. tabulka) bomba vybuchne.
Výbuch zabije či zraní všechny jednotky v okolí až do vzdálenosti 3 polí (černá bomba 4 pole, zlatá 5 polí).
Čím blíže cíli bomba vybuchne, tím mu způsobí větší zranění. Výbuch nepoškozuje budovy. V dílně zabírá dvě místa.

Rozmezí výbuchu bomby
Pomalé mapy: náhodně za 12-24 minut
Mapa rychlost 4x (tj. S6 a S7): náhodně za 3-6 minut
Rychlé mapy, arény: 2 minuty

23.2.2016
Ve hře je nová aréna Divočáci a také "Turnaj divočáci"!

Na stejné mapě, jako je aréna, vznikl také nový turnaj. Hráči tak budou moci své zkušenosti z této mapy uplatnit i v turnaji. Turnaj je zaměřen na divokou zvěř a začne jako první na serveru S4.

Obecně pro turnaje platí, že v rámci jednoho věku je v určitý pevný den založen turnaj. Je to oznámeno na lokálním fóru.

14. herní den se založí Turnaj Divočáci (hraje se ve středu, vstup za 5 kreditů)
25. herní den se založí Trpasličí turnaj (sobota, vstup za 6 kreditů)
40. herní den se založí Vidlácký turnaj (sobota + neděle, vstup za 1 kredit)

a další turnaje budou založeny za pár dní...


Turnaj Divočáci

Středeční večerní turnaj pro 16 hráčů (20:00 až 23:00).

Bojuje se s maximálně 9 jednotkami, které žijí v lese, jako například divočáci a vlci. Registrace je za 5 kreditů a hráč musí mít ve statistice alespoň 8 dlouhodobých bodů.

Turnaj se hraje na 4 kola, první zápasy startují ve 20:00 a finále začíná ve 22:15. Výhry jsou kredity a artefakty na přivolání jednotek.

17.2.2016
Omezení multáctví: abdikovanému hráči zmizí artefakty položené na jeho mapě, suroviny i neutrální prasátka!

Ve hře je mnoho "mrtvých království" na levelu 1. Část z nich je používána mulťáky jen pro přenos artefaktů a generování prasátek či surovin z dolu a pak tato mrtvá království jen zatěžují server.

Díky této změně se stane složitějším přenášení artefaktů ve vedlejších multi-účtech a admini je tím pádem lépe odhalí a potrestají.

Hráče co hrají poctivě se tato změna nijak nedotkne. Prasátka se na abdikovaných mapách budou nadále objevovat.
10.2.2016
Ve hře je optimalizovaný přepočet! Jednotky by se během chůze už neměly "zasekávat".

Asi se vám, stejně jako mě, občas stávalo, že se jednotka, která šla dlouhou (naplánovanou) trasu zasekla v polovině cesty a dál nešla. To není nic neobvyklého na pomalém internetovém připojení, ale na rychlém to bylo divné.

Zkoušel jsem pouštět přepočet (ten se spouští každou minutu) a hledat místo, kde se to děje. Našel jsem ho. Pak jsem zkoušel různé optimalizace dotazů do databáze a podařilo se mi dotaz zoptimalizovat tak, že už jednotky nezastavuje.

Závěr je takový, že jednotky by měly mnohem plynuleji chodit.
9.2.2016
Ve hře je hotový turnajový systém. V rámci jednoho věku se postupně bude spouštět několik turnajů. Každý server má své vlastní turnaje.

Pravidla turnajů

- každý server má své vlastní turnaje, pokud na serveru nehraješ, tak registrace není možná
- hráči jsou v turnajovém pavoukovi rozlosováni do dvojic, jeden zápas = aréna dvou hráčů
- hraje se systémem play/off, vítěz postupuje, poražený končí (při remíze rozhodne los)
- turnaj pro 16 a 8 hráčů se odehraje za jeden den, turnaj pro 32 hráčů trvá obvykle 1 až 2 dny.
- všechny turnajové zápasy začínají v pevně daný čas, není možné posunout čas zápasu
- zápas se hraje stejně jako aréna, hráči si za přidělené peníze sestaví vojska, boj trvá 30 minut
- vítězové postupují do dalšího kola turnaje, zápas začíná za 15 minut (čas pro sestavení vojska)
- turnaj končí finálovým zápasem, vítěz (a jeho klan) je navždy zapsán do turnajové síně slávy

Jak se registrovat, pravidla a odměny

- registrace do turnaje začíná obvykle pár dnů poté, co je turnaj založen (oznámením na fóru)
- registrace končí datem rozlosování hráčů, turnaj se hraje i když není zcela zaplněn hráči
- registrace je za kredity a podmínkou bývá počet dlouhodobých bodů hráče (kvůli podvodům)
- jeden hráč (osoba) může hrát v turnaji pouze jedním účtem, je zakázáno jich registrovat více!
- za postup do dalšího kola se hráči přičítají turnajové body do jeho statistiky (viz medaile)
- za postup z 1. kola je 1 bod, za další kolo +2, +3, +4, +5 a vítěz turnaje dostane +10 bodů
- za vítězný zápas systém vyplácí kredity či artefakt ihned, artefakt položí na portál hráče
26.1.2016
Novinka: automatická oprava skřetích cest a zdí na mapách hráčů!

Také se vám nelíbí, když stále hoří skřetí cesty či zdi vedle skřetího doupěte? Omylem je zasáhnete střela z katapultu nebo čaroděj tornádem, a pak už víte, že se až do konce věku budete dívat na jeden či více ohňů.

Každý ohýnek navíc zpomaluje prohlížeč (to lze v Nastavení vypnout) a nevypadá to hezky.

Proto je nyní ve hře novinka: automatická pomalá oprava skřetích staveb, 1x denně (nad ránem) se automaticky opraví poškozené skřetí budovy o +10%. Platí jen na hráčské mapy s doupětem. Je to velice pomalá oprava, takže hru nijak neovlivní a hráči se nemusí bát, že by prodloužila boření. Téměř zničenou budovu opraví za dlouhých 10 dní.

Věřím že novinku oceníte.

16.1.2016
Novinka Elfí set je ve hře!

V souvislosti s přípravou turnajů, jsem dal do hry nový set: Elfí. Získat ho bude možné ve finálových pozicích v některých turnajích a výjimečně zadraho v aukci.

Set je nastaven tak, že tři artefakty jsou vhodné pro hrdinu Čaroděje/Čarodějku a pět artefaktů je vhodných pro hrdinu Bojovník/Bojovnice. Tedy, šikovným poskládáním jde získat o něco vyšší schopnosti, nežli teď. Hodnoty jednotlivých elfích artefaktů nechci vyzradit, postupně si je zjistíte sami.

Zde je porovnání setů ve velkém obrázku: Elf/Čaroděj/Černý Rytíř

27.12.2015
Z důvodů toho, aby se arény lépe dohrály za 30 minut, mají všechny arénové mapy zrychlen přírůstek energie z 8x na 10x! Není to o moc, ale pomůže to a také se bude lépe počítat násobek 10x. Tj. pokud má zbronoš +30, dostane každou minutu +300 energie.

Připomínám, že na rozdíl od obyčejných map, přibývá energie v Arénách každou minutu.
23.12.2015
Tržiště: výpočet přesného množství surovin k prodeji

Také se vám stává, že potřebujete na Tržišti prodat jídlo, abyste měli na uplacení skřeta? Potřebujete prodat přesně tolik jídla, kolik je maximální kapacita tržiště. Až doteď jsem to řešil tak, že jsem prodával jídlo po menším množství tak dlouho, dokud nebyl skladiště jakžtakž plné.
Nyní to je snadné, při překročení limitu skladu se zobrazí, kolik máte přesně koupit, aby bylo skladiště plné. Věřím že tuto malou vychytávku oceníte.

21.12.2015
Novinka: upozornění na čekatele ve frontě na Arénu!

Pokud hráč vstoupí jako čekatel do fronty na Arénu, tak se všem online hráčům na serveru, kteří mají postavenou arénu a zapnuté nabídky zápasů odešle upozorňovací zpráva, která se automaticky sama za 15 minut smaže (aby se nezanášela pošta).
13.12.2015
Byl o trochu zvýšen bonus při hromadném (skupinovém) útoku více jednotek na jedinou.

V praxi se to jen lehce projeví například tím, že hráči budou lépe pobíjet skřety. Bonus se více projeví u velkých jednotek (velký drak, obr, ...), kdy na něj útočí hodně jednotek (ideálně 8 naráz).Více o bonusech je napsáno v nápovědě: Války a taktika
12.12.2015
Arény se nyní hrají kratší dobu, z 60 na 30 minut!

V arénách přibývá energie jednotkám každou minutu! Tím bude pohyb po mapě plynulejší. Aby se kompenzovala poloviční doba trvání arén (z 60 na 30 minut), bude energie přibývat dvakrát rychleji a boj bude také 2x rychlejší.

Přírůstek energie 1x za minutu rychlostí 8x přesně odpovídá rychlosti 40x za 5 minut. Boj je zvýšen z 10x na 20x. Testoval jsem to, budou padat větší rány, a pokud budou mít obě jednotky málo života, častěji se jednotky v boji vzájemně zabijí (obě padnou).

Taktika se zahájením boje těsně před přírůstkem energie (za účelem, aby soupeř nedostal energii) bude méně účinná, protože energii bude přibývat každou minutu.

Uvidíme, zdali některé arény bude třeba měnit, ale parametricky zůstane vše stejné, zkrátil se sice čas 2x, ale na oplátku se zvýšila energie a boj 2x, tak snad to nebude třeba.
7.12.2015
Ve hře jsou dva startovní úkoly od Rádce!

1. úkol (2. level hradu): Postav Truhlárnu (odměna 2000 zlata a energie všem jednotkám)

2. úkol (3. level hradu): Postav Kamenictví (odměna 2000 zlata a energie všem jednotkám)
2.12.2015
Ve hře je pět nových úkolů od Rádce!

1. úkol (3. level hradu): Nabídka černého vozíku na týden za 1

2. úkol (7. level hradu): Přines trpasličí art a jídlo (odměna: trp střelec)

3. úkol (8. level hradu): pouze pro hráče se zakoupeným VIP: Zabij obřího kňoura (odměna 8000 z něj)

4. úkol (8. level hradu): Přines část dráčka a šupinu (odměna červený/zlatý ďáblík)

5. úkol (9. level hradu): Přines artefakt ČR a šupinu (odměna černý léčitel)
30.11.2015
Trpaslíci, kteří se občas objevují u hráčova hradu mají nyní zákaz útočení na hráčovy uplacené skřety. Až do teď to fungovalo tak, že pokud trpaslíci nenašli žádné skřety u doupěte, tak šli zabít hráčovi uplacené skřety.
Vzhledem k tomu, že nyní hodně hráčů právě kvůli útoku trpaslíků přišlo o modrého skřeta (úkol od Rádce), zjednodušil jsem fungování trpaslíků u hradu tak, že NIKDY NENAPADAJÍ JEDNOTKY HRÁČE.
22.11.2015
Opravena chybka u plánování VIP chůze. Nově naverbované jednotky plánování chůze nebralo v pota, dokud nebyla provedena aktualizace stránky.
20.11.2015
Ve hře jsou tři nové úkoly, určené hlavně do rozjezdu a nováčkům.


1. Zabít vlka (odměna: zlaťáky, kůže a legionářská zbroj)
2. Uplatit Skřeta - "modráka" (odměna: získáš zcela novou skřetí jednotku)
3. Zabít černého vrrka (odměna: rytířský meč a 4000)Některé počáteční úkoly byly posunuty v pořadí. Úkol pobij všechny skřety už nedostávají nováčci (do 160 odehraných dnů).
16.11.2015
Dílny a kasárny mají novou záložku "S" - seznam všech jednotek bydlících v dílnách (respektive kasárnách). U střelnic se nyní zobrazuje počet volných míst.
13.11.2015
V dílnách se zobrazuje seznam všech naverbovaných jednotek. Počet stavitelů, vozíků, beranidel i bomb.
12.11.2015
U hrdiny Čaroděje bylo změněno fungování Tornáda. Nyní již nemůže získávat zkušenosti na svých a klanových jednotkách.

Dále bylo upraveno kouzlo Elementál, protože se zneužívalo pro hromadné cvičení čarodějů (kombinace Tornád a vzájemně vykouzlených Elementálů). Nyní se za zranění či zabití elementála získá 4x méně zkušeností, takže se vzájemné zabíjení Elementálů stále dokola nevyplatí.
9.11.2015
Po nějaké době dochází k vybalancování síly Černého Bratrstva. Ukázalo se, že na rychlých serverech vlivem překvapivých útoků a rychlého vození surovin je Černé Bratrstvo velmi silné. Dále je třeba zpomalit rozvoj Černách království, aby stále neokupovalo čelní pozice statistik a aby se smazaný hrad pomaleji vystavěl. Proto tyto změny.

Černé bratrstvo změny:

1. snížen počet hráčů hrajících za Černé Bratrstvo na počet: 5 + (hráčů na serveru / 100). Na pomalých serverech je počet stále 10 + (hráčů na serveru / 100).

2. Byl zrušen černý stavitel na hodnosti 9, který hráč dostával do startu.

3. Unikátní jednotky do startu: Černý zbrojnoš, vlk a vlčice mají nyní hodnost 0.

4. Zdražen zbrojnoš: 3000 zlata, 300 jídla, 300 dřeva a 300 železa. Dříve bylo: 2000 zlata, 300 jídla, 100 železa.

5. Zdraženy levely hradů:
- level 2: 3000 zlata, 3000 jídla, 3000 dřeva, 3000 kamene, 3000 železa.
- level 3: 5000 zlata, 5000 jídla, 5000 dřeva, 5000 kamene, 5000 železa.
- level 4: 8000 zlata, 8000 jídla, 8000 dřeva, 8000 kamene, 8000 železa.

6. Zdraženy Černé kasárny - level 1: 5000 zlata, 1000 dřeva, 1000 kamene, 1000 železa, tím se pomaleji obnoví pobořené černé království.

7. Snížena četnost výskytu Vstupenek v dražbě.
20.10.2015
Poslední level hrdiny bojovníka a bojovnice je odhalen!

Hrdina či hrdinka bojovnice se zvětší na krátký čas (1 hodina na zrychleném a 3 hodiny na pomalém serveru) na velkého hrdinu 2x2 pole. Pak dalších 8 hodin nemůže přeměnu použít.

Hrdina má větší útok, obranu, i přírůstek energie i sebeléčení (bílý výhodněji!), ale velikost života je stále stejná. Dále obřímu hrdinovi nespadnou artefakty a jejich bonusy jsou započítávány. V tomto módu ale nemůže artefakty zvedat (kromě kapsy a prstenu).

19.10.2015
Ve hře je novinka: tlačítko "Pozastavená aréna".

Hráči co hrají arény si stěžovali na to, že řada hráčů, co má postavenou arénu, zápasy v aréně nepřijímá a nehraje je. Žádali, aby se nabídky zápasů v aréně daly vypnout.

18.10.2015
V univerzitě jsou dvě nové technologie: Opraváři I. a Opraváři II.

Při obraně hradu či vesnic je velmi důležité rychle opravovat. V univerzitě je nyní možné objevit jeden z těchto dvou levných vynálezů. První stojí jen 80 000 zlata a druhý 160 000 zlata.Popis:

Vyučení opraváři zvládnou místo běžných 5 oprav naráz opravovat až 7 poškozených staveb (Opraváři I.) a nebo 9 poškozených staveb (Opraváři II.). To může velmi pomoci při obraně hradu či vesnic.
16.10.2015
Při kliknutí na cizí budovu Aréna se nyní zobrazuje pozice hráče v aréně a také přibylo tlačítko "Pozoruj arény". Tedy i hráč, který arénu nepostavil, si může prohlížet probíhající zápasy v arénách.
15.9.2015
Ve hře je nyní Černé Bratrstvo. Za Bratrstvo se mohou registrovat pouze hráči, kteří vlastní artefakt Vstupenka Č.B. Jejich úkolem je zabránit komukoliv postavení Zlatého Hradu.

Více viz nápověda Černé Bratrstvo

7.9.2015
Novinka: ve hře je nový výzkum do Univerzity: Past a Zasouvací Past!

Vzhledem k tomu, jak pracuji na Černém Bratrstvu, které má v základu možnost stavět stavitelem (hodnost 9) pasti, napadlo mě, proč by nemohli stavět pasti i hráči. Proto jsem dal do Univerzity i tyto dva vynálezy, které jistě potěší.

Na hloupé skřety budou pasti ideální, šikovně postavené zdi a "volná cestička" plná pastí jistě udělá své... Ale past je drahá na postavení a po každém šlápnutí na ni se poškozuje. Jde opravovat, ale je to drahé na zlato.

Zasouvací past má funkci navíc, jde zasunout/vysunout, takže jednotky přejdou bezpečně.

26.8.2015
Novinka: Šermíř a Černý šermíř dostali přidáno +50 života, tj. ze 400 na 450!

Důvodem bylo aby se více používali. Připomínám, že šermíři mají výborný útok (vyplatí se tak zuřivost více než na hrdinu) a mají bonus na zbrojnoše. Jeden šermíř zabije v přímém boji dva zbrojnoše.

21.8.2015
Novinka: dva nové výzkumy jsou v Univerzitě: Placený výzkum I. a II.

Popis: Placený výzkum I., cena výzkumu: 80 000
Peníze urychlují zkoumání. Každý vynález, který hráč odhalí za kredity, bude mít v okamžiku odhalení již 10% výzkumu dokončeno.

Popis: Placený výzkum II., cena výzkumu: 350 000
Velké peníze urychlují zkoumání. Každý vynález, který hráč odhalí za kredity, bude mít v okamžiku odhalení již 20% výzkumu dokončeno. Pokud je vyzkoumán i Placený výzkum I., tak je to 30%.

20.8.2015
Právě ted jsem na základně sledování boje Johny ICE jsem upravil inteligenci jednotek na rychlých mapách, aby rychleji a lépe reagovali na útok a hlavně více vylézali z černých kasáren, střelnic a hradů. Verbování 1x za dvě hodiny bylo opravdu pomalé.
Tak trochu to ovlivní i klasické mapy se skřety. V průměru budou vylézat skřeti stejně, ale občas jich pár vyleze častěji a občas méně často. Jde o minuty.
19.8.2015
Nový klanový úkol je ve hře: Zničte Hrad Černého Bratrstva!

Za úkol je moc pěkná odměna ve formě zkušeností. Navíc čím rychleji úkol splníte, tím víc zkušeností jako bonus dostanete. Také si můžete všimnout jiných budov a hlavně domků a pastí, které budou moci stavět hráči, co budou mít "povolenku" hrát za Černé Bratrstvo.

15.7.2015
Poslední úkol od Rádce je ve hře: Zabij rudého ďábla!

Poslední úkol týkající se Univerzity a jejích posledních vynálezů je dostupný ve stříbrném hradu. Hráč ale musí mít v Univerzitě odhaleny všechny vynálezy, tedy všech 16 vynálezů.
Pokud hráč ďábla zabije, tak za odměnu si může nechat přelosovat jakýkoliv vynález.
Úkol je to velice obtížný, protože ďábel vyvolává malé démonky, kteří mu pomáhají v boji. Proto si domluvte klanovou pomoc, než úkol přijmete!

Tímto úkoly spojené s univerzitou končí. Další úkol, na kterém pracuji, bude klanový, a to dobýt Ostrovní hrad Černého krále.

25.6.2015
Nový úkol od Rádce: Pobij džiny!

Nový úkol od Rádce je dostupný ve stříbrném hradu a hráč musí mít v Univerzitě odhaleny první čtyři řádky, tedy 14 vynálezů. Za odměnu si může vybrat, který nepotřebný vynález si nechá přelosovat na jiný.

Úkol je to velice obtížný, protože džinů je hodně a létají a utíkají. Proto využijte klanovou pomoc, než úkol přijmete!

10.6.2015
Vylepšená grafika oken, jsou nyní víc zakulacené a prostínované. Věřím že se to bude líbit. Pro aktualizaci skriptů stiskněte najednou klávesy Ctrl a R.
2.6.2015
U tabletů a mobilů nyní funguje korektně plánovaná chůze (přes botičku). Dříve se stávalo, že jednotka po posunutí mapy šla jinam než byla chůze naplánovaná.
28.5.2015
Vylepšeno odesílání hromadných klanových zpráv (pro velitele klanů).

U hromadné klanové zprávy přibylo zaškrtávací políčko "Skrýt odeslané zprávy v poště". Jde o to, že když jste až doposud odeslali hromadnou zprávu, tak jste je měli všechny zobrazené ve vaší poště jako odeslané, což častokrát vadilo a v případě odeslání třeba 30 zpráv vám to "zaspamovalo" poštu.
Nyní se vám hromadná zpráva nebude v poště objevovat (pokud necháte zaškrtnuto). Jediná nevýhoda může být, že neuvidíte u každého hráče, zda-li zprávu přečetl.

Opravena chyba Google Chrome na mobilech

Opraveno zobrazování v prohlížeči Google Chrome Mobile. Jak už to tak u Chromu bývá, opět si dělá se specifikacemi html a css co chce a chybně zobrazoval na mobilech truhlice a mrtvolky na cestách. Ve všech ostatních prohlížečích není problém.

Nyní se v Google Chrome Mobile správně zobrazují mrtvolky nad cestou (ne pod ní) a na truhlici jde kliknout.

Jsme zvědav, co Chrome příště zase pokazí...
16.5.2015
Poškodili vám skřeti pole či zahrádku? Je zde malé vylepšení. Poškozené pole či zahrádka hořela a nešla opravit. Nevypadalo to pěkně. Nyní se automaticky opraví když ji znovu "Zoráte a zasejete".

Další vylepšení je, že pokud zrestartujete své království, smažou se i předešlé vstupy do klanů.

Byla opravena drobná chybka u speciálního 9. levelu domku pro 10 obyvatel (jde vyzkoumat v Univerzitě). Již se správně ukazuje počet volných (neobsazených) míst v domku.
16.5.2015
Ve hře je vykrmování ďáblů! Ďáblové jsou zlé, pekelné bytosti. Dělí se na nižší rudé ďábly a mocnější zlaté. Dále se dělí podle velikosti.

Nejslabší jsou malí ďáblíci. Nemají žádné unikátní schopnosti, ale jdou vykrmit na velké ďábly, viz obrázek.

Mnohem silnější jsou střední ďáblové, jsou velcí 2x2 pole a jsou to experti na ničení budov, které svým obrovským železným kyjem boří na prach. Jejich specialitou je, že dokáží sami během boje přivolat (bez nároku na energii) určitý počet malých ďáblíků, kteří jim pomáhají v boji a poté odejdou. Občas se zjeví i u bronzového a vyššího hradu hráče. Pokud hráč vykrmí ďábla, tak ten dokáže sám od sebe v boji přivolat ďáblíky na svou ochranu. Ale pozor, přivolaní ďáblíci nejsou pod kontrolou hráče! Hráč je neovládá. Přestože ďáblíci neútočí na hráčovi a klanové jednotky, dělají si co chtějí, jsou to svéhlavá stvoření a občas mohou napáchat více škody než užitku. Ďáblové jdou vykrmit na arciďábly, viz obrázek.

Nejsilnější a velice vzácní jsou arciďáblové, jsou velcí 2x2 pole a jsou to knížata pekel! Jsou mocnější než nejsilnější draci a navíc umí létat! Přivolávají na svou pomoc houfy malých démonků, stejně jako ďáblové, ale je jich mnohem víc a jsou silnější.

3.5.2015
Kvůli tomu, aby na pomalých serverech, kde hráč začína s 10 000 peněz, měl smysl úkol od Rádce "Postav 8 domů", za který hráč utratí 8000 zlatých a po postavení dvou studen už nemá dost peněz na druhý level hradu, byly změněny odměny za tyto úkoly:

Odměna za úkol "Postav 8 domů" se zvedla z 500 pěněz na 2000 pěněz.
Odměna za úkol "Postav dvě studny" se zvedla ze 100 dřeva na 100 dřeva a 800 zlatých.
16.4.2015
Užitečný opravný odkaz v případě chyby útoku. Pokud se vám výjimečně stane, že svou jednotkou uhnete z boje, a přesto se boj korektně neukončí (stále jednotce klesá život), tak můžete kliknout na tento systémový odkaz a boj se ukončí.
https://www.panhradu.cz/opravit_utok.aspx
Až doteď jsem to na ohlášení dělal ručně, ale většinou to byla otázka chvilky, a nestihl jsem to a jednotka zemřela. Jinak mám v plánu do měsíce dát do hry automatickou kontrolu. Pak už nebude potřeba ani tento odkaz.
16.4.2015
Nový úkol od Rádce byl upraven. Úkol musí být splněn do dvou dnů, pak obři odejdou sami. Je to proto, aby hráč, který nedokázal velkého obra zabít, neměl zničený celý hrad. Tato změna platí odteď, neplatí pro již rozehraný úkol.
14.4.2015
Ve hře je nový úkol od Rádce: "Pobij tlupu obrů!". Vynálezce Alfonz, starý přítel našeho rádce z hradu, má problémy s obry. Žerou mu jeho tlusté trpaslíky - nejlepší stavitele jeho vynálezů. Proto se obrátil na tebe, abys mu pomohl. Úkol je to obtížný, neboť hlavní zloduch je obrovský veleobr.


Za odměnu si můžeš vylosovat libovolný vynález 1. nebo 2 úrovně za jiný. A to se většinou hodí, protože vždy se najde nějaký vynález, který hráč nepotřebuje...
Připomínám, že úkol je nabízen již v 8. levelu hradu. Hráč musí mít samozřejmě postavenou univerzitu a odhalených všech 8 základních vynálezů.
27.3.2015
Zhruba o polovinu byla snížena cena za výstřel z Obřího děla na unikátní mapě.

27.3.2015
Ve hře je nový úkol od rádce: velký vynálezce Alfons potřebuje postavit kamennou cestu k pile/lomu/dolu. Za odměnu umožní znovu vylosovat jednu z prvních čtyřech technologií v Univerzitě, kterou si hráč sám určí.


A to se častokrát velmi hodí. Můžete si přelosovat nejméně vhodný vynález, a taky se zaměřit více na ekonomiku nebo vojenství. Úkol získají jen ti hráči, kteří mají Univerzitu a odhalené všechny čtyři základní technologie. Pracujeme i na dalších úkolech, které umožní "přelosovat" vyšší vynálezy v univerzitě.
25.3.2015
Někdy se stane (velice zřídka), že jednotka hráče ukončí boj a uteče a v ten samý okamžik skřet znovu zahájí boj a v databázi hry se neukončí správně útok. Jednotka hráče, i když už nebojuje, dál ztrácí život a pokud znovu nezahájí boj, zemře. Tato chyba při zápisu do databáze, až mnohokrát ošetřovaná, bohužel stále ve hře je. Ale vytvořil jsem pod-prográmek Hlídač, který kontroluje tyto souboje a automaticky boj ukončí. Hlídač je ve hře a v průměru zasahuje 1x denně. Tak uvidíme, jestli je chyba neukončení boje definitivně vyřešena.
15.3.2015
Dva úvodní úkoly od Rádce byly změněny. Postav dva domy byl změněn na Postav 8 domů. A dále postav studnu na postav dvě studny. Nováčci tak lépe rozjedou začátek hry, kdy je zlato nejdůležitější.
15.2.2015
Veškeré "katapultí" technologie vynalezené v Univerzitě od dnešního dne NEPLATÍ V ARÉNÁCH. Úprava byla udělána protože je to nefér, když každý hráč má v Univerzitě vylosované jiné technologie.

14.2.2015
Nový klanový úkol Ostrov kyklopů je ve hře! A taky další vynález v Univerzitě!

Klanový vojevůdce velí do boje! Z Prokletých bažin se cesta skrze svět Pána Hradu stáčí na moře, na tajuplný a nebezpečný Ostrov kyklopů. Máte možnost si vybrat místo vylodění a jaké jednotky z posádky vaší lodě si vezmete sebou na ostrov. Prozradím, že budete vysvobozovat vězněné šlechtičny před hladovými kyklopy...Nový vynález v Univerzitě!
Ne, opravdu co to je za vynález neprozradím. Jen že stojí 130 000 výzkumných bodů a získat ho může ten, kdo ode dneška postaví svou první Univerzitu.
30.1.2015
Google Chrome vydalo novou verzi prohlížeče, kde bohužel přestala fungovat mřížka (stavění, střílení, léčení, ...). Už je to opraveno, aby se tak i v budoucnu (doufejme) nestávalo.

Dále se povedla opravit stará známá chyba Chromu na mobilech a tabletek, a to chybně umístěné modré šipky u pohybu jednotek. I tato chyba by se v budoucnu neměla opakovat.

A do třetice po přijmutí jednoho z prvních úkolů od rádce Pobij skřety, se na 24 hodin zastaví vylejzání skřetů z doupěte, aby bylo možné úkol splnit a neobjevovali se stále další a další skřeti. Vydráždit si nějakého samozřejmě můžete.
27.1.2015
Čtyři děla z Univerzity jsou ve hře!
Po obřím trpasličím děle přišly nyní na řadu malá děla, jsou 2x2 pole velká a jdou vyzkoumat na vyšších levelech v Univerzitě. Umožňují střílet 1x denně na cizí mapy.


Výstřel je krásně animovaný, vidíte vyletět z děla kamennou kouli nebo u kartáčové střely (proti jednotkám) shluk ocelových kulek. Výstřel není levný, stojí hodně kamene či železa (dle typu střely). Účinnost je zhruba poloviční než u velkého trpasličího děla a dostřel je dle typu děla omezen na 7, 10, 15 a 20 polí daleko.
Dělo se nestaví přímo v hradu, ale staví se stavitelem na 9. hodnosti. Podobně jako u katapultu platí, že jde postavit jen jedno dělo a jen u hradu! Ale pokud máš vyzkoumané dvě technologie v univerzitě (např. dělo 1 a dělo 4, tak postavíš max. dvě děla). Pokud jsi právě dnes postavil svou první univerzitu, máš naději, že už jedna z nich bude právě dělo.

Taktika válek s děly

U větších klanů se dá předpokládat, že hráči budou střílet předem domluvené salvy pro větší destrukci. Jaký budou mít děla efekt? V univerzitě může mít dělo odhadem max. 1/3 hráčů klanu. Navíc jsou děla omezená dostřelem, někteří hráči budou více na dostřel, jiní méně. Tedy záleží na pozici. Šikovně umístěný hrad v "oblasti" hráčů jiných klanů může být ve válce výhodné.

Je otázka, jak moc to ovlivní a změní styl vedení válek. Děla střílí okamžitě, vojákům cesta trvá. To je zřejmé. Ale děla jsou drahé stavby, také výstřel je drahý.

Děla se díky náročnému výzkumu budou projevovat teprve od 40. dne, ke konci věku ale už více díky tomu, že více a více hráčů je stihne vyzkoumat.
20.1.2015
Ve hře vznikla na každém serveru jedinečná mapa Obří Trpasličí dělo, která umožňuje klanu, který dá trpaslíkům nejvíce peněz, vystřelit z děla na jakoukoliv nezamčenou mapu. Tedy může vystřelit také na hráče, co nemají otevřený portál. Dělo střílí jen 1x denně od 18:00 do 19:00. Do týdne budou ve hře menší děla pro Univerzitu.


Pro usnadnění hraní na mobilech a tabletech se zvětšila klikací u ikonek hradu a vesnic pod "orlojem". Dále se zvýšila plocha směrových šipek, botičky a také tlačítka "i". Zmenšen byl praporek nad modrými šipkami u "plánované chůze", aby se snížila četnost ukliknutí.
31.12.2014
Kosmetické opravy:
U VIP účtu se při zásahu fireballem špatně zobrazovaly získané zkušenosti, nyní už se zobrazují správně v jednom řádku i hodnoty nad 100 zkušeností (nezalamují se). Dále pokud bojují jednotky na horním okraji mapy, pak předpověd výsledku boje u VIP účtu již nemizí mimo obrazovku.
28.12.2014
Protože se pár hrdinům stalo, že zuřivost se neukončila, tak nyní je ve hře naprogramována kontrola, která hlídá jednotkám zuřivost a dodatečně ji ukončí.
17.12.2014
Ve hře je nový klanový úkol, který navazuje na splněný úkol Jetti.
Jmenuje se Prokleté bažiny! Ve smrdutých bažinách na váš číhá velké zlo...

12.12.2014
Opravena "vlastnost" pokladny. Zlaťáky už nemůžou jít do dluhů (do záporu) díky obyvatelům, kteří pracují v univerzitě. Peníze se odečítají až na nulu, ale do záporných hodnot se nedostanou.
10.12.2014
Konečně byla nalezena a opravena zákeřná chyba "posledního kroku" u VIP účtů. Vyznačená cesta ukazovala, že jednotka cestu ujde, ale pak se zastavila z důvodu nedostatku energie krok před cílem. Už je to opraveno.
29.11.2014
Do fóra Nápady nyní mohou psát zprávy jen hráči, kteří mají odehráno alespoň 365 dnů. To zajistí lepší úroveň diskuse. Admini mohou dát extra BAN na toto konkrétní fórum, ale i vyjímku pro chytré hráče, co nemají 356 dnů, aby mohli přispívat do diskuse.
14.11.2014
Úprava vynálezu v Univerzitě.

Devátý level domu zvýší kapacitu domu ne o +1 obyvatele, ale nyní rovnou +2 obyvatele, tedy celkově na 10 obyvatel.
Je to proto, aby se víc vyplatil, protože je dosti drahý. Pokud ho někdo má v univerzitě, pak stojí za zvážení stavět vily (byť jsou levnější), protože 10x4 = 40 obyvatel a nejlepší vila má kapacitu "jen" 36 obyvatel. Tedy záleží, jakou stavění strategii zvolíte.


Dále byla v Univerzitě opravena prohozená cena Úplatkáře III. a IV.
5.11.2014
Kdo hodně komunikuje a hodně zpráv v poště PH, ocení filtrování zpráv. Stačí kliknout na H napravo od zprávy a zobrazí se pouze zprávy s tímto hráčem. Usnadní to komunikaci.

27.10.2014
Ve hře jsou nové artefakty: vidle a hrábě!

Vidle i hrábě jdou použít jako slabá zbraň, ale jejich unikátní schopnost je v tom, že zvyšují množství jídla, která selka sebere do pytle. A to se hodí, protože pro vykrmování je potřeba mnoho jídla. Hrábě zvyšují množství jídla o polovinu, vidle dokonce 2x.
Ještě upozorňuji, že u velké úrody je třeba kromě vidlí mít na selce oblečené artefakty zvyšující velikost pytle (bonus unese surovin), protože jinak se jí tolik jídla nevejde do pytle a přijde tak nazmar.
27.10.2014
Vylepšena inteligence pohybu počítačem řízených jednotek (skřeti, obři, ...), zvláště na zaplněných mapách plných překážek a jednotek.
21.10.2014
Novinka: úkol od Rádce znič skřetí tlupu má nyní zvýšenou odměnu za splnění 2000 zkušeností pro hrdinu.

Přibyly další dva vynálezy do Univerzity: možnost střílet velké ohnivé a nebo ocelové koule z Katapultu postaveným stavitelem.Celkem je v Univerzitě již 73 technologií, z nichž se 16 vylosuje hráči.
12.9.2014
Novinka: Selka jde najmout na Statku. Selka stojící (pracující) na zahrádce či poli zvyšuje významně úrodu. Navíc si část úrody natrhá do svého pytle, to je dobrý zdroj jídla pro vykrmování.

Čím zkušenější je selka (vyšší hodnost), tím lépe se stará o rostlinky a tím je větší i úroda. Vliv hodnosti selky na úrodu je velmi znát. Čím více selek stojí (pracuje) na jednom poli, tím je samozřejmě i úroda větší.

1.10.2014
V souvislosti s tím, že jsem musel předělat systém SMS (kvůli agregátorovi SMS), tak ve hře přibyl nový způsob kupování kreditů: SMS za 10 Kč a pro slovenské hráče za 0,5 Euro. Za tuto SMS hráč dostane 0,5 kreditu. Je to hodně nevýhodný poměr, bohužel operátoři si berou nadpoloviční provize.

Cílem této "levné" SMS je to, aby si nováček za malý peníz vyzkoušel, že kupování kreditů funguje i z jeho mobilu.
20.9.2014
Vylepšen Oltář: v nadpisu okna Oltáře se červeně zobrazí název jednotky (léčite, šaman, druid), která obětuje, což dříve nebylo jasné, pokud bylo více těchto jednotek současně na oltáři. Zároveň se vždy zvolí ta jednotka, která má pod sebou poločeno nejvíce šupin.

U okna "výběr budov pro postavení" se již nezobrazuje otravný posuvník (občas se tam objevil) a okno se vždy inteligentně zvětší, a jde tak kliknout na tlačítko "Vyber kde postavit".
19.9.2014
U pily, kamenolomu a dolu na železo je vidět kdo ho leveloval.

Drobné vylepšení, které ale potěší hráče i členy klanu je ve hře. U nezávislých pil, dolů a kamenolomů se od teď zobrazuje, kdo vylepšil poslední level. Jméno hráče se ukáže až od teď vylevelovaných staveb. Zpětně vidět jméno hráče není.

Hráči v klanu a i ostatní tak vidí, kdo jim vylepšil důl, ale i na nezávislých mapách je vidět, kdo si "dělá nárok" na danou mapu.

Kromě toho, v univerzitě jsou tři nové vynálezy na speciální 4. level pil, kamenolomů a dolů. Objevitel tak může pomoci vylevelovat kamarádům u hradu pilu či doly...
16.9.2014
Opravena chyba v arénách u klanových hráčů. V arénách, když proti sobě bojují dva hráči z téhož klanu, se nyní správně zvyšuje hodnost střelcům za střílení do nepřátelských jednotek. Kromě arén není samozřejmě možné "levelovat" si střelce na klanových jednotkách.
12.9.2014
Ve hře je nová revoluční stavba Univerzita!V univerzitě se zkoumají nové technologie, jednotky a různá vylepšení. Můžeš zde zaměstnat určitý počet obyvatel, například v Univerzitě - level 1 až 60 obyvatel.

Čím více obyvatel zkoumá jednu technologii, tím rychleji bude vyzkoumána. Pozor! Každý obyvatel v království odvádí do pokladnice 1 zlaťák, ale obyvatelé, kteří pracují v univerzitě neodvádí do pokladnice zlaťáky!

V univerzitě je ve vývojovém stromu vzájemně propojených 16 skrytých technologií. Každou z nich musíš nejprve odhalit a teprve pak je možné ji vyzkoumat. Odhalení je 5x rychlejší než-li samotný výzkum a odhalit technologii jde i za kredity (vyzkoumat ne). Je na tobě, jakou zvolíš strategii odhalování/výzkumu.

V každé budově univerzity se objevuje a každých pár hodin náhodně mění bonus (+50%) na výzkum. Pokud se bonus objeví u vynálezu, který potřebuješ odhalit či vyzkoumat, je výhodné toho využít.
2.9.2014
Zpřesnění portování jednotek, aby lépe dopadaly na mapě do správné oblasti.
2.8.2014
Na zrychlených serverech se zvýšily zkušenosti za boj pro hrdiny. Dříve se dávalo 4x méně zkušeností než na pomalých serverech, nyní je to jen 3x méně, což více odpovídá skutečnosti. Cílem je, aby hráči měli stejné podmínky v rychlosti trénování hrdinů - hodnota 3x méně tomu odpovídá nejpřesněji.
24.7.2014
Vylepšeno řazení jednotek ve statistice Nejsilnější jednotky.
23.7.2014
Ve hře je novinka: léčení a zuření z klanové pokladnice!

Nyní máte možnost léčit a zuřit jednotky členů klanu z klanové pokladnice. Kdo má tato práva? Ty členové klanu, kteří mohou vyplácet kredity z pokladnice mohou zároveň zuřit i léčit, tedy je to stejné právo.

Samozřejmě stále platí pro každého člena klanu jednotlivě, že na pomalých serverech je to 1x za 8 hodin a na rychlém S6 je to 1x za 4 hodiny. Tedy pokud mi zakladatel klanu rozzuří mou jednotku, tak já sám už další rozzuřit nemůžu (musím počkat).Protože jako admini bojujeme proti multi-účtům, cílem této novinky je omezit nutnost přihlašování na ostatní klanové účty (sdílení klíčků v rámci klanu). Upozorňuji, že pokud se přihlašujete na více účtů, riskujete postih od systému a adminů. Máme vylepšený systém detekce a tyto účty systém hry vypisuje adminům.

A potěšující zpráva na závěr! Konečně se mi přihodila ta zvláštní chyba "morfování jednotek", kdy se mi na mapě místo prasátka ukázal skřet (po obnovení stránky to bylo zase prase). Díky tomu jsem mohl přesně vystopovat chybu a opravil ji definitivně! Takže už se vám nestane, za to ručím.
20.6.2014
Opravena chyba dávání zkušeností hrdinům na zrychlených mapách (dávalo se 10x méně). Na všechny servery jsem tedy dal nové Obřiště.

Na zrychleném serveru S6 se na Portálu správně přičítají minuty zpoždění.

Na zrychleném serveru byl opraven úkol Zelený zbrojnoš a zrestartován, takže komu zbyla alespoň jedna zeď a úkol nesplnil, tak úkol znovu dostane.
19.6.2014
Zvýšení robustnosti kódu hry při uplácení skřetů. Už by se nemělo stávat, že se ukáže jiná jednotka a pak zmizí nebo se objeví jiná. Byla ošetřena událost,kdy v naprosto stejném okamžiku upláceli dva hráči současně.

Začaly práce na Univerzitě a zkoumání technologií.
16.6.2014
Spuštěn první BETA věk na 4x zrychleném Serveru S6. Na lokálním fóru S6 dolaďujeme s hráči některé parametry.

O 20% se zrychlilo přicházení obyvatelstva do volných domečků. Na zrychleném serveru S6 je příchod obyvatel 4x rychlejší. Takže nebudete muset tak dlouho čekat na příjem peněz z nových obyvatel.
13.6.2014
Herní věky na serverech S1 až S5 jsou omezeny na max. 100 herních dní!
Důvodem tohoto zavedení je to, aby se předešlo "Únosům serverů", kdy vedoucí klan nechce věk ukončit a server je tak blokován pro další hru. Z tohoto důvodu bude systém hry automaticky ukončovat hru jako remízu 100. herní den. Tento den budou vyplaceny odměny za bronzové a stříbrné hrady.

Dle statistik je průměrný věk 74 dní. Většina věků končí okolo 80. dne. Přes 100 dní existuje jen jeden jediný věk. Tedy po herní stránce je 100 dnů dostatečná doba na výhru.
10.6.2014
Vylepšené možnosti nastavení zobrazování mapy. Nyní si můžete nastavit co zobrazovat.
Na mobilech a pomalejších tabletech je často vidět, že hraní je zpomalené. Důvody pomalosti jsou tři.

1) Velké množství animovaných obrázků - ty zatěžují procesor a ten pak nestíhá vykreslovat

2) Obrovské množství obrázků (bitvy) - stovky stop, kapek krve a mrtvolek zatěžují procesor a paměť

3) Pomalé internetové připojení - zde může trochu pomoci si vypnout zvuky

9.6.2014
Další vylepšení VIP účtu: u zahrádek a polí se ukazuje přesný čas sklizně.
9.6.2014
Ve hře jsou tyto opravy:

Na klanové fórum se automaticky zapisuje informační zpráva, pokud byl někdo vyhozen z klanu a nebo sám odešel.
Artefakt, který si nese vydrážděný skřet, se již započítává do parametrů skřeta (útok, obrana, ...).
Skřetí upír již na serverech s noční pauzou nesaje v noci.
V dražbě a při opravě artefaktů již není možné zadávat počet kreditů s více než jedním desetinným místem.
Kosti na mapě již správně ubírají 450 energie (dříve 300).
Zimní zahrádky již správně ubírají 450 energie (dříve 0).
Do týmu hry jsou zapsáni všichni admini, viz: Tým PH

6.6.2014
Ve hře je zcela přepracovaná verze systému hry, která umožňuje spustit "Rychlý server" S6 - BETA. Bylo třeba mnoho úprav na mnoha místech v kódu a také pečlivého testování. Tak snad nasazení této verze bude bez chyby.

Zatím se čeká na ukončení posledního pomalého věku na S6, a pak přepnu server na rychlý. Veškeré změny (není jich moc) jsou popsané v rozdíly mezi servery.
24.4.2014
Ve hře je nový úkol pro hráče, kteří jsou v klanu - Vycvičit střelce.

Do tří dnů má hráč za úkol vytrénovat modrého střelce na hodnost 9. Když to dokáže, může si na týden nechat červeného střelce (pak sám odejde). Navíc za splnění úkolu může "poslat" libovolnému hráči ze stejném klanu psa nebo selku. Viz obrázek.

17.4.2014
Noví smajlíci jsou ve hře. Udělal jsem pět druhů surovin, protože v klanu se hodně používají. A pak také odkaz na mapu "Můj hrad". To se také hodí, navíc odkaz jde snadno přepsat a odkazovat tak i na jinou mapu.

16.4.2014
Další dva úkoly pro nováčky jsou ve hře: Založit dvě zahrádky a Zasej dvě zahrádky.

15.4.2014
Pro podpoření více akce v začátcích hry je ve hře nový úkol od Rádce: Vydráždit skřeta.
Za odměnu se hráči doplní energie u všech jednotek, které jsou v království (ne portované jinde). Úkol je pouze dán hráčům, kteří mají 1. až 5. level hradu.

12.4.2014
Jdou vydráždit skřeti v doupěti. Jednou za pár hodin (náhodně) jde vylákat skřet z doupěte. V doupěti je vidět počet skřetů, kteří vylezli od začátku hry.Cílem těchto 7 bodů je to, aby hráči spíše více bojovali, než někde na klanové (zrychlené) mapě "expili" jednotky střelbou do sebe navzájem a pak je ještě léčili. Dále mají změny zabránit zneužívání vystupování a vstupování do klanu.

1) Každý hráč může vstoupit během jednoho věku serveru do klanu jen 2x! Založení vlastního klanu se započítává také jako vstup.

2) Trénování (expení) střelců a čarodějů je nyní zakázáno na vlastních a klanových jednotkách. Střílet sice jde, ale expy nepřibývají.

3) Oprava: Hrdina Čaroděj nyní získává při použití ohnivé koule extra bonus +10% zkušeností za zabití jednotky.

4) Klanové mapy budou automaticky zamčeny tři dny po splnění úkolu.

5) Úkol Vylodění a Trpasličí město II: léčitel (druid) má nastaveno že odejde po třech dnech od startu úkolu

6) Oprava: na černého dráčka u Černého Krále již funguje správně bonus Dračí kuše

7) Kvůli zneužívání je ošetřeno odesílání portálem: přílet nejde zpozdit déle než o 1440 minut (jeden den).
1.4.2014
Ve hře je novinka: přehled artefaktů a jejich "rychlá oprava" z jednoho místa.
Nyní máte přehled všech artefaktů na jediném místě. Vidíte, která jednotka nese hledaný artefakt a také vidíte, které artefakty nutně potřebují opravit (jsou seřazené podle největšího poškození).28.3.2014
Ve hře je novinka: Dražba artefaktů! Nyní budou pravidelně každý den přidávány nějaké zajímavé a vzácné artefakty do dražby. Kdo má kredity, může zkusit nějaký pěkný artefakt vydražit. Kde dražbu najdete? Je umístěna v menu Statistiky => Dražba. Podrobnosti o tom, jak dražba funguje najdete ve vedlejší záložce "Jak dražit".
18.3.2014
Změna levelů u hrdiny bojovníka a hrdinky bojovnice

Mistr střelec Hrdina dostřelí na vzdálenost 2 pole a zvýší hrdinovi sílu střelby o +4.

Velmistr střelec Hrdina dostřelí na vzdálenost 3 pole a zvýší hrdinovi sílu střelby o +8. Je to poslední level této řady.
21.2.2014
Počítačem ovládané jednotky umí střílet! Například Šaman či Trpasličí střelec, ale obecně všechny. Podobně jako střelec střílí na vzdálenost podle své hodnosti (na hodnosti 7 a více jsou to až 3 pole), pokud jsou na kopci či střelecké výspě, dostřelí o +1 pole dál.


18.2.2014
Servery, které mají pozastavené hraní v noci, využijí tuto úpravu portálu: nyní se zobrazuje přehled odeslaných jednotek a časy příletu/odletu.
17.2.2014
Úprava Arén je tu! Novinka je vítězné políčko.

Na četné žádosti hráčů jsem podle dlouhodobých statistik udělal úpravu arén. Cílem bylo vybalancovat arény tak, aby šance na výhru byly pro obě strany vyrovnané.

Také hodně hráčů štvalo, že i když měli přesilu, tak soupeř svou šikovností stále utíkal a arénu tak nemohli dotáhnout do vítězného konce (byť pohár získali) a výsledkem byla remíza.

Proto jsem do posledních dvou arén (Aréna 6: Obři a Aréna 7: Střelci) přidal Vítězné políčko. Funguje tak, že zvítězí ten hráč, jehož jednotka na tomto políčku stojí v okamžiku konce Arény. Díky této změně se nemusíte honit za poslední jednotkou soupeře. Stačí stát na tomto políčku.

Aréna 1: Mýtina - žádná změna
Aréna 2: Pila u moře - žádná změna
Aréna 3: Skřeti v poušti - navíc +400 zlata pro Skřety
Aréna 4: Katapulty - navíc +1000 zlata pro Lidi
Aréna 5: Vlčí útok - navíc +1000 zlata pro Lidi
Aréna 6: Obři - přidáno vítězné políčko
Aréna 7: Střelci - přidáno vítězné políčko


15.2.2014
Z Hradu Černého Rytíře (mapa ZD č. 6) nyní vylézají i černé jednotky, občas dokonce i dráček či Černý král.
Dále ze zrychlených map vylézá ze skřetích doupat a trpaslují jen omezený počet jednotek. Pak vylézat přestanou.
10.2.2014
Nyní jdou kupovat kredity přímo do klanové pokladnice. Kterýkoliv člen klanu může koupit kredity do klanové pokladnice. Výhody jsou zřejmé, klan nemusí čekat na kredity ze Zlatých Draků a může je operativně vyplácet libovolnému členu klanu, což se v krizové situaci hodí.

Nevýhody jsou zde také, a to takové, že členové klanu můžou kredity nevhodně utratit a nebo si je nějaký chytrák vyplatí na svůj herní účet. Záleží jak máte v klanu nastavená práva pro vyplácení kreditů. Výchozí nastavení je pouze na Zakladatele.

Dobře si nákup kreditů do pokladnice promyslete! Jejich zakoupením je dáváte klanu k dispozici a mohou být utraceny bez vašeho souhlasu! Provozovatel hry neřeší spory a stížnosti ohledně jejich použití / vyplacení.

9.2.2014
Nyní je možné porovnávat jednotky nejen podle vojenské síly, ale i podle magické síly a také podle zkušeností (expů) hrdinů.

7.2.2014
Ve hře jsou konečně hotové nejvyšší levely čaroděje a hrdiny. Tornádo ničí jak jednotky, tak i budovy. Přál bych vám vidět v akci trojité tornádo, je to pěkná podívaná. S napětím sledujete, kam se které tornádo bude pohybovat. Pokaždé je to náhodné. Trošku se strachujete, aby některý z vírů nezaletěl i nad vašeho čaroděje. Ano, i to se může občas stát, ale není to žádná velká tragédie. Vyvolání tří tornád stojí jen 600 energie, takže to není takové mela. Ale když je sešlete 4x po sobě, tak to je docela síla.

24.1.2014
Ve hře je další typ hrdiny, Hrdinka-Bojovnice. Má úplně stejné parametry jako klasický hrdina. V registraci nového hráče si můžete zvolit, jestli chcete hrát s hrdinou nebo hrdinkou. Pro hráče, kteří již mají svého hrdinu a chtějí ho změnit na hrdinku či zpět na hrdinu je zde odkaz: změna hrdiny (musíš být ale přihlášen). Všechny vlastnosti, výcviky a levely zůstanou zachovány. Kdo má bílého hrdinu, bude mít bílou hrdinku.

21.1.2014

Do nápovědy byla pro nováčky přidána ukázka stavění budov okolo hradu, krok za krokem, 90 obrázků, viz: Ukázka stavění budov
10.1.2014

Všem malým prasatům byla zvýšena energie a zvýšil se přírůstek energie.

Úkol od rádce Zničit Černého Krále dostal další odměnu za splnění: +5000 zkušeností pro hrdinu.
8.1.2014

Vylepšeno porovnání jednotek - je váš zbrojnoš nejlepší? Vylepšil jsem ve Statistikách porovnávání jednotek. Nyní si můžete zobrazit konkrétní typ jednotek, například jestli váš zbrojnoš je nejlépe vyzbrojen v rámci vašeho serveru. Nebo jestli je váš čaroděj nejlepší.

Nová Aréna 7 je ve hře, jmenuje se Střelci. V této v pořadí 7. aréně s rozpočtem 6000 je cílem zcela zničit soupeře. Je zde pár "fintiček" ohledně vykrmování, léčení, stavění a přivolání prasat. Řekl bych, že aréna bude ponejvíce střelecká, i když jednotky si může každý sestavit dle své vůle.
6.1.2014

Odměna v úkolu "Záchrana Gabriely" se zvýšila, hrdina dostane navíc +4000 zkušeností.
5.1.2014

Ve hře je Set černého mága (magický set).
Je zaměřen na magickou sílu a na energii. Oprava jednotlivých artefaktů stojí stejně jako artefakty Černého Rytíře. Opravovat za šupiny na Oltáři je možné a také jde za šupiny povyšovat z horších artefaktů na tyto magické artefakty.
Rádce už teď nabízí hráčům, kteří mají hrdinu-čaroděje, ke koupi artefakty ze setu Mága.
24.12.2013

Nový hrdina - čaroděj. Je slabší než klasický hrdina s mečem a štítem. Na rozdíl od něj ale umí kouzlit na dálku, pokud ho vytrénuješ, tak umí sesílat ničivá kouzla a vyvolávat elementály. Zde jsou jeho levely.

Můžeš mít více hrdinů na účtu, ale hrát na serveru můžeš jen s jediným hrdinou. Pokud si čaroděje koupíš, ihned se objeví na portálu a zároveň tvůj současný hrdina odejde. Při další registraci si budeš moci vybrat, s kterým hrdinou chceš hrát.

Pokud chceš přehodit artefakty ze současného hrdiny na čaroděje, tak si je musíš před koupí svléknout (položit na zem), pak koupit čaroděje a artefakty si sebrat ze země.

Služba Bílý hrdina funguje po dobu své platnosti i na čaroděje, takže budeš mít místo žlutého čaroděje bílého.
15.12.2013

Ve hře je klanový úkol Skřetí pevnost II, kde má klan za úkol osvobodit vesničanky ze skřetího zajetí. Další dva klany (obři a vlci) se snaží bránit v osvobození.
6.12.2013

1) Ve hře je klanový úkol Skřetí pevnost, kde má klan za úkol pomocí stavitelů a bomb zlikvidovat skřetí jednotky blokující portál.
2) Pozor, veškeré bomby na zrychlených mapách odteď vybuchují v rozmezí 3 až 6 minut od zapálení. Tedy pozor na bomby v aránách a klanových úkolech!
30.10.2013

1) Ve hře je klanový úkol shromáždit 24 lektvarů jako zásoby pro další cestu.
2) Každý server má svůj veřejný účet přístupný komukoliv pro sledování mapy a statistik, nazývá se Pozorovatel S1 až S6. Vstoupit na server jako pozorovatel jde na stránce přehledu serverů kliknutím na OKO.
24.11.2013

1) Počet zlatých draků potřebných pro stavbu zlatého hradu se snížílo ze 7 na 3 draky
2) 11 map se zlatými draky se otevře až 14 dní po startu serveru (aby se slabší klany mohly zformovat)
3) Cena Černé bomby se snížila z 40000zl. 20000 kam. 30000žel. na 20000zl. 10000kam. 20000žel.
20.10.2013
Ve hře jsou klanové úkoly a velká klanová mapa - Ostrov Pokladů!
3.9.2013
Ovládání klanových jednotek bylo rozšířeno o další funkce!
Na četné žádosti hráčů hrajících v klanu jsem naprogramoval tyto vylepšení:


1. kromě ovládání klanových jednotek může jiný člen klanu také opravovat mé budovy
2. v nastavení mohu určit, kdo může odesílat moje jednotky mým portálem
3. zakladatel klanu může rozšířit přístup ke klanové pokladně (vyplácení odměn a nově i aktivace portálu hráče za kredity z klanové pokladnice. Časem přibude i léčení a zuřivost.

Co z toho plyne? Že v bitvě může klan lépe bránit svého člena, který není online. Členové klanu mu mohou opravovat jeho budovy (má-li on dost surovin) a odesílat jeho jednotky z jeho portálu do společného útoku (nebo třeba jen utéci).
Tyto změny dělám proto, abych omezil vzájemné sdílení hesel mezi hráči. Je zakázané se přihlašovat (a hrát) za jiné účty. Systém to vyhodnocuje automaticky jako "mulťáctví" = podvádění ve hře. Díky těmto změnám bude "mulťáctví" přísněji trestat.
Nikdy nedávejte nikomu své heslo, ani v rámci klanu. Mohou vám sebrat artefakty, utratit kredity a abdikovat ze hry. Už se to mockrát stalo!

28.8.2013
Ve hře je novinka: klanové útoky!
Pro usnadnění organizování klanových útoků je ve hře nyní možnost zakládat klanové útoky. Zakladatel nebo velitel klanu může založit klanový útok. Výhody klanového útoky jsou tyto:

- všem členům klanu se zobrazuje upozornění na útok v portálu
- upozornění na založený útok jde rozeslat poštou
- přehled všech jednotek: co jsou na cestě + na mapě + mrtví
- celková síla útoku a počty jednotek
- kolik kdo poslal jednotek a jak silných (užitečné pro odměny a vyznamenání)


V okně portálu se zobrazuje informace o místě výsadku jednotek (L-H=levá horní, P-D=pravá dolní). Také byly zpřehledněny a přeorganizovány záložky v okně klanu.

23.7.2013
Hrajete arény? Sledujete arény ostatních hráčů? Pak vás potěší nová záložka "Pozorovat", kde jsou zobrazeny všechny aktuálně probíhající arény. Dále přibyl odkaz "H" = Historie u každého arénového skóre daného hráče. Kliknutím na něj se vám ukáže seznam jeho vyhraných a prohraných arén.
20.7.2013
Vylepšené startovní mapy: všechny "hradové mapy" mají pro efekt na začátku vpravo nahoře vloženy 4 trpaslíky bojující s obrem. Trpaslíci za jeden den odejdou. Důvodem je, aby nováček viděl že hra umí i velké jednotky. Získat jde od trpaslíků lektvar a pro hráče se silnými hrdiny snad i válečná sekera.
16.7.2013
Změna rychlosti pohybu jednotek. Nyní se pohybují vizuálně na mapě jinak rychle rychlé a pomalé jednotky. Je to rozlišeno podle parametru přírůstek energie. Zadáteli cestu jednotce, ujde ji mnohem rychleji vlk než např. skřet či beranidlo.
10.7.2013
Ve hře je nová Aréna 6: Obři
Úkolem hráčů v této malé aréně je porazit soupeřovo vojsko. Každý hráč dostane jednoho obra Parádníka. Aréna má jednu zvláštnost. Obři jsou ihned po přijmutí času arény umístěny na mapu. Takže spolu mohou teoreticky začít ihned bojovat. Nebo mohou čekat až dorazí vojska obou hráčů. Co je lepší? Kdo ví...
6.7.2013
Ve hře je nový úkol od rádce pro nováčky na 2. levelu hradu: Postav Statek. Odměna je 1000 zlatých (akorát na založení jedné zahrádky).

Na 1. levelu hradu již nevylézají žádní skřeti z doupěte. Důvodem je to, aby nováček mohl dokončit úkol od rádce "Pobij všechny skřety". Pokud se nováček nepřihlašoval pravidelně, stále vylézali další skřeti a tak nemohl úkol včas dokončit.
5.7.2013
Černý Dráček od Černého Rytíře jde již také vykrmit na Velkého Černého Draka.
3.7.2013
Ve hře je nový úkol od rádce: Záchrana Gabriely. Úkol dostanete od Rádce na 9. levelu hradu, podmínkou je mít splněný úkol Záchrana Xeny, Xena totiž ví, kde je Gabriela vězněná. Hraje se na 20x zrychlené mapě (jako arény) a jedná se nejpropracovanější úkol v celé hře.

Ve hře je nová jednotka Skřetí upír, viz popis v nápovědě: Skřeti

Nyní jsou všechny nové úkoly Rádce umístěny na mapě blízko vlastního hradu hráče. Odpadá tak zdlouhavé cestování portálem.
24.6.2013
Losování hráčů v Aréně má větší "rozptyl", proto nebude tolik docházet k tomu, že se losují stále stejní soupeři.
Opravena animace "zuřivosti" u Xeny a ostatních amazonek. Po aktivování zuřivosti (kliknutí na ikonku mečíku) již animace sekání mečem ihned zrychlý.
Opraven nadpis okna Levelů u hrdiny.
22.6.2013
Zavedeno 28 levelů pro hrdinu - výcvik hrdiny může začít.
Hráč může cvičit svého hrdinu v různých dovednostech a speciálních schopnostech. Pokročilý hrdina může dokonce střílet z kuše nebo se rozzuřit v boji. A hlavně, veškeré získané zkušenosti zůstávají hrdinovi napořád, tedy zůstávají i po registraci do dalších her. Aby mohl hrdina získat nový level (viz obrázek mapa levelů), musí mít "nasbíráno" dostatek zkušeností v boji. Za každé zranění, které hrdina v boji způsobí nepříteli, získává určitý počet zkušeností . Obecně platí, že čím nebezpečnější je nepřátelská jednotka, tím více zkušeností hrdina získává.
9.6.2013
Upravena Aréna 5: Vlčí útok: zvýšen počet lidských jednotek z max. 8 na max. 10. Cílem je, aby lidé měli v aréně větší šanci na výhru nežli skřeti.
Okénko "výpočet výsledku boje" (jen u VIP služby) už nepřekáží. Nyní se ihned schová přejetím kurzoru myši přes něj. Okno tak už nezaclání, pokud jste potřebovali rychle klikat okolo.
14.5.2013
Za body z arén je nyní 4x větší sleva z ceny všech levelů hradu a vesnic. Až do teď byla za každých 100 aréna-bodů jen 1% sleva, nyní je to 4%! Tedy za každých 25 bodů je +1%. A to se vyplatí!
Příklad: pokud vybojujete v 5 levelu hradu 1. výhru a jednu remízu, získáte 25 aréna-bodů. Od této chvíle budete mít všechny levely hradu (6. až 12.) o 1% levnější a to samé platí u levelů vesnic.

Nejlepší hráči mohou mít na konci věku 400-500 aréna-bodů, tedy slevu na stříbrný či zlatý hrad ve výši 16%-20%. To jim ušetří nejen suroviny, ale také ušetří stavební prostor na méně potřebných skladišť.

25.4.2013
Byl upraven úkol Záchrana Xeny. Pro zvýšení obtížnosti úkolu byly skřetí palisády před obrem změněny na lidské. Obr a skřeti je mohou nyní sami aktivně bořit a tím vzniká nebezpečí útoku na katapulty a další jednotky hráče.
25.4.2013
Novinka v arénách - tlačítko "Rychlý start". Už vás nebaví si donekonečna domlouvat čas startu arény? Už nemusíte! Pokud je nějaký hráč k dispozici, objeví se tlačítko "Rychlý start" a když na něj kliknete, tak za 10 minut začíná aréna. Těch pár minut do startu využijete na sestavení vojska. Rychlý start stojí 1 kredit, pokud máte VIP účet, máte všechny "rychlé starty" zdarma.Pokud máte právě teď čas jednu hodinu na arénu, můžete kliknout na tlačítko "Vlož mě do fronty, mám čas na arénu". Systém vás do fronty čekatelů vloží na dobu 15 minut. Po tuto dobu můžete být kdykoliv vyzvání jiným hráčem k aréně (tedy čekáte na hráče, který klikne na rychlý start).

Na počtu odehraných arén se nic nemění, "Rychlých arén" nemůžete odehrát více než normálních arén. Také se hlídá opakované vyzývání domluvenými hráči. Losování není náhodné, vybírají se podobně silní soupeři (podle počtu bodů v arénách).
15.4.2013
Nový úkol od rádce: Záchrana Xeny. Jen pro hráče, kteří mají odehráno alespoň 160 dní. Cílem je osvbodit Xenu a za odměnu získá hráč Xenu do svých služeb. Ve hře jsou kromě Xeny přidány i jednotky Amazonky, které mají extra schopnost Zuřivost zdarma po dobu 20 minut.
25.3.2013
Nová aréna č. 5: "Vlčí útok". V horách řádí krutá zima. Všude je hlad. Vlci, skřeti i dráčci se stahují do údolí a napadají lidské usedlosti a dobytek. Vyzyvatel má za úkol ochránit stádo prasat. Vyzvaný, hrající za vlky, skřety a draky, má za úkol stádo prasat pobít.
23.3.2013
Nová aréna č. 4: "Katapulty", kromě boje jednotek mohou hráči také střílet katapultama.
V aréně 2: "Pila u moře" byl zvýšen rozpočet na vojsko z 1800 na 2000.
Vylepšení: pokud hráč zapomene nastavit vojsko do arény, tak v okamžiku startu arény se mu vloží výchozí (přednastavené) vojsko automaticky. Nepřijde tak o bitvu v aréně.
20.3.2013
Losování hráčů do arény bylo upraveno, výběr více zohledňuje počet výzev, které hráči přišlo od soupeřů. V aréně 3. "Skřeti v poušti" byl posunut modrý startovní bod o jedno pole dolů.
18.3.2013
Do většiny herních oken byl umístěn do pravého horního rohu otazníček "?" = kliknutím na něj se zobrazí nápověda.
17.3.2013
Zprávy v poště jdou nyní skrývat. U každé zprávy v poště přibyla ikona "S" = skrýt zprávu. Můžete si tedy nedůležité, nebo přečtené zprávy skrývat, pokud vám to vyhovuje. Pokud zprávu skryjete, příjemce ji má stále viditelnou. Dále připomínám, že ikonka "X" = smazat znamená totální smazání zprávy, nejen vám, ale i příjemci! Zprávu mažte jen tehdy, pokud zprávu popletete a potřebuje ji napsat znovu.
16.3.2013
Rozšířena statistika klanů o dva údaje: počet zabitých hráčských jednotek klanem a počet ztracených klanových jednotek. Statistka zabitých / ztracených jednotek bude lépe charakterizovat úspěšnost klanu. Jako bonus je +30 bodů za zabití velké hráčské jednotky (draci, obři).
12.3.2013
Novinka: ve statistice klanů se ukazuje, kolik klan zabil hráčských jednotek Přibyl tam sloupec "Zabito", sčítá počet zabitých hráčských jednotek - tedy NE systémem ovládaných (skřeti, questy). A jako bonus je +30 bodů za zabití velké hráčské jednotky (draci, obři).

Do arény "Skřeti v poušti" byly přidány dvě trpasličí kuše, aby byly více pestré taktické možnosti, vzít střelce se vyplatí (ideálně na hodnosti 7).
27.2.2013
Je omezeno přenášení artefaktů přes hrdinu do nové hry. Artefakty budou moci přenášet pouze hráčům, kteří mají postavený 9. level hradu, nebo mají koupenou službu Bílý hrdina. Je to z důvodů toho, aby se zamezilo podvádění a registrování pomocných účtů. Obyčejné artefakty ze setu Zbrojnoš a Skřet necháme volně přenášet.

V arénách je možnost v sestavovaném vojsku nastavit každé jednotce také hodnost. To se vyplatí hlavně u střelců a léčitelů, aby měli větší dosah.
26.2.2013
V arénách můžete nastavovat kupovaným jednotkám také hodnost. To vám umožní více kombinací a strategií sestavení jednotek. Střelec na 7 levelu s dostřelem +3 pole a na kopci +4 pole daleko je sice drahý, ale myslím že stojí za vyzkoušení.

Jinak od teď již není možné léčit a zuřit obrovské jednotky velké 2x2 políčka(draci, obři). Jediná výjimka je zlatý drak na řetězu.

Byla vylepšena mřížka. V mřížce se nyní barevně podbarvují nejen tvé jednotky a jednotky tvého klanu, ale také klany, se kterými tvůj klan má nastavený vztah: válka, varování, mír, spojenectví. Každý vztah svou barvou, takže je to velice přehledné.