Nápověda ke hře Pán Hradu (www.panhradu.cz)

Registrace

Hráč smí vytvořit a vlastnit ve hře pouze jeden účet. A pod tímto účtem si může vytvořit až 8 nicků a s nimi se registrovat na různé servery. Pokud to časově zvládá, tak může hrát na všech serverech, podmínka ale je, že může hrát na každém serveru POUZE JEDNOU. Hrát za více nicků na jednom serveru je zakázané a hrozí BAN na účet! Administrátoři hru hlídají.

Popis startovních hradů je zde: Startovní hrady

Jaký server zvolit? Pro nováčka rychlý...

Servery se dělí na "pomalé" a "rychlé (4x)" a pak ještě podle "pauzy" to znamená jestli je server v noci pozastaven (od půlnoci do 6:00) nebo se hraje nepřetržitě ve dne i v noci. Rozdíly jsou popsané zde.

Pro nováčka jsou vhodnější rychlé servery S5, S6 či S7, kde se vše děje rychleji a hra je akční. Hlavně energie přibývá jednotkám 4x rychleji a boj se skřety je také 4x rychlejší. Hráč vidí rychle výsledek své práce.

Na druhou stranu, když se hra na rychlém serveru rozjede (za pár týdnů) a hráč má pod svou správou hrad, vesnice a mnoho jednotek, je rychlý typ serveru náročnější na čas a hráč se musí více "ohánět".

Jsou tři možnosti registrace na server:

1. Úplně nová registrace - vytvoření účtu

Zadat nový email, přihlašovací jméno, heslo. A pak si vytvořit nick. Do začátku dostaneš 5 kreditů do startu. Je přísně zakázané vytvořit si více než jeden účet! Za to hrozí hráči od správců BAN!

2. V rámci svého účtu si vytvořit další nick

Za vytvoření nicku dostaneš 5 kreditů do startu.

3. V rámci svého účtu použít původní (starý) nick z jiného serveru

V rámci svého účtu můžeš zvolený nick přesunout z původního serveru na nový. Z původního serveru budeš samozřejmě smazán. Nevýhoda je, že nedostaneš do startu 5 kreditů, ale jsou zde jiné výhody:

Pokud použiješ hráče z předchozí hry, tak ti hrdina zůstává a také jsou zde dlouhodobé statistiky, které tě po čase začnou odlišovat od nováčků, například:
  • dlouhodobé skóre
  • medaile za počet akcí
  • počet odehraných dnů
  • celkový počet zabití hrdinou
  • celkový počet všech zabití hráčem
  • celkový počet všech zničených budov

Krok 1: vytvoření herního účtu

Vytvoření účtu je zdarma. Každý hráč smí mít pouze jeden herní účet. Pod tímto účtem si můžeš vytvářet jednotlivé hráče pro různé servery. Vyžadován je pouze email, který je důležité zadat správný, protože na něj budou zaslány přihlašovací informace a v průběhu hry s ním bude hra spolupracovat (questy, zasílání odměn).

Přihlašovací jméno slouží pouze k přihlašování, není to tvoje přezdívka, nikdo ho neuvidí. Zadej ho takové, aby se ti dobře psalo, protože ho budeš zadávat často.

Krok 2: volba serveru

Po vytvoření herního účtu se zobrazí tabulka se seznamem všech herních serverů. Každý server je samostatný svět, který je od ostatních oddělen. Vyhledej si startující server (je zelený) a klikni na odkaz "začít zde hrát".

Pokud má server vyplněn v tabulce čas omezené hraní (např. přes noc 23:59 až 6:00), znamená to, že se v tu dobu nehraje, nelze nic stavět, bojovat, pouze přibývají suroviny a energie. Hráči tak mají v tu dobu klid a nemusí hlídat hru.

Krok 3: vytvoření hráče a umístění hradu

Zde si vytvoříš svého hráče (pána hradu), zadáváš tyto údaje:
  • Jméno hráče - to je tvá přezdívka, kterou ostatní uvidí
  • Oblast mapy - místo na mapě, kam se zaregistruješ (doporučuji si s kamarádem vybrat stejnou oblast)
  • Vlajka - tvá vlajka, která bude vlát nad hradem a s ní svázaný erb, který budou nosit tví vojáci

Krok 4: výběr startovního hradu

Každého hráče baví ve hře Pán Hradu něco jiného, každý má jiné plány, jak bude hrát a na co se zaměří.
Chceš být dobrý hospodář a mít rychlou ekonomiku? Zvol Hospodáře. Chceš mít dobrou obranu proti skřetům a mít kamennou hradbu s katapultem? Zvol Obránce.
Jediným omezením je počet odehraných dnů: 100 dní odemyká Farmáře, 200 dní odemyká Útočníka a 300 dní odemyká Skladníka. Více je napsáno v nápovědě: Startovní hrady

Kliknutím na tlačítko Registrovat se ti na mapě vytvoří tvůj hrad, dostaneš hrdinu a hra začíná!

Varování od administrátorů

Je zakázáno mít více přihlašovacích účtů, každý hráč smí mít pouze jeden účet! V rámci svého účtu je dovoleno vytvářet si libovolné množství nicků. Na každém serveru smíš hrát pouze jednou


Pokud toto pravidlo hráč poruší, vystavuje se riziku, že mu admini smažou všechny účty a zablokují IP adresy z kterých odehrává. Hráč v registraci souhlasil s licenčními podmínkami hry.